Auction 110. WW1 occupation postage

31229

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana.

Fi.OA73-5
10 PLN
31230

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana na wycinkach.

Fi.OA73-5
10 PLN
31231

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria w dwudziestoblokach, katalog Fischer 600,- zł.

Fi.OA73-5
290 PLN
31232

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria.

Fi.OA73-5
20 PLN
31233

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, znaczek za 1 koronę.

Fi.XIV
25 PLN
31234

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, czworoblok znaczka za 1 koronę.

Fi.XIV
20 PLN
31235

Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A
300 PLN
31236

Mi.2, 6
60 PLN
31237

Mi.8a, 9a
40 PLN
31238

Mi.58
120 PLN
31239

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak lewej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania.

Mi.P1
100 PLN
31240

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm, wysłana 6.IV z Bukaresztu do Berlina (na odwrocie stempelki z datą i "Karte No." z dopisanym numerem 63); cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P1
80 PLN
31241

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 28 mm (Mi.160 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P3
150 PLN
31242

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią.

Mi.P6
30 PLN
31243

Mi.P9c
80 PLN
31244

1918 kartka z Czerniowic do Czech, stempel austriackiej cenzury wojskowej.

10 PLN
31245

1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 13.V na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; rzadki walor (Fi. od 1.000.-) na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania (prawy dolny narożnik karty minimalnie nadgięty); gwarancja Krawczyk.

900 PLN
31246

1918 Kresy - kartka polecona ze Stryja do Lwowa.

85 PLN
31247

1918 polecony list urzędowy nadany z poczty etapowej w Olkuszu do Wiednia, stempel "K.u.K. / KREISKOMMANDO / OLKUSZ.".

80 PLN
31248

1918 kartka nadana w agencji pocztowej z Sompolna przez urząd zwierzchni w Kole do Krakowa, stempel agencji "Posthilfstelle / Sompolno." w ramce, stempel cenzury.

500 PLN
31249

1918 ekspresowy list polecony z Bolechowa do Francji, zalepki cenzury austriackiej, stempel tranzytowy z Metz i odbiorczy na odwrocie.

50 PLN
31250

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe dla Lwowa, gwarancja Perzyński.

Fi.4a
180 PLN
31251

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe, gwarancja Perzyński.

400 PLN
31252

500 PLN
31253

Fi.16
500 PLN
31254

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.16
120 PLN
31255

Fi.17
100 PLN
31256

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h. użyty w Kołomyi (Fi.500.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.17a
400 PLN
31257

Fi.17a
40 PLN
31258

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, znaczek bez gumy, gwarancja.

Fi.19
100 PLN
31259

Fi.19
400 PLN
31260

Fi.20
400 PLN
31261

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/30 h., poza śladem podlepki piękny stan, gwarancja Krawczyk.

100 PLN
31262

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T.", gwarancja.

100 PLN
31263

100 PLN
31264

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, pierwsze wydanie stanisławowskie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.26
800 PLN
31265

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 1,20 Kr/50 h. (Fi.90.-), złamanie i uszkodzone ząbki, gwarancja Krawczyk.

Fi.29
30 PLN
31266

Fi.29
100 PLN
31267

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, wydanie przedrukowe, gwarancja Perzyński.

Fi.29
90 PLN
31268

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu, znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego, gwarancja Wiatrowski.

Fi.30
320 PLN