35223 |
1942 grafika z legitymacji Jenieckiej Odznaki Tężyzny - "jot" wydana przez Kierownictwo Wychowania Fizycznego Obozu IIC z podpisami prezydium; dekoracyjna forma graficzna autorstwa Bronisława Zygfryda Nowickiego, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
35224 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 200 PLN | |
35225 |
1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja Schmutz. | Fi.16x |
| 200 PLN | |
35226 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 40 PLN | |
35227 |
1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, czysty znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja. | Fi.18 |
| 60 PLN | |
35228 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja i opis. | Fi.18 B1 |
| 200 PLN | |
35229 |
1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany okolicznościowo na wycinku znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis. | Fi.18 B1 |
| 240 PLN | |
35230 |
1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.19 |
| 200 PLN | |
35231 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków skasowana na karcie; gwarancja. | Fi.19-21 |
| 170 PLN | |
35232 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.19-21 |
| 100 PLN | |
35233 |
| 120 PLN | |
35234 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana (Fi.150.-), gwarancja. | Fi.19-21 |
| 130 PLN | |
35235 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta (Fi.190.-), gwarancja Schmutz. | Fi.19-21 |
| 180 PLN | |
35236 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha. | Fi.19-21 |
| 120 PLN | |
35237 |
1943 kartka ozdobiona na odwrocie bardzo rzadką ilustracją z napisem "Uprzejmie zapraszamy na imprezy Dni Książki - Komitet", gwarancja. | Fi.22 |
| 500 PLN | |
35238 |
1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany jako zaproszenie imienne na wystawę, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel okolicznościowy "WYSTAWA LEŚNA", gwarancja Krawczyk. | Fi.22 |
| 1 000 PLN | |
35239 |
1943 kasownik okolicznościowy Święta Żołnierza na wycinku. | Fi.22, 24 |
| 40 PLN | |
35240 |
1943-44 Hetmani, seria na wycinkach, znaczki skasowane stemplami okolicznościowymi ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA i TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; gwarancja Krawczyk,. | Fi.22-30 |
| 320 PLN | |
35241 |
1943-44 Hetmani, seria czysta (Fi.250.-), gwarancja Schmutz. | Fi.22-30 |
| 225 PLN | |
35242 |
1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości. | Fi.24 |
| 70 PLN | |
35243 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej rzadkim drzeworytem którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, ostemplowany 22.XII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.24 |
| 500 PLN | |
35244 |
1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na ilustrowanej pocztówce ozdobionej bożonarodzeniową grafiką, wysłanej 22 XII, dodatkowy stempel okolicznościowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.24 |
| 180 PLN | |
35245 |
1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze głębokozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.5. w kolorze tiefgrün 24/25E7, jego adnotacja i opis na odwrocie, zachowana w ładnym stanie, sygnowana Gryżewski. | Fi.24 P2 |
| 2 500 PLN | |
35246 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem na pocztówce ozdobionej rzadką grafiką wielkanocną "Chrzan", wysłanej 6 IV; dobry stan zachowania (na znaczku przebarwienia); gwarancja. | Fi.25 |
| 400 PLN | |
35247 |
1943 kartka obiegowa w słabszym stanie, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego, gwarancja. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
35248 |
1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze oliwkowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.2. w kolorze olivbraun 4F3, jego adnotacja na odwrocie. | Fi.26 P1 |
| 2 500 PLN | |
35249 |
1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk. | Fi.27 |
| 150 PLN | |
35250 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na kopercie listu z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłanego 28.II.1944; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, tu oferowana w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.28 |
| 320 PLN | |
35251 |
1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz. | Fi.28 |
| 280 PLN | |
35252 |
1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szaroniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.4. w kolorze graublau 22/21E7, jego adnotacja na odwrocie. | Fi.28 P1 |
| 2 500 PLN | |
35253 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f. (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 450 PLN | |
35254 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f. (Fi.400.-), gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 360 PLN | |
35255 |
1943 Hetmani, jasnoniebieskie znaczki ze Stefanem Czarneckim na karcie poleconej (opłata niezgodna z taryfą), skasowane 13.VIII stemplem olimpijskim w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.29 |
| 200 PLN | |
35256 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", dodatkowo napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.31 |
| 60 PLN | |
35257 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowane znaczki za 20 f., dwa skrajne odcienie papieru, datowniki w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja. | Fi.31 |
| 80 PLN | |
35258 |
1943 gen. W. Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ways. | Fi.31 |
| 50 PLN | |
35259 |
1943 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918" na pocztówce ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie ozdobny napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.31 |
| 100 PLN | |
35260 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja. | Fi.31 |
| 40 PLN | |
35261 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja Walocha. | Fi.31 |
| 20 PLN | |
35262 |
| 30 PLN | |