35343 |
1944 wydanie obiegowe, cztery czyste czworobloki znaczków za 5 f., po dwa w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, zamiast dwóch cztery odmiany koloru czerwonego, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 200 PLN | |
35344 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 10+40 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja. | Fi.37 |
| 40 PLN | |
35345 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, czysty znaczek za 10 + 40 f., gwarancja. | Fi.37 |
| 30 PLN | |
35346 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja Walocha. | Fi.37 |
| 25 PLN | |
35347 |
1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.37P |
| 80 PLN | |
35348 |
1944 Święto 3 Maja, ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 150 PLN | |
35349 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk. | Fi.38 |
| 150 PLN | |
35350 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja. | Fi.38 |
| 30 PLN | |
35351 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek skasowany 29.VI stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja. | Fi.38 |
| 40 PLN | |
35352 |
1944 Święto 3 Maja, znaczki ostemplowane 3.V na: karcie ozdobionej suchym tłoczeniem przedstawiającym mapę Polski pokrytą piaskiem!!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim wybrzeżem morskim, ponad mapą ukazano Matkę Boską z Dzieciątkiem i napis "KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ"; tak samo ozdobionej karcie, ale bez piasku!!! - wydawnictwie o wiele rzadziej spotykanym; rzadkie patriotyczne wydawnictwo; stan dobry/bardzo dobry; gwarancja. | Fi.38 |
| 900 PLN | |
35353 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany w pierwszym dniu obiegu na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
35354 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V w pierwszym dniu obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
35355 |
1944 list polecony , na odwrocie stempel "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC", gwarancja. | Fi.38 |
| 100 PLN | |
35356 |
1944 Święto 3 Maja, czysty znaczek za 35 f., gwarancja. | Fi.38 |
| 30 PLN | |
35357 |
1944 święto 3 Maja, gwarancja Walocha. | Fi.38 |
| 25 PLN | |
35358 |
1944 Święto 3 Maja, czysty znaczek za 35 f., znaczek ostemplowany 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH", gwarancja. | Fi.38 |
| 40 PLN | |
35359 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 160 PLN | |
35360 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki czyste za 25 f. w kolorze brązowym odmiany na różnych papierach szarym i białym, gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 60 PLN | |
35361 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja. | Fi.39 |
| 15 PLN SOLD | |
35362 |
1944 znaczek z podobizna prezydenta Władysława Raczkiewicza unieważniony na kartce z wytłoczoną podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego, gwarancja za znaczkiem. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
35363 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
35364 |
1944 kartka z sucho tłoczoną grafiką okolicznościową z okazji 30. rocznicy wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z "Oleandrów" w Krakowie z podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego i napisami "1914 6 SIERPNIA 1944", gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
35365 |
1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
35366 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE", gwarancja. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
35367 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja. | Fi.39 |
| 100 PLN | |
35368 |
| 100 PLN | |
35369 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja Walocha. | Fi.39 |
| 25 PLN | |
35370 |
1944 Prezydent Wł.Raczkiewicza, dwa znaczki za 25 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru brązowego, gwarancja. | Fi.39 |
| 80 PLN | |
35371 |
1944 prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja Walocha. | Fi.39 |
| 120 PLN | |
35372 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, odbitki próbne fazowe projektu znaczka odbite czterokrotnie na dwóch stronach kartki papieru bibułkowego, unikalne. | Fi.39P |
| 6 500 PLN | |
35373 |
| 50 PLN | |
35374 |
1944 Święto Morza, znaczek na wycinku. | Fi.40 |
| 110 PLN | |
35375 |
1944 Święto Morza, dwa kasowane znaczki za 10 f. w kolorze zielononiebieskim o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja. | Fi.40 |
| 60 PLN | |
35376 |
1944 Święto Morza, gwarancja Schmutz. | Fi.40 |
| 25 PLN | |
35377 |
1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielonego, gwarancja. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
35378 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 240 PLN | |
35379 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja. | Fi.41 |
| 2 000 PLN | |
35380 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja Walocha. | Fi.41 |
| 50 PLN | |
35381 |
| 30 PLN | |
35382 |
| 40 PLN | |