Auction 110. PoW Woldenberg camp

35223

1942 grafika z legitymacji Jenieckiej Odznaki Tężyzny - "jot" wydana przez Kierownictwo Wychowania Fizycznego Obozu IIC z podpisami prezydium; dekoracyjna forma graficzna autorstwa Bronisława Zygfryda Nowickiego, bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
35224

Fi.(bl.4)
200 PLN
35225

Fi.16x
200 PLN
35226

Fi.18
40 PLN
35227

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, czysty znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja.

Fi.18
60 PLN
35228

Fi.18 B1
200 PLN
35229

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany okolicznościowo na wycinku znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis.

Fi.18 B1
240 PLN
35230

1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.19
200 PLN
35231

Fi.19-21
170 PLN
35232

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
35233

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
35234

Fi.19-21
130 PLN
35235

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
180 PLN
35236

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha.

Fi.19-21
120 PLN
35237

Fi.22
500 PLN
35238

Fi.22
1 000 PLN
35239

1943 kasownik okolicznościowy Święta Żołnierza na wycinku.

Fi.22, 24
40 PLN
35240

Fi.22-30
320 PLN
35241

1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja Schmutz.

Fi.22-30
225 PLN
35242

1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.24
70 PLN
35243

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej rzadkim drzeworytem którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, ostemplowany 22.XII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.24
500 PLN
35244

1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na ilustrowanej pocztówce ozdobionej bożonarodzeniową grafiką, wysłanej 22 XII, dodatkowy stempel okolicznościowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
180 PLN
35245

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze głębokozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.5. w kolorze tiefgrün 24/25E7, jego adnotacja i opis na odwrocie, zachowana w ładnym stanie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 500 PLN
35246

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem na pocztówce ozdobionej rzadką grafiką wielkanocną "Chrzan", wysłanej 6 IV; dobry stan zachowania (na znaczku przebarwienia); gwarancja.

400 PLN
35247

120 PLN
35248

Fi.26 P1
2 500 PLN
35249

1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk.

Fi.27
150 PLN
35250

Fi.28
320 PLN
35251

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
35252

Fi.28 P1
2 500 PLN
35253

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
450 PLN
35254

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f. (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
35255

1943 Hetmani, jasnoniebieskie znaczki ze Stefanem Czarneckim na karcie poleconej (opłata niezgodna z taryfą), skasowane 13.VIII stemplem olimpijskim w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
200 PLN
35256

Fi.31
60 PLN
35257

Fi.31
80 PLN
35258

1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways.

Fi.31
50 PLN
35259

Fi.31
100 PLN
35260

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja.

Fi.31
40 PLN
35261

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja Walocha.

Fi.31
20 PLN
35262

Fi.31
30 PLN