22726 |
1921 list z Warszawy do Stanów Zjednoczonych na kopercie ambasady amerykańskiej w Warszawie. | Fi.135I |
| 50 PLN | |
22727 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, parka niegumowanych prób arkuszowych na papierze ze znakiem wodnym. | Fi.135P3 |
| 90 PLN | |
22728 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, czworoblok bez gumy z pustopolami na górnym marginesie.Wysoka wycena Fischera. | Fi.136 Mi.172 |
| 225 PLN | |
22729 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, pasek (rozerwany 2+3 znaczki) z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą perforacją pionową i poziomą, gwarancja średni stan, podklejone na pasku kartonu. | Fi.136 Mi.172 |
| 65 PLN | |
22730 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, dolny znaczek z spektakularną usterką w postaci zalanej farbą głowy orła. | Fi.136MK Mi.172 |
| 80 PLN | |
22731 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, znaczek z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.136MK2 |
| 60 PLN | |
22732 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, próba w barwie czarnej na papierze kredowym bez gumy z podlepką. | Fi.136P1 |
| 250 PLN | |
22733 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, 100 mk - frankatura wielokrotna, miejscowy list polecony przesłany 5.III.1923 z urzędu Kraków 7, nalepka polecenia pierwszego polskiego wydania (typ małopolski, podtyp krakowski); znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym - austriacki datownik z usuniętym napisem niemieckim; datownik odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.137 Mi.173 |
| 120 PLN | |
22734 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, znaczek za 100 mk. z najładniejszym błędem tego wydania z poz.28 "uszkodzone O w cyfrze 100", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.137 B1 Mi.173 |
| 100 PLN | |
22735 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, parka z podwójną perforacją poziomą na górnym marginesie - MK 2. Górny margines przeząbkowany - dodatkowe uderzenie grzebienia nastąpiło na marginesie, grzebień ustawiony do góry nogami. | Fi.137MK2 Mi.173 |
| 150 PLN | |
22736 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, parka pionowa z podwójnym ząbkowaniem poziomym na górnym marginesie i pionowym z obu boków, MK 4 - podwójne uderzenie grzebienia, gwarancja i opis Schmutz. Margines górny nieprzeząbkowany - w przeciwieństwie do 137 MK2. Podwójne uderzenie nastąpiło w linii ostatniego. | Fi.137MK4 Mi.173 |
| 350 PLN | |
22737 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, niegumowana próba arkuszowa, gwarancja Rachmanow. | Fi.137P3 |
| 240 PLN | |
22738 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, niegumowana próba arkuszowa. | Fi.138P1 |
| 240 PLN | |
22739 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, 500 mk - frankatura wielokrotna, widokówka (przedstawiająca Marię Trąmpczyńską) przesłana miejscowo 1 IX 23 w Warszawie; dobry stan zachowania. | Fi.141 Mi.179 |
| 80 PLN | |
22740 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe; dwa znaczki dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej użyte 3.6 w Poznaniu na kopercie prawidłowo pocztowo opłaconego listu ekspresowego adresowanego do Łodzi, unieważnione datownikiem i kasownikiem "skrzydło" w kolorze czerwonym; zgodnie z opisem eksperta PZF A. Kłosińskiego w artykule (Filatelista 2/1992) list taki wymagał dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej w wysokości 25 mk; znaczek za 100 mk nie był już na nim konieczny, brak stempla odbiorczego. | Fi.I, II116, 118 Mi.L1, L2, 149, 151 |
| 240 PLN | |
22741 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe; znaczek dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej użyty 3 czerwca w Poznaniu na kopercie prawidłowo pocztowo opłaconego listu ekspresowego adresowanego do Łodzi, unieważnione datownikiem i kasownikiem "skrzydło" w kolorze czerwonym; brak stempla odbiorczego. | Fi.II, 100, 120 Mi.L2, 116, 153 |
| 240 PLN | |
22742 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe, marginesowy znaczek dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej za 25 Mk. z całkowitym brakiem perforacji pionowej (Fi.800.-), dużo rzadsze od braku perforacji poziomej i perforacji pomiędzy znaczkami, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja. | Fi.L1 MK2 Mi.I Us |
| 480 PLN | |
22743 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe, znaczek dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej za 25 Mk z podwójną perforacją pionową - na tej wartości nienotowaną (100 Mk z podwójną perforacją pionową Fi.650.-), kasowany, ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.L1 MK3 Mi.I |
| 500 PLN | |
22744 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe, dwa znaczki dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej użyte 3.06. w Poznaniu na kopercie prawidłowo opłaconego listu ekspresowego adresowanego do Łodzi, brak stempla odbiorczego. | Fi.L1, L2, 116, 125 Mi.I, II, 149, 158 |
| 550 PLN | |
22745 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej: serie na kopertach ostemplowane w Poznaniu dnia 13.6 czarnym, a 22.6 czerwonym kasownikiem lotniczym "skrzydło", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk,. | Fi.L1-2 Mi.I-II |
| 250 PLN | |
22746 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej, seria kasowana na wycinkach - jeden kasownik w kolorze czerwonym, drugi w czarnym, gwarancja. | Fi.L1-2 Mi.I-II |
| 160 PLN | |
22747 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej, seria czysta z przywieszkami bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami a przywieszką (Fi.1400.-), jeden znaczek z resztką, a drugi minimalną pozostałością podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Witkowski. | Fi.L1-2 MK1 Mi.I-II Uu |
| 800 PLN | |
22748 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe; dwa znaczki dodatkowej, obowiązkowej opłaty lotniczej użyte 3.6 w Poznaniu na kopercie prawidłowo pocztowo opłaconego listu ekspresowego adresowanego do Warszawy, unieważnione datownikiem i kasownikiem "skrzydło" w kolorze czerwonym; zgodnie z opisem eksperta PZF A.Kłosińskiego w artykule (Filatelista 2/1992) list taki wymagał dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej w wysokości 25 mk; znaczek za 100 mk nie był już na nim konieczny; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy, punktowe przebarwienia na znaczkach); sygnowane Esperantista Filatelejo, Jerzy Krzyżanowski. | Fi.L1-2, 100, 120 Mi.I-II, 116, 153 |
| 400 PLN | |
22749 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe; znaczek dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej za 100 mk. bez perforacji poziomej na dole (sam znaczek Fi.700.-), na poleconym ekspresowym liście lotniczym, wysłanym 8.6 z Łodzi do Poznania; znaczek unieważniony kasownikiem "skrzydło" w kolorze czerwonym, nalepka Expres; ponieważ ostatecznie nie doszło do uruchomienia odcinka linii lotniczej Poznań-Łódź, przygotowane przesyłki odesłano koleją; na odwrocie kasownik odbiorczy "POZNAŃ URZĄD TELEGR."; podobny list opisuje ekspert PZF A.Kłosiński w artykule w Filateliście nr.2/1992: potwierdzonym w przedwojennej prasie filatelistycznej faktem jest, że w Łodzi przez pewien czas przyjmowano listy lotnicze do Poznania. Po odwołaniu zapisanej w umowie linii z Łodzi do Poznania, przygotowane przesyłki wysłano do Poznania normalną drogą pocztową, znaczek opłaty lotniczej za 100 mk. na korespondencji jest rzadko spotykany - tu dodatkowo z błędem perforacji, walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.L2 MK2, 100 Mi.II, 116 |
| 1 200 PLN | |
22750 |
1921 znaczek urzędowy o wysokim nominale 300 fen. UŻYTY JAKO ZNACZEK OPŁATY !!! dofrankowana całostka wysłana 15.X z Bydgoszczy do miejscowości Todtnau w Niemczech; znaczki na przesyłki urzędowe w okresie 1.I.1921-15.VI.1922 zostały dopuszczone do obiegu jako znaczki opłaty, dotyczyło to zwłaszcza znaczków o niskich nominałach, wysokie nominały stosowano wyjątkowo rzadko, całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.U10, Cp39, 114, 1 Mi.147, 148 |
| 800 PLN | |
22751 |
1921 "Podręcznik filatelistyki polskiej" autorstwa Wilhelma Bernsteina, 52 strony. | |
| 400 PLN | |
22752 |
1921 dokument notarialny z Poznania opłacony znaczkami opłaty stemplowej. | |
| 200 PLN | |
22753 |
1921 mapa potwierdzona przez Urząd katastralny w Odolanowie znaczkami stemplowymi różnych wydań. | |
| 400 PLN | |
22754 |
1922 kartka z Sosnowca do Katowic. | Fi.96B, 115, Cp40 |
| 15 PLN | |
22755 |
1922 kartka z Ostrzeszowa do Niemiec, mieszana frankatura różnych wydań. | Fi.99, 115, 116, 126, Cp39 |
| 25 PLN | |
22756 |
1922 list z Poznania do Niemiec. | Fi.101, 114, 118 |
| 35 PLN | |
22757 |
1922 list polecony z Konina 19.5.22 do Łodzi, czworoblok serii pierwszej sesji Sejmu Ustawodawczego z ciekawym błędem przesunietej perforacji pionowej, aby zachować całe rysunki znaczka czworoblok wycięto nożyczkami z arkusza, osobliwe i ciekawe. | Fi.109, 135 Mi.125, 171 |
| 600 PLN | |
22758 |
1922 kartka z Chrzaznowa do Krakowa. | Fi.115. 127I, Cp40 |
| 20 PLN | |
22759 |
1922 KORESPONDENCJA POLSKICH FIRM FILATELISTYCZNYCH, orzeł na tarczy barokowej, całostka za 8 mk dofrankowana znaczkiem za 8 mk wysłana 29.VIII przez J.Czerwonobrodę z Warszawy do Krakowa (por.T.Gryżewski "Spacerkiem po Świętokrzyskiej"). | Fi.119, Cp40 Mi.152 |
| 40 PLN | |
22760 |
1922 list z Dobrzynia nad Wisłą do Warszawy, przejściowy kasownik Dobrzynia. | Fi.125I |
| 150 PLN | |
22761 |
1922 list firmowy z Bydgoszczy do Niemiec. | Fi.125I, 126I |
| 25 PLN | |
22762 |
1922 "Bogaty Skarb jest podstawą bogactwa poszczególnych obywateli" (kauczukowy) i "PRZEZ ZAKUPIENIE POŻYCZKI ZŁOTEJ WSTRZYMUJEMY DRUK NOWYCH BANKNOTÓW PRZEZ CO PODNOSIMY WARTOŚĆ ISTNIEJĄCYCH MAREK" (metalowy) bardzo rzadkie stemple propagandowe stosowane zaledwie przez okres kilku miesięcy, na widokówce wysłanej 27.XI z Zakopanego do Krakowa; według Myślickiego stopień rzadkości C (Myślicki 22 203 + 22 210); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.126 Mi.159 |
| 800 PLN | |
22763 |
1922 list firmowy z Łodzi do Niemiec, pojedyncza frankatura znaczka za 50 mk. | Fi.136 |
| 40 PLN | |
22764 |
1922 opaska gazetowa z Lwowa do Wiednia. | Fi.137 |
| 90 PLN | |
22765 |
1922 zwrotne poświadczenie wypłaty z przekazu czekowego z Łaszczowa do Warszawy. | Fi.143, 164, 165, 167 |
| 300 PLN | |