Auction 110. Foreign Postage on Polish territory

30863

1879 Królestwo Polskie, karta pocztowa wysłana z Warszawy do Berlina.

Mi.P4
100 PLN
30864

1881 obwoluta listu z Neustadt (Prudnik) do GBiałej.

Mi.42
120 PLN
30865

Mi.U25C
80 PLN
30866

Mi.P5
60 PLN
30867

Mi.U31B
80 PLN
30868

Mi.P47
30 PLN
30869

1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 5 9 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTAD; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P47
30 PLN
30870

1884 kartka z Wrocławia do Niemiec.

10 PLN
30871

1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika.

Mi.34
50 PLN
30872

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 137x111mm wysłana z małej miejscowości Zamołodycze do Brunszwiku znak opłaty unieważniony datownikiem "ЗАМОЛОДЫЧЕ.П.О. СѢДЛЕЦ.Г." z dnia 28.ИЮН, odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datownik urzędu przejściowego w Radzyniu "РАДИНЪ ПОЧТ.ОТД. СЪДЛЕЦК.Г." z następnego dnia i stempel odbiorczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).

Mi.U30D
300 PLN
30873

1887 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, dofrankowana i wysłana 25.IX z ekspedycji na dworcu w Krakowie (KRAKAU BAHNHOF) do Antwerpii, okrągły stempelek poczty belgijskiej z liczbą "75" i stempel odbiorczy "ANVERS 27 SEPT"; treść pisana po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.

Fi.Cp7A
Mi.P55F, 45
120 PLN
30874

1887, znaczek wydania Niemiec PFENNIG za 10 fenigów - frankatura pojedyncza, list wysłany 1/10 z Koronowa do Bydgoszczy, znaczek skasowany datownikiem jednoobrączkowym CRONE (AN DER BRAHE) odciśniętym dodatkowo obok, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "KÖNIGL. EXPEDITION STRAFANSTALT CRONTHAL", datownik odbiorczy z tego samego dnia; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.33
60 PLN
30875

1887 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 139x111mm wysłana z Wiłkomierza do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem "ВИЛЬКОМIРЪ КОВЕН.Г." z dnia 3.MAP odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datowniki: dodatkowy wiłkomirski ВИЛЬКОМIРЪ z ozdobnikiem z dnia 4.MAP i odbiorczy wileński z tego samego dnia; na froncie ładnie odciśnięty wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 5 PO POŁUDNIU (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 5 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo);

1890 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1889/90 o wymiarach 145x120mm wysłana z Petersburga do Wilna, znak opłaty unieważniony kasownikiem numerowym 4, obok datownik Petersburski z dnia 17.ФЕВ; na odwrocie wileński datownik odbiorczy z 18.ФЕВ; na froncie wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 12 (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 12 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo) na stronie albumowej.

Mi.U30D, U33D
160 PLN
30876

Mi.53
40 PLN
30877

Mi.U33D
60 PLN
30878

Mi.U34A
60 PLN
30879

Mi.U35A
60 PLN
30880

300 PLN
30881

1890 Zaleszczyki, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Zaleszczykach.

Mi.54
20 PLN
30882

Mi.P10IA
100 PLN
30883

Mi.S1
50 PLN
30884

Mi.S2B
120 PLN
30885

1891 Gorlice, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Gorlicach.

Mi.63
20 PLN
30886

1891 karta pocztowa, dofrankowana i wysłana 8.XII z Łodzi do Pragi, tam przeadresowana i 22.12 dosłana do miejscowości Rumburg (Rumbuk), całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P13
60 PLN
30887

1891 kartka z Warszawy do Wiednia.

Mi.P13, 29
35 PLN
30888

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 134x376mm; wysłana z Warszawy do Grodna, datownik odbiorczy 3.IV, dodatkowo stempelki nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.S4A
60 PLN
30889

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; dofrankowana i wysłana z Warszawy do Brunszwiku, znaki opłaty unieważnione stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; walor w dobrym stanie zachowania (opaska pionowo złożona).

Mi.S4B, 45yII
160 PLN
30890

80 PLN
30891

1893 OWALNY GODZINNIK LUBELSKI ЛЮБЛИН ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ.ВЕЧЕРЪ - WIECZÓR Lublin urząd pocztowo telegraficzny - na liście opłaconym znaczkiem za 7 kop wydania z 1889 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14¼:14¾, wysłanym 30/VI z Mszczonowa do Lublina, znaczek skasowany datownikiem MSZCZONÓW (МЩОНОВЪ ВАРШ.Г. ПОЧТ.ОТД.1) odciśniętym również poniżej, przesyłkę wyekspediowano następnego dnia - datownik na odwrocie, do Lublina dotarła 2.VII - datownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.49
400 PLN
30892

1894 Narajów, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Narajowie.

Mi.42
50 PLN
30893

1894 list wysłany 4/5 z Leska do Jarosławia, znaczek skasowany jednoobrączkowym datownikiem LISKO; stempel odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.53
80 PLN
30894

1894 ŻÓŁKIEW, austriacki znaczek za 15 kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Żółkwi, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.56
30 PLN
30895

1894 list polecony z Zakliczyna do Krakowa z nalepką polecenia R, na odwrocie stempel odbiorczy.

70 PLN
30896

1895 Kraków, austriacki znaczek gazetowy wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Krakowie.

Mi.8X
40 PLN
30897

1895 Uścieryki, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Uścierykach.

Mi.56
30 PLN
30898

Mi.A1
400 PLN
30899

Mi.P8
600 PLN
30900

1896 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią nadana z Warszawy do Niemiec.

Mi.P8
60 PLN
30901

1897 KOMARNO, austriacki znaczek za 5 Kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Komarnie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.53
40 PLN
30902

1897 Łobzów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łobzowie.

Mi.53
20 PLN