Auction 110. Communist Poland 1945-1952

37466

Fi.542-809
Mi.680-953
1 950 PLN
37467

1951 Plan 6-letni, seria z dodatkową odmianą znaczka za 45 gr, czyste.

Fi.542I-II, 543-45
Mi.680a-b, 681-83
50 PLN
37468

1951 plan sześcioletni, znaczek makulaturowy z błędem produkcyjnym z niedodrukiem stalorytu i zaplamieniem farbą drukarską na górnej części znaczka. Typowy przykład makulatury filatelistycznej

Fi.542MK
Mi.680
120 PLN
37469

Fi.547
Mi.685
40 PLN
37470

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45 gr./15 zł. z błędem na znaczku podstawowym "mocno uszkodzone G w KONGRES i ramka", gwarancja.

Fi.548 B
Mi.686
60 PLN
37471

1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków za 45 gr./15 zł., lewy górny z błędem na poz.81 "g przerwane u dołu", gwarancja Krawczyk.

Fi.548 B10
Mi.686
100 PLN
37472

1951 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem; nakład - jeden stuznaczkowy arkusz; drugi nadruk był lekko obrócony w stosunku do pierwszego, znaczki z lewej strony arkusza są lekko wzajemnie przesunięte - prawie niewidocznie; znaczki z prawej strony arkusza są piękne ekspozycyjnie, mają nadruki mocno wzajemnie przesunięte i świetnie nadają się do eksponatu wystawowego, oferowany walor to jeden z najładniejszych egzemplarzy tego podwójnego nadruku,podwójna gwarancja Mikulski.

Fi.548 Np
Mi.686
3 000 PLN
37473

Fi.549
Mi.687
60 PLN
37474

1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.549
Mi.687
120 PLN
37475

1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją.

Fi.549
45 PLN
37476

1951 Nowa Huta, narożna parka z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.550
40 PLN
37477

1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru.

Fi.550-3
Mi.690-3
120 PLN
37478

1951 Nowa Huta parka pozioma, lewy znaczek z drukiem na zmarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.550MK
Mi.690
100 PLN
37479

Fi.550P
Mi.690
1 000 PLN
37480

Fi.550P
Mi.690P
700 PLN
37481

1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.550P1
Mi.690
1 000 PLN
37482

1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

Fi.551
35 PLN
37483

Fi.554
Mi.688
80 PLN
37484

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, legitymacyjny znaczek za 30 gr z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.554
Mi.688
50 PLN
37485

1951 I Kongres Nauki Polskiej, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.556
Mi.694
25 PLN
37486

1951 kartka z Poznania do Francji, widokówka z Poznania. Rzadko spotykany znaczek jako frankatura pojedyncza z dodatkowo znacznym przesunięciem ząbkowania grzebieniowego Fi 556. Gwarancja Wysocki

Fi.556
80 PLN
37487

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami.

Fi.556-61
Mi.694-9
150 PLN
37488

1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria.

Fi.556-61
Mi.694-9
30 PLN
37489

1951 I Kongres Nauki Polskiej - seria na 3 kopertach ostemplowana okolicznościowo 29.6 w Warszawie (Myślicki 51 023).

Fi.556-61
Mi.694-99
60 PLN
37490

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 40 gr (Maria Curie-Skłodowska) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.557
Mi.695
60 PLN
37491

1951 I Kongres Nauki Rolnej, znaczek w barwie szarofioletowej, dla porównania normalny znaczek w barwie fioletowej.

Fi.558
70 PLN
37492

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 60 gr (Marceli Nenecki) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.559
Mi.697
50 PLN
37493

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 1,15 zł (Mikołaj Kopernik) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie przywarcie papieru).

Fi.560
Mi.698
30 PLN
37494

1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.561
Mi.699
40 PLN
37495

1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 1,20 zł z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.561
Mi.699
50 PLN
37496

1951 Kongres Kultury Polskiej, znaczek z rozmazanym rysunkiem.

Fi.561
Mi.699
25 PLN
37497

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów.

Fi.563-5
Mi.702-4
300 PLN
37498

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria.

Fi.563-5
Mi.702-4
50 PLN
37499

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-).

Fi.563-65
Mi.702-04
30 PLN
37500

1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.563-65
Mi.702-04
100 PLN
37501

Fi.566
Mi.701
10 PLN
37502

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z błędem "chmura".

Fi.566B2
Mi.701
40 PLN
37503

Fi.566MK
Mi.701
90 PLN
37504

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na lewym marginesie.

Fi.567
Mi.706
40 PLN
37505

1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry.

Fi.567
Mi.706
20 PLN