The new auction will start soon

Auction 108. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11277

1918 seria pomnikowa, czworoblok z nadrukiem odwróconym dwa znaczki podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.3No
Mi.3K 
160 PLN
11278

1918 wydanie pomnikowe i PP/GGW, miejscowy list polecony z Łodzi nadany 31.03.19, opłata znaczkiem serii pomnikowej z nadrukiem odwróconym i jednym znaczkiem wydania PP/GGW z silnie przesuniętym nadrukiem, fotoatest.

Fi.3No, 12cyIMK. 12dI
Mi.3K, 10cI, 10dI
2 500 PLN
11279

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "uszkodzona prawa cześć litery N", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3NoB2
Mi.3K
100 PLN
11280

1918 seria pomnikowa, czworoblok z odwróconym nadrukiem, lewy dolny znaczek na ilustracji z błędem "wyszczerbione N", gwarancja.

Fi.3No B2
Mi.3K 
200 PLN
11281

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3a B9
Mi.3
50 PLN
SOLD
11282

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.4
Mi.4
120 PLN
11283

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z błędem na poz.26 "P w Poczta wyszczerbione", gwarancja i opis.

Fi.4 B4
100 PLN
11284

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 6 "plama w c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
11285

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 21 z usterką w postaci uszkodzonej prawej cyfry 2, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
11286

1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.4B1
Mi.4 
100 PLN
11287

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "uszkodzone ols".

Fi.4B9
Mi.4
200 PLN
11288

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols", znaczek unieważniony kasownikiem wagonu pocztowego, gwarancja i oznaczenie.

Fi.4B9
Mi.4
120 PLN
11289

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "kropka w lewej cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B10
Mi.4
100 PLN
11290

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, gwarancja Gryżewski.

Fi.4No
Mi.4K
324 PLN
SOLD
11291

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jendroszek.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
11292

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
225 PLN
11293

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
11294

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk.

Fi.4No
Mi.4K
120 PLN
11295

1918 seria pomnikowa, miejscowy list z warszawy nadany 5.12.18 opłacony znaczkiem z odwróconym nadrukiem.

Fi.4No
Mi.4K
900 PLN
11296

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.4bB1
Mi.4
80 PLN
11297

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i oznaczenie.

Fi.4bB9
Mi.4
100 PLN
SOLD
11298

1918 seria pomnikowa, znaczek w kolorze brązowawoczerwonym i szarawożółtym z błędem "Poezta", dodatkowo połączone litery k i a, gwarancja i opis kolorów i błędu Schmutz.

Fi.4cB1
Mi.4
120 PLN
11299

1918 seria pomnikowa, znaczki z błędami występującym tylko w końcowej fazie druku; na poz. 6 "Poezta" i poz. 7 "kropka między c i z", bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.5B
Mi.5
300 PLN
11300

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w końcowej fazie druku "uszkodzone ols".

Fi.5B9
Mi.5
200 PLN
SOLD
11301

1918 seria pomnikowa, znaczek z rzadkim błędem występującym tylko w części nakładu na poz. 33 "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i oznaczenie.

Fi.5B9
Mi.5
600 PLN
11302

1918 seria pomnikowa, lewy dolny znaczek z błędem z poz. 23 "otwarta prawa cyfra 0 w nominale" (błędnie opisane w katalogu Fischer jako otwarte o").

Fi.5B15
Mi.5
120 PLN
SOLD
11303

1918 seria pomnikowa, znaczek makulaturowy zasmarowany farbą drukarską, rzadkie.

Fi.5MK
Mi.5
600 PLN
11304

1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.5MK
Mi.5
100 PLN
11305

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka między nóżkami k", gwarancja i oznaczenie.

Fi.5c B3
Mi.5
150 PLN
11306

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Schmutz.

Fi.6
Mi.6
50 PLN
SOLD
11307

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Schmutz.

Fi.6
Mi.6
45 PLN
11308

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", słabszy stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6 B8
Mi.6
300 PLN
11309

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria na miejscowym liście poleconym z Łodzi.

Fi.6-16
Mi.6-16
280 PLN
11310

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.6a
Mi.6
50 PLN
11311

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "obrócone k", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6aB7
Mi.6
400 PLN
11312

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków w kolorze żółtooliwkowobrązowym z nadrukiem drugiej formy, górne znaczki delikatna podlepka, czworoblok w pięknym stanie, gwarancja, opis i oznaczenie Schmutz.

Fi.6aII
Mi.6II
500 PLN
11313

1918 wydanie PP/GGW, kasowany znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę niekatalogowanym błędem na poz.33 "wcięcie w czwartej kresce" (inne błędy Fi.od 400.- do 500.-), gwaramcja i oznaczenie.

Fi.6aII B
Mi.6II
400 PLN
11314

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", lewy znaczek z uszkodzoną lewą perforacją, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6aIIB8
Mi.6
500 PLN
11315

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z błędem na poz.23 "uszkodzony dół litery l", bardzo ładny stan, zachował pełną oryginalną gumę, gwarancja Perzyński, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.6bII B
240 PLN
11316

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem drugą formą z opisanym ostatnio przez L.Schmutza i K.Sztabę na wartościach 5, 15, 20 i 30 rzadkim błędem na poz.41 "całkowity brak litery o"; tu błąd ten występuje na najdroższym znaczku w serii, gwarancja Gryżewski wskazuje, że znany jest od przedwojny, ale został zapomniany.

Fi.6bII B
480 PLN