The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35423

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria kasowanych znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.D5-6
120 PLN
35424

1944 znaczek dopłaty stemplowany grzecznościowo.

Fi.D6
60 PLN
35425

1944 Cyfry - nowy rysunek, parka znaczków dopłaty za 20 + 10 f., odwrotna do katalogowanej 10 + 20 f, gwarancja Schmutz.

Fi.D6+5
1 600 PLN
SOLD
35426

1944 Trąbka pocztowa, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, drugi z błędem przerywana linia po lewej", gwarancja Schmutz.

Fi.U1
90 PLN
35427

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-), gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
35428

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
90 PLN
35429

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.250.-), gwarancja.

Fi.bl.5
220 PLN
35430

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN
35431

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
100 PLN
35432

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
150 PLN
35433

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
200 PLN
35434

1944 ŚWIĘTO MORZA okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiająca figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom"; walor w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
35435

1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski).


140 PLN
35436

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
35437

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk. w kolorze czarnym - seria A; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, minimalny ślad złożenia, ostre rogi.


600 PLN
35438

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. seria AIII, niezłożony, ostre rogi.


120 PLN
35439

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki); dobry stan zachowania.


800 PLN
35440

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na froncie odciśnięty 2.V. stempel okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy o Górę Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego; na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
35441

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz.


500 PLN
35442

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
35443

1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO".


500 PLN
35444

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.


500 PLN
35445

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


200 PLN
35446

1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową.


1 000 PLN
35447

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN
35448

1944 karta pamiątkowa - z okazji święta pułkowego w dniu 15 lutego (2 Pułk Piechoty Legionów) ozdobione wizerunkiem godła państwowego - dla kapitana Czesława Puki, który w Wojnie Obronnej 1939 roku był kwatermistrzem 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
35449

1944 dwa banknoty oflagu IIC wydane przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f. serie AI i AIII, różnią się szczegółami rysunku, na banknocie z serii AI spotykane czasem wcięcie w prawej dolnej ramce rysunku, niezłożone, jeden ma ostre rogi, drugi miękkie.


250 PLN
SOLD
35450

1944 dwa banknoty oflagu IIC wydane przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. serie AII i AIII, różnią się szczegółami rysunku, niezłożone, jeden ze szczerbą w krawędzi, ostre rogi.


250 PLN
35451

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. w kolorze czarnym - seria B; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, niewielkie zgięcie, ostre rogi.


200 PLN
35452

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
750 PLN
35453

1945 "Krwawa niedziela", gwarancja Walocha.

Fi.51
150 PLN
35454

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
600 PLN
35455

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.51
160 PLN