Auction 110. WW1 occupation postage

31189

1917 znaczek z podobizną cesarz Karola w czworobloku z ząbkowaniem 11½.

Fi.OA55b
95 PLN
31190

Fi.OA59b
160 PLN
31191

1917 znaczek z podobizną cesarz Karola w czworobloku.

Fi.OA69a
45 PLN
31192

1917 cięty znaczek z podobizną cesarz Karola.

Fi.OA69nz
30 PLN
31193

Fi.OA70
95 PLN
31194

1917 stemplowany znaczek z podobizną cesarz Karola.

Fi.OA71a
60 PLN
31195

Fi.OA71nz
200 PLN
31196

Fi.OA72
15 PLN
31197

Fi.OA72a
95 PLN
31198

1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list wysłany 2.12 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z Meirelbeke w Belgii do Berlina, stempelek formacyjny z datą; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.5
40 PLN
31199

1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list ofrankowany znaczkiem za 25C/20Pf wysłany do miejscowości Weissenburg, zwraca uwagę unieważnienie znaczka stemplem cenzury !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.6aI
50 PLN
31200

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 18.9.1918 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka; dodatkowy stempelek nadawcy Okręgowego Towarzystwa Rolniczego; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.Cp6
45 PLN
31201

1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta.

Mi.P3
10 PLN
31202

1917 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany 9.III z Naczelnej Komendy Armii za pośrednictwem urzędu etapowego Kielce (datownik z wyróżnikiem "a") do Wiednia, stempel formacyjny nadawcy "K.u.k. Trainretablierungsstation/ des A.O.K. in Kielce"; we Wiedniu 12.III poczta cywilna naliczyła dopłatę, ale tylko za list zwykły (!); niezwykle ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P59
500 PLN
31203

1917 kartka z Czerniowic do Czech, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Czernowicach.

15 PLN
31204

1917 widokówka, treść pisana po polsku, wysłana 13.VIII za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempel formacyjny "K.k.Schützenregiment Nr.16"; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
31205

1917 przekaz paczkowy z Wadowic do Jaworowa, z frankaturą "90" halerzówki, dwa datowniki z Wadowic, jeden z XIX wieku, na odwrocie stempel odbiorczy.

180 PLN
31206

1917 przekaz paczkowy Ekspress z Krosna do Jaworowa, na odwrocie brakuje dwóch znaczków doklejonych w Jaworowie.

120 PLN
31207

1917 kartka z Krakowa do Nowego Targu, fotoatest Jendroszek.

150 PLN
31208

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, znaczek doręczeniowy za 40 Pfennigów, bardzo rzadki znaczek w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

3 500 PLN
31209

1918 list polecony z Sieradza 18.6.18 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.1, 7a
60 PLN
31210

Fi.1-2
1 200 PLN
31211

1918 prowizoryczne wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, gwarancja Sztaba, Wiatrowski.

160 PLN
31212

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.1000.-), oba z błędem na poz.12 pokazanym przez J.Bulata "P pęknięte na górze", w katalogu Fischer błędy +50%, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6 B
Mi.1-2
900 PLN
31213

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. z dwoma błędami na poz.11 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane do środka z lewej u góry" i "duża przerwa w P" (Fi.825.-), piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

Mi.2
500 PLN
31214

240 PLN
31215

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, parka znaczków za 10/3 h. (Fi.1100.-), lewy z katalogowanymi błędami na poz.19 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane i brak kropki po H" (Fi.+50%), a prawy z pokazanym przez J.Bulata błędem na poz.20 "kropka po P kwadratowa", dodatkowo na poz.19 "uszkodzone k i p", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.6 B3+B
Mi.2
1 000 PLN
31216

1918 kartka z Warszawy do Strzemieszyc, stemple cenzury wojskowej z Piotrkowa i Poznania.

30 PLN
31217

1918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", ciemnoczerwonopomarańczowy znaczek za 7 1/2 Pf z nadrukiem smolistym na karcie pocztowej - zawiadomieniu z banku - wysłanej 23.4 z Warszawy do Pasing; dwa różne stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9c
100 PLN
31218

1918 list polecony z Warszawy do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.10, 13
50 PLN
31219

1918 miejscowy list polecony z Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.14
60 PLN
31220

1918 list polecony nadany z poczty etapowej w Przedborzu Szwajcarii, list niedoręczony i zwrócony do nadawcy, na odwrocie stempel z Zurychu, rzadko spotykany datownik z Przedborza jako stempel nadawczy.

Fi.64
250 PLN
31221

Fi.64a
80 PLN
31222

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka G.G. Warschau wysłana z poczty etapowej Białobrzegi, Kreis Radom „a”, urzędnik nie uznał opłaty, odbijając datownik obok i dopisując Frankozwang, opłata konieczna.

Fi.Cp.6
140 PLN
31223

Fi.Cp3
50 PLN
31224

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", dwie karty na różnych gatunkach papierów, ostemplowane grzecznościowo 18.5 w Wenden i 7.2 w Rydze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
40 PLN
31225

Fi.Cp3
540 PLN
31226

1918 kartka z Koniecpola do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Kielcach.

Fi.Cp3
150 PLN
31227

Fi.Cp6, 8c
80 PLN
31228

1918 przekaz paczkowy z Granicy do Szydłowca.

Fi.OA58, 69
400 PLN