The new auction will start soon

Auction 109. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24188

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Rożnów do Nowego Sącza.


40 PLN
24189

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łącko przez Nowy Sącz do Krościenka.


40 PLN
24190

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Męcina do Limanowej.


40 PLN
24191

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jabłonka.


40 PLN
24192

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
24193

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Łukowica do Limanowej.


40 PLN
24194

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Chochołów do Dunajca.


40 PLN
24195

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Zegiestow przez Krynicę do Muszyny.


40 PLN
24196

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Lösosina Gorna do Limanowej.


40 PLN
24197

1943 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ludźmierz do Dunajca.


40 PLN
24198

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
24199

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
24200

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.


40 PLN
24201

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
24202

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 27 września z Esztergom do Warszawy; adnotacje, pieczątki i zalepka cenzury niemieckiej, na odwrocie ślady cenzury chemicznej i warszawski jednobrączkowy datownik odbiorczy "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "d"; całość w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
24203

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
24204

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


300 PLN
24205

1944 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Miączynie przez zwierzchni urząd w Zamościu do Niemiec, nietypowy stempel pośrednictwa.

Fi.45, 49
120 PLN
24206

1944 portret Hitlera, znaczki wydań obiegowych z lat 1941-43 skasowane na czterech kartach stemplem propagandowym "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" przygotowany z okazji 10. rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.

Fi.71-82, 86-88, 110-12; 36
50 PLN
24207

1944 list z Lublina 13.4.44 do Oszczowa w gminie Dołchobyczów gdzie w tym okresie doszło do mordu na polskiej ludności przez ukraińskich nacjonalistów, stempelek z informacją o czasowym braku możliwości doręczenia przesyłki " Sendung z. Zt. unzustellbar / Neue Anschrift abwarten / Zurück an Absender".

Fi.72
500 PLN
SOLD
24208

1944 kartka ekspresowa z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu, ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu.

Fi.73, 74, 81, 111, Cp9II
150 PLN
SOLD
24209

1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Budzowie przez zwierzchni urząd Kraków 2 do Spytkowic.

Fi.75
60 PLN
24210

1944 AMBULANS relacji Rzeszów - Jasło, znaczek na wycinku skasowany 02.3.44 datownikiem ambulansu BAHNPOST REICHSHOF (DISTR.KRAKAU)-JASLO ZUG 235, dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na znaczkach).

Fi.78
50 PLN
24211

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
24212

1944 55. urodziny Hitlera, seria naroznikowa.

Fi.117-9
120 PLN
24213

1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay".

Fi.117-19
30 PLN
24214

1944 urodziny Hitlera, czysta seria w paskach trzyznaczkowych z górnym marginesem z godłem III Rzeszy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19 Pw1
Mi.60
120 PLN
24215

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
24216

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.120-4
20 PLN
24217

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
24218

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
24219

1944 Wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 30 gr. z błędem na poz.4 lub 9 "uszkodzona ramka nad cyfrą 3", gwarancja Krawczyk.

Fi.122 B1
Mi.122I
60 PLN
24220

1944 wydanie na Fundusz Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja.

Fi.123nz
200 PLN
SOLD
24221

1944 wydanie na fundusz kultury GG, znaczek cięty zw pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.123nz
500 PLN
SOLD
24222

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10 + 10 zł na liście poleconym z Ostrowca Kieleckiego nadany 14.11.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, list przefrankowany ale rzadko spotykany z obiegu pocztowego, fotoatest Paetow.

Fi.125
2 800 PLN
24223

1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
24224

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie widokowej z okazji 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
180 PLN
24225

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
700 PLN
24226

1944 5. rocznica utworzenia GG, czysty znaczek za 10+10 zł; na odwrocie minimalne punktowe przebarwienie (Fi.70.-).

Fi.125a
60 PLN
24227

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł; minimalny ślad podlepki.

Fi.125a
50 PLN