Auction 109. Inter-war Poland 1919-1939

22566

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w kolorze czarnym na papierze kredowym, gwarancja Schmutz.

Fi.96P4
180 PLN
22567

1919 wydanie w walucie markowej, parka prób w barwie czarnej na papierze kredowym, pionowe zagięcia.

Fi.96P4
60 PLN
22568

1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana, ostemplowana okolicznościowo 21.V na kopercie listu poleconego wysłanej z terenu wystawy do Krakowa, dodatkowo doklejony kwestarski znaczek "NA BIEDNYCH" z królem Władysławem Jagiełłą; datownik odbiorczy z 22.V na odwrocie.

Fi.102-6A
Mi.118-22B
120 PLN
22569

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
22570

1919 I Polska Wystawa Marek, NIESPOTYKANY RODZAJ BŁĘDU - NADRUK NA ZNACZKU OBUSTRONNIE GUMOWANYM parka znaczków za 5+5 f. z gumowaniem na rysunku znaczka i podwójnie na odwrocie oraz dodatkowo z błędem znaczka podstawowego na poz.33 "F jak y", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.102B B1
Mi.118A
420 PLN
22571

Fi.102B B1
Mi.188A
20 PLN
22572

Fi.102B MK
Mi.118A
85 PLN
22573

1919 I Polska Wystawa marek w warszawie, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja. Klasyczna guma jak w tym wydaniu.

Fi.102B MK
Mi.118A
75 PLN
22574

1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków za 5+5 f. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami" (Fi.480.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.102B MK
Mi.118UMs
480 PLN
22575

Fi.103A
Mi.119B
140 PLN
22576

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka (Fi.od 360.-), gwarancja.

Fi.103A
Mi.119B
350 PLN
22577

Fi.103A
Mi.119B
40 PLN
22578

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek z silnie przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.103B MK
Mi.119A
30 PLN
22579

Fi.103B MK
Mi.119A
100 PLN
22580

1919 list polecony wysłany z I Wystawy marek w Warszawie do Włocławka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.104-6B, Ck6
60 PLN
22581

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok znaczków za 15+5 fen z poz 1/12, na 12 polu (prawy dolny) najrzadszy typ III znaczka podstawowego - występującym tylko na tej pozycji w 100 znaczkowym arkuszu; dodatkowe usterki nadruku: poz.1 (lewy górny) "górna część cyfry I ścięta z lewej strony", poz.2 (prawy górny) "podstawa cyfry I ukośna", poz.12 (prawy dolny) "cyfra I przecięta poziomo u góry"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104B (I+III)
Mi.120A
200 PLN
22582

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
100 PLN
22583

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok znaczków za 15+5 f., lewy górny z rzadkim skatalogowanym ostatnio błędem na poz.62 "gruba I", gwarancja.

Fi.104B B5
Mi.120A
240 PLN
22584

1919 MIĘDZYRZEC - I Polska Wystawa Marek, znaczek za 25+5 f. unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Międzyrzeca, gwarancja.

Fi.105B
Mi.121A
80 PLN
22585

Fi.105B MK
Mi.121A
75 PLN
22586

1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.71, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach (20 szt.) jest on na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i rzadko mieści się na pojedynczym znaczku w całości, gwarancja Schmutz.

Fi.106 IA
Mi.122ByI
4 000 PLN
22587

1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f. z błędem nadruku na poz.56 "uszkodzone a", gwarancja.

Fi.106A B
Mi.122B
60 PLN
22588

Fi.106IA
Mi.122AI
3 500 PLN
22589

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, kartka z Wolsztyna do Łodzi.

Fi.107
60 PLN
22590

Fi.107-9, 111-3
Mi.123-5, 127-9
50 PLN
22591

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami papieru.

Fi.107-13
Mi.123-9
100 PLN
22592

Fi.107-13
Mi.123-29
40 PLN
22593

Fi.107MK2
100 PLN
22594

1919 kartka z Warszawy do Czechosłowacji.

Fi.108
30 PLN
22595

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK2
Mi.124 UMs
400 PLN
22596

1919 list z Krotoszyna do Danii. Rzadka pojedyncza frankatura wydania "Pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego" szczególnie w korespondencji zagranicznej.

Fi.109
300 PLN
22597

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok makulatury prób znaczków za 20 f. niekatalogowanych jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie, a trzecie mocno skośnie przesunięte, wszystko świetnie widać na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt
Mi.125
640 PLN
22598

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte (jako podwójny druk Fi.150.-), gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
160 PLN
22599

Fi.111P3
Mi.127
500 PLN
22600

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, rzadka jako gumowana próba znaczka za 50 fen. w kolorze niebieskozielonym o podwójnym druku (Fi.300.-), trudna do wycięcia z pełnymi marginesami obejmującymi oba znacznie przesunięte skośnie rysunki i rzadka z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; w zasadzie jak makulatura znaczka ciętego, gwarancja.

Fi.112 P2 Dp
Mi.128U
300 PLN
22601

Fi.112P2
Mi.128DD
180 PLN
22602

1919 GŁÓWNA POCZTA POLOWA / WARSZAWA - Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 1 mk. kasowany 19.XII.19 na wycinku z formularza, gwarancja Krawczyk.

Fi.113
Mi.129
60 PLN
22603

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, pionowa parka znaczków za 1 mk. bez perforacji poziomej, oryginalnie użyta w Kole, gwarancja i opis "brak poziomego ząbkowania" na obu znaczkach Schmutz.

Fi.113 MK1
Mi.129Uw
400 PLN
22604

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba arkuszowa z drukiem dwustronnym - na odwrocie podwójnym, gwarancja.

Fi.113P2/P3
Mi.129
250 PLN
22605

Fi.113P3
Mi.129
340 PLN