35423 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, seria kasowanych znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz, Krawczyk. | Fi.D5-6 |
| 120 PLN | |
35424 |
1944 znaczek dopłaty stemplowany grzecznościowo. | Fi.D6 |
| 60 PLN | |
35425 |
1944 Cyfry - nowy rysunek, parka znaczków dopłaty za 20 + 10 f., odwrotna do katalogowanej 10 + 20 f, gwarancja Schmutz. | Fi.D6+5 |
| 1 600 PLN SOLD | |
35426 |
1944 Trąbka pocztowa, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru szarozielonego, drugi z błędem przerywana linia po lewej", gwarancja Schmutz. | Fi.U1 |
| 90 PLN | |
35427 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-), gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 160 PLN | |
35428 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 90 PLN | |
35429 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.250.-), gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 220 PLN | |
35430 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja. | Fi.bl.5 |
| 150 PLN | |
35431 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 100 PLN | |
35432 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 150 PLN | |
35433 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha. | Fi.bl.5 |
| 200 PLN | |
35434 |
1944 ŚWIĘTO MORZA okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiająca figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom"; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
35435 |
1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski). | |
| 140 PLN | |
35436 |
1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 260 PLN | |
35437 |
1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk. w kolorze czarnym - seria A; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, minimalny ślad złożenia, ostre rogi. | |
| 600 PLN | |
35438 |
1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. seria AIII, niezłożony, ostre rogi. | |
| 120 PLN | |
35439 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki); dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
35440 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na froncie odciśnięty 2.V. stempel okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy o Górę Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego; na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
35441 |
1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |
35442 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
35443 |
1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO". | |
| 500 PLN | |
35444 |
1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja. | |
| 500 PLN | |
35445 |
| 200 PLN | |
35446 |
1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową. | |
| 1 000 PLN | |
35447 |
1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm. | |
| 300 PLN | |
35448 |
1944 karta pamiątkowa - z okazji święta pułkowego w dniu 15 lutego (2 Pułk Piechoty Legionów) ozdobione wizerunkiem godła państwowego - dla kapitana Czesława Puki, który w Wojnie Obronnej 1939 roku był kwatermistrzem 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
35449 |
1944 dwa banknoty oflagu IIC wydane przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f. serie AI i AIII, różnią się szczegółami rysunku, na banknocie z serii AI spotykane czasem wcięcie w prawej dolnej ramce rysunku, niezłożone, jeden ma ostre rogi, drugi miękkie. | |
| 250 PLN SOLD | |
35450 |
1944 dwa banknoty oflagu IIC wydane przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. serie AII i AIII, różnią się szczegółami rysunku, niezłożone, jeden ze szczerbą w krawędzi, ostre rogi. | |
| 250 PLN | |
35451 |
1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. w kolorze czarnym - seria B; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, niewielkie zgięcie, ostre rogi. | |
| 200 PLN | |
35452 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.1000.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 750 PLN | |
35453 |
1945 "Krwawa niedziela", gwarancja Walocha. | Fi.51 |
| 150 PLN | |
35454 |
1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek. | Fi.51 |
| 600 PLN | |
35455 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.200.-), gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 160 PLN | |