Auction 110. Air mail

40704

1959 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 7.VI balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".

200 PLN
40705

1960 I lot na trasie Francja- Polinezja, koperta z Warszawy przesłana 1.5 liniami Air France na Tahiti, na odwrocie kasownik odbiorczy Papeete 9.5; rzadki i egzotyczny kierunek wysyłki.

100 PLN
40706

1960 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 16.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".

60 PLN
40707

1960 Zlot gwiaździsty na Międzynarodową Wystawę Filatelistyczną "Polska 60" w Warszawie, komplet 6 kopert przesłanych do Warszawy samolotami Aeroklubu PRL z: Olsztyna, Gdańska, Szczecina, Zielonej Góry, Wrocławia i Opola.

50 PLN
40708

1961 ONZ Biuro w Genewie, widokówka wysłana pocztą lotniczą 20.VI z urzędu "Office temporaire" do Krakowa, dodatkowy dwuwierszowy stempelek "GENEVE OFFICE TEMPORAIRE/ SALLE DU CONSEIL GENERAL".

Mi.701
60 PLN
40709

1961 Zawody balonowe z okazji XXX M.T.P., widokówka reklamowa do Warszawy ze znaczkiem dodatkowej opłaty balonowej przesłana 27.6 balonem "Warszawa"; dekoracyjny walor.

50 PLN
40710

1961 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 25.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".

60 PLN
40711

1961 2 rakietowy lot doświadczalny, dwie koperty z dodatkowymi stemplami okolicznościowymi lotu "EKSPERYMENT RAKIETOWY AEROKLUB KRAKOWSKI V.1961" i "III. KONFERENCJA TECHNIKI RAKIETOWEJ I ASTRONAUTYKI KRAKÓW 12-14 V.1961 r." w kolorach czerwonych i czarnych, przewiezione 14.5 rakietą RP1, znaczki skasowane w urzędzie Klucze, na odwrocie odciśnięte numery: 521 i 1305; bardzo dobry stan zachowania.

240 PLN
40712

1962 przesyłka ocalała z katastrofy lotniczej samolotu PLL "Lot" - Viscount 804 w dniu 19.XII, koperta z oryginalną zawartością, dublowana (podklejona), na odwrocie zalepka informacyjna i stemple warszawskie; w katalogu specjalizowanym "cena amatorska".

700 PLN
40713

1962 Neil Armstrong - pierwszy człowiek, który stanął na Księżycu, koperta upamiętniająca lot Neil'a Armstronga amerykańskim rakietowym samolotem doświadczalnym X-15 z dnia 17.I; odbył on tym samolotem 7 lotów, podczas których osiągnął maksymalne: prędkość 6420 km/godz i wysokość 63246 m.

120 PLN
40714

40 PLN
40715

120 PLN
40716

1962 polecona przesyłka lotnicza wysłana 19.8 z urzędu Poznań-Targi do Sztokholmu, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym "XXXI MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE" z wizerunkami samolotu, statku, balonu i parowozu; nalepka polecenia Poznań-Targi, dodatkowo odciśnięty numer 32570; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
40717

1962 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego.

40 PLN
40718

30 PLN
40719

1962 cztery listy poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

60 PLN
40720

1962 3 i 4 rakietowe loty doświadczalne z okazji zawodów FIS, dwie specjalne koperty z dodatkowymi nalepkami: zieloną (3 lot) i czerwoną (4 lot), znaczki skasowane 25.2 w urzędzie Nowy Targ, na odwrocie stempel okolicznościowy FIS; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
40721

40 PLN
40722

1963 IX Szybowcowe Mistrzostwa Polski, XVI lot Poczty Szybowcowej, dekoracyjna koperta z dodatkowym znaczkiem opłaty szybowcowej przewieziona szybowcem "Bocian".

20 PLN
40723

1963 plakietki lotu rakietowego aeroklubu krakowskiego.

30 PLN
40724

10 PLN
40725

1963 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego.

60 PLN
40726

15 PLN
40727

1964 komplet znaczków (z górnymi marginesami) do opłacania przesyłek przesłanych balonami: "Katowice", "Polonez", "Poznań", "Syrena" podczas Zawodów Balonowych z okazji XXXIII M.T.P., bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
40728

20 PLN
40729

30 PLN
40730

1964 cztery listy poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

60 PLN
40731

1964 lot szybowca "Bocian" z okazji Wystawy Filatelistycznej XX-lecie MO w Poznaniu, list wysłany 18.X z terenu Wystawy z arkusikiem nalepek propagandowych Wystawy z czerwonym nadrukiem na przywieszkach "PRZESYŁKA SZYBOWCOWA XVII LOT" skasowanych okrągłym stemplem "XVII LOT POCZTY SZYBOWCOWEJ LESZNO WLKP.18.X.1964, XX LECIE MO", dodatkowy trzywierszowy stempelek "Przewieziono szybowcem "BOCIAN" SP-1947 Pilot Józef Młocek", przesyłka z numerem 1653; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN
40732

1964 lot szybowca "Bocian" z okazji otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, list wysłany 18.X z Poznania z arkusikiem nalepek olimpijskich z nadrukiem "Przesyłka Szybowcowa XVIII Lot" skasowanych okrągłym stemplem "XVIII LOT POCZTY SZYBOWCOWEJ LESZNO WLKP.18.X.1964, XVIII IGRZYSKA OLIMPIJSKIE TOKIO 1964", dodatkowy trzywierszowy stempelek "Przewieziono szybowcem "BOCIAN" SP-2042 Pilot Adela Dankowska", przesyłka numerowana; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania;temat - OLIMPIADY, SPORT

125 PLN
40733

1964 loty ekipy polskiej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, karty ze stemplami okolicznościowymi: "PRZELOT POLSKIEJ EKIPY OLIMPIJSKIEJ WARSZAWA-PARYŻ-ALASKA-TOKIO" z 28.09 i "PRZELOT POLSKIEJ EKIPY OLIMPIJSKIEJ WARSZAWA-KOPENHAGA-ALASKA-TOKIO" z 29.09; doskonały stan zachowania; temat - OLIMPIADY

100 PLN
40734

Fi.871
Mi.1015
30 PLN
40735

20 PLN
40736

1965 cztery listy poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

60 PLN
40737

1966 list poczty śmigłowcowej na trasie Katowice - Warszawa.

40 PLN
40738

1972 Mongolia, dekoracyjnie frankowany list wysłany 27.3 z Ułan Bator do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.623, 661, 662
40 PLN
40739

1972 Szwajcaria, 25-lat szwajcarskiej komunikacji lotniczej nad Północnym Atlantykiem, dekoracyjna całość, na odwrocie kasownik odbiorczy lotniska Kennedy'ego w Nowym Jorku.

Mi.968
35 PLN
40740

80 PLN
40741

1972 Inauguracyjny lot na trasie Warszawa - Chicago.

20 PLN
40742

40 PLN
40743

1972 Inauguracyjny lot samolotu "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal, na odwrocie specjalny stempel poczty kanadyjskiej SPECIAL DELIVERY, a na froncie datownik odbiorczy.

30 PLN