37466 |
1951-1955 TOM II JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami, a także znaczki urzędowe z lat 1945-54 i znaczki dopłaty z lat 1951-53; aby ułatwić zakup wyłączono z niego blok 13ND, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3280.- złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.542-809 Mi.680-953 |
| 1 950 PLN | |
37467 |
1951 Plan 6-letni, seria z dodatkową odmianą znaczka za 45 gr, czyste. | Fi.542I-II, 543-45 Mi.680a-b, 681-83 |
| 50 PLN | |
37468 |
1951 plan sześcioletni, znaczek makulaturowy z błędem produkcyjnym z niedodrukiem stalorytu i zaplamieniem farbą drukarską na górnej części znaczka. Typowy przykład makulatury filatelistycznej | Fi.542MK Mi.680 |
| 120 PLN | |
37469 |
1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.547 Mi.685 |
| 40 PLN | |
37470 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45 gr./15 zł. z błędem na znaczku podstawowym "mocno uszkodzone G w KONGRES i ramka", gwarancja. | Fi.548 B Mi.686 |
| 60 PLN | |
37471 |
1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków za 45 gr./15 zł., lewy górny z błędem na poz.81 "g przerwane u dołu", gwarancja Krawczyk. | Fi.548 B10 Mi.686 |
| 100 PLN | |
37472 |
1951 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem; nakład - jeden stuznaczkowy arkusz; drugi nadruk był lekko obrócony w stosunku do pierwszego, znaczki z lewej strony arkusza są lekko wzajemnie przesunięte - prawie niewidocznie; znaczki z prawej strony arkusza są piękne ekspozycyjnie, mają nadruki mocno wzajemnie przesunięte i świetnie nadają się do eksponatu wystawowego, oferowany walor to jeden z najładniejszych egzemplarzy tego podwójnego nadruku,podwójna gwarancja Mikulski. | Fi.548 Np Mi.686 |
| 3 000 PLN | |
37473 |
1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kasowników okolicznościowych poszczególnych etapów rozegranych na terenie Polski z: Katowic, Wrocławia, Łodzi, up.Warszawa na ilustrowanych kartach wydanych staraniem Ligi Morskiej z VII serii z ilustracją "POSTOMINO MOLO I PLAŻA"; temat - KOLARSTWO. | Fi.549 Mi.687 |
| 60 PLN | |
37474 |
1951 Święto Pracy, serie z odmianami papierów i ząbkowań. | Fi.549 Mi.687 |
| 120 PLN | |
37475 |
1951 Święto Pracy, parka znaczków z przesuniętą perforacją. | Fi.549 |
| 45 PLN | |
37476 |
1951 Nowa Huta, narożna parka z numerem walca na górnym marginesie. | Fi.550 |
| 40 PLN SOLD | |
37477 |
1951 Nowa Huta, seria z odmianami papieru. | Fi.550-3 Mi.690-3 |
| 120 PLN | |
37478 |
1951 Nowa Huta parka pozioma, lewy znaczek z drukiem na zmarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.550MK Mi.690 |
| 100 PLN | |
37479 |
| 1 000 PLN | |
37480 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, znaczek bez gumy, gwarancja Krawczyk, fotoatest M. Wysocki | Fi.550P Mi.690P |
| 700 PLN | |
37481 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w barwie czerwonej, gwarancja i oznaczenie. | Fi.550P1 Mi.690 |
| 1 000 PLN | |
37482 |
1951 Nowa Huta, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie. | Fi.551 |
| 35 PLN | |
37483 |
1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny z oznaczeniami formy drukowej pod 100. znaczkiem. | Fi.554 Mi.688 |
| 80 PLN | |
37484 |
1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, legitymacyjny znaczek za 30 gr z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.554 Mi.688 |
| 50 PLN | |
37485 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.556 Mi.694 |
| 25 PLN | |
37486 |
1951 kartka z Poznania do Francji, widokówka z Poznania. Rzadko spotykany znaczek jako frankatura pojedyncza z dodatkowo znacznym przesunięciem ząbkowania grzebieniowego Fi 556. Gwarancja Wysocki | Fi.556 |
| 80 PLN | |
37487 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami. | Fi.556-61 Mi.694-9 |
| 150 PLN | |
37488 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria. | Fi.556-61 Mi.694-9 |
| 30 PLN SOLD | |
37489 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej - seria na 3 kopertach ostemplowana okolicznościowo 29.6 w Warszawie (Myślicki 51 023). | Fi.556-61 Mi.694-99 |
| 60 PLN | |
37490 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 40 gr (Maria Curie-Skłodowska) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.557 Mi.695 |
| 60 PLN | |
37491 |
1951 I Kongres Nauki Rolnej, znaczek w barwie szarofioletowej, dla porównania normalny znaczek w barwie fioletowej. | Fi.558 |
| 70 PLN | |
37492 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 60 gr (Marceli Nenecki) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.559 Mi.697 |
| 50 PLN | |
37493 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 1,15 zł (Mikołaj Kopernik) z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie przywarcie papieru). | Fi.560 Mi.698 |
| 30 PLN | |
37494 |
1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.561 Mi.699 |
| 40 PLN | |
37495 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, legitymacyjny znaczek za 1,20 zł z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.561 Mi.699 |
| 50 PLN | |
37496 |
1951 Kongres Kultury Polskiej, znaczek z rozmazanym rysunkiem. | Fi.561 Mi.699 |
| 25 PLN | |
37497 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów. | Fi.563-5 Mi.702-4 |
| 300 PLN | |
37498 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria. | Fi.563-5 Mi.702-4 |
| 50 PLN | |
37499 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-). | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 30 PLN | |
37500 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria czysta (Fi.100.-). | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 100 PLN | |
37501 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z usterką "plama pod gołąbkiem". | Fi.566 Mi.701 |
| 10 PLN | |
37502 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z błędem "chmura". | Fi.566B2 Mi.701 |
| 40 PLN SOLD | |
37503 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, makulaturowy znaczek z pocztowego obiegu błędem ząbkowania - niepełny rysunek znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.566MK Mi.701 |
| 90 PLN | |
37504 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.567 Mi.706 |
| 40 PLN | |
37505 |
1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry. | Fi.567 Mi.706 |
| 20 PLN | |