Auction 109. General Government

24028

Fi.59-62
60 PLN
24029

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-).

Fi.59-62
50 PLN
24030

Fi.59-62
80 PLN
24031

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria.

Fi.59-62
40 PLN
24032

Fi.Ck1
20 PLN
24033

Fi.Co3I
1 000 PLN
24034

Fi.Cp2II
200 PLN
24035

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
50 PLN
24036

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 5(J) - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1200.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II1
2 000 PLN
24037

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 30.i.41 z Warszawy do Krakowa; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; walor o niezłej prezencji w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - uzupełnione otwory od dziurkacza), atrakcyjna cena wywoławcza; gwarancja i opis.

Fi.Cp3II1
800 PLN
24038

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro, Fi.1000.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp3II1
1 200 PLN
24039

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnoniebieskoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 53 mm, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; dobry stan zachowania.

Fi.Cp3III2
50 PLN
24040

Fi.Cp4I
Mi.P4
300 PLN
24041

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
60 PLN
24042

Fi.Cp5I
80 PLN
24043

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.150.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
100 PLN
24044

Fi.Cp7I
30 PLN
24045

Fi.Cp7II
Mi.P10
100 PLN
24046

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
24047

1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja Pelczar.

Fi.FCp1A
150 PLN
24048

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja Pelczar.

Fi.FCp2I
100 PLN
24049

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.FCp2II
1 500 PLN
24050

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst 10 "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), czyste

Fi.FCp3
60 PLN
24051

1940 formularz na polskiej całostce.

Fi.FCp3
50 PLN
24052

1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.FCp4 XI
242 PLN
24053

Fi.FCp5AI
50 PLN
24054

Fi.FCp5BI
50 PLN
24055

1940 formularz na polskiej całostce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.FCp5BII
2 000 PLN
24056

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
2 600 PLN
24057

Fi.U1-15
200 PLN
24058

1940 godło Rzeszy w dużym formacie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem nominału z obiegu pocztowego.

Fi.U1MK
160 PLN
24059

Fi.U2, U13
72 PLN
24060

Fi.U2MK
180 PLN
24061

Fi.U3MK
200 PLN
24062

Fi.U14 ark.
200 PLN
24063

Fi.U14 ark.
220 PLN
24064

Fi.U15 ark.
180 PLN
24065

Fi.U16-24
50 PLN
24066

Fi.U17, 22 nz
1 100 PLN
24067

Fi.U19
45 PLN