The auction will start on 19.04.2024

Auction 110. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30903

1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i stempel odbiorczy.


Mi.53 
120 PLN
30904

1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P92
160 PLN
30905

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na dużym wycinku dowodu doręczenia wysłanym z sądu w Brzozowie, doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie 17:50" (w cenie znaczka kasowanego Fi.50.-).

Fi.Ib
Mi.1bA 
50 PLN
30906

1898 Perehińsko, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Perehińsku.


Mi.54
30 PLN
30907

1899 kartka ze Lwowa do Londynu, kartka na odpowiedź.

Fi.Cp11B
120 PLN
30908

1899 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na recepisie zwrotnym wysłanym 24/8 z miejscowości Podgórze do sądu w Horodence, doręczonym 28 sierpnia; datowniki pocztowe i sądowy stempel wpływu; dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Ia
120 PLN
30909

1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca.


15 PLN
30910

1900 znaczek za 20 H austriackiego wydania z 1899 roku na liście wysłanym 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie datownik odbiorczy.


Mi.74 
50 PLN
30911

1901 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim, z Myślenic do Niemiec.

Fi.Cp18
10 PLN
30912

1901 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chabówka - Zakopane nr 522.


60 PLN
30913

1901 przekaz paczkowy z Krechowic na Węgry.


65 PLN
30914

1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); datownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.53, 54 
120 PLN
30915

1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list z Bawarii wysłany 17.VII z Monachium do Aleksandrowa, datownik odbiorczy na odwrocie АЛЕКСАНДРОВ ПОГР. ВАРШ.Г. ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ. z cyfrą kodową 6; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.56 
50 PLN
30916

1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, datownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.147
80 PLN
30917

1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.47xI 
60 PLN
30918

1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490.


140 PLN
30919

1903 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Wiedeń.


50 PLN
30920

1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa stemple odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
30921

1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P13
100 PLN
30922

1904 kartka z Gliwic do Zabrza, widokówka typ tzw. ulicówki z Gliwic.


70 PLN
30923

1905 Husiatyń, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Husiatyniu.


Mi.66
20 PLN
30924

1906 kartka z Przemyśla do Grodziska.

Fi.Cp29
10 PLN
30925

1906 znaczek za 25 H austriackiego wydania z 1905 roku na liście wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.126A 
60 PLN
30926

1906 znaczki za 5 H austriackiego wydania z 1906 roku - pasek pięciu sztuk na liście wysłanym 24.IX z urzędu Kraków 2 do Millau we Francji, koperta firmowa "PINKUS TISLOWITZ, KRAKAU"; dobry stan zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).


Mi.133
60 PLN
30927

1906 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Chabówka nr 522.


60 PLN
30928

1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, stempel odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp26
Mi.P173 
80 PLN
30929

1907 KAISERLICHE DEUTSCHES GENERAL-KONSULAT IN WARSCHAU urzędowa zalepka listowa na poleconej kopercie wysłanej 1.XI z Warszawy do miejscowości Plön w Rzeszy, nalepka polecenia Warszawa Centralna (Варшава Центральная), dodatkowy okrągły stempelek z literą "R"; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.72IAa
120 PLN
30930

1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek.


Mi.155
150 PLN
30931

1907 kartka z Włocławka do Gdańska.


Mi.P21, 29
60 PLN
30932

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U37A 
60 PLN
30933

1907 nalepki przeznaczone na zbiórkę funduszy na Warszawskie Pogotowie Ratunkowe wydane w 10. rocznicę jego powstania w 1897 roku, nalepki wartość 1 rubla i 5 kopiejek. W roku 1919 członkowie Pogotowia partycypowali w założeniu Polskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża.


200 PLN
30934

1908 kartka z Zakopanego do Krakowa.

Fi.Cp31
10 PLN
30935

1908 Dworzec Brzeski (Terespolski) w Warszawie, widokówka do Londynu nadana 16.10 w ekspedycji dworcowej znak opłaty unieważniony owalnym datownikiem "ВАРШАВА БРЕСТ.ВОКЗ." z wyróżnikiem "A"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania;
1909 Dworzec Wiedeński w Warszawie, dofrankowana całostka - koperta listu poleconego do Bordeaux nadana 14.2 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim, znaki opłaty skasowano owalnym datownikiem "ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ." z wyróżnikiem "a" zwraca uwagę mniejsza czcionka użyta w nazwie dworca; nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z tekstem francuskim "Varsovie-gare Vien"; na odwrocie pieczęć firmowa nadawcy - firmy winiarskiej S.JASIŃSKI przedstawiciela "Munzer & Fils" z Bordeaux oraz datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania;
1912 Dworzec Wiedeński w Warszawie, list polecony do Londynu nadany 12.1 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim, znaczki skasowane owalnym datownikiem "ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ." z wyróżnikiem "Б"; nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z tekstem francuskim "Varsovie-gare Vien"; na odwrocie londyńskie stemple odbiorcze; dobry stan zachowania;
1913 Dworzec Wiedeński w Warszawie, list do Bazylei nadany 24.1 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim, znaczek skasowany owalnym datownikiem "ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ." z wyróżnikiem "B"; koperta firmowa "Jan Sroczyński, Warszawa, Złota"; na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej.


Mi.40y, U34B, 41y, 69IA, 87
1 000 PLN
30936

1910 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 15.III z Sarajewa do Krakowa, prawidłowo ofrankowany znaczkami Bośni i Hercegowiny wydanymi z okazji 80 rocznicy urodzin cesarza Franciszka Józefa I, znaczki unieważnione datownikiem "K und K.MILIT.POST SARAJEVO"; rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Mi.90 euro).


Mi.45, 47, 49 
120 PLN
30937

1910 widokówka do Warszawy przesłana ambulansem nr.26 relacji GRANICA-ZĄBKOWICE, znaczek skasowany owalnym datownikiem ГРАНИЦА-ЗОМБКОВИЦЫ 26, odciśniętym dodatkowo obok, warszawski datownik odbiorczy z następnego dnia; dobry stan zachowania.


Mi.65
160 PLN
30938

1910 widokówka do Warszawy wysłana 7/6 z Saratowa przez pasażera podróżującego po Wołdze na pokładzie parowca "Kryłow" - adnotacja nadawcy " "Kryłow" za Saratowem 7/6 910", znaczek skasowany wyjątkowo ładnie odciśniętym owalnym datownikiem agencji pokładowej Astrachań - Niżny Nowogród (АСТРАХАНЬ-НИЖНIЙ ПАРАХ.) z wyróżnikiem "ж", obok dodatkowy odcisk tego datownika ; z Saratowa do Polski przesyłkę przewieziono koleją; warszawski datownik odbiorczy z 12.VI; parowiec "Kryłow" był własnością Towarzystwa Żeglugi Parowej "Samolot" (Пароходное Oбщество «Самолёт»); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


Mi.65I
1 200 PLN
30939

1910 znaczek za 10 kop wydania z 1908 roku rzadkiej odmiany koloru na liście wysłanym 10.09 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa "Dr. phil. A.NEUFELD IMPORT-EXPORT".


Mi.69iaA
60 PLN
30940

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Breslau - Beuthen (Wrocław - Bytom), widokówka z Bytomia - drewniany kościół w parku miejskim.


80 PLN
30941

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Jasło - Rzeszów, widokówka z Skołyszyna pod Jasłem.


120 PLN
30942

1910 list z Poznania Królestwo Polskie do Wagańca (Lubanie )/ Nieszawa via Toruń Aleksandrowo


90 PLN