The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 108. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10385

1904 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata.


70 PLN
10386

1905 Husiatyń, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Husiatyniu.


Mi.66
20 PLN
10387

1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci serdeczne pozdrowienia", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).


400 PLN
SOLD
10388

1906 kartka z Przemyśla do Grodziska.

Fi.Cp29
10 PLN
10389

1906 Ślemień, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Ślemieniu.


Mi.76
20 PLN
10390

1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.134
40 PLN
10391

1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek.


Mi.155
150 PLN
10392

1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie datownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
100 PLN
10393

1907 kartka z Włocławka do Gdańska.


Mi.P21, 29
60 PLN
10394

1907 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
10395

1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zwardoń - Sucha nr 529.


40 PLN
SOLD
10396

1908 kartka z Zakopanego do Krakowa.

Fi.Cp31
10 PLN
10397

1909 pokwitowanie telegraficzne z brązowoczerwonym znakiem opłaty z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor (Fi.180.-) w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry).

Fi.Ct10b
Mi.TA48
100 PLN
10398

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P21 
40 PLN
10399

1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, ten sam datownik odciśnięty na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
10400

1910 kartka pięknie wytłaczana z Warszawy do Rosji.


50 PLN
10401

1910 list składany z Festenberg (Twardogóra) do Rentfort, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


80 PLN
10402

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kalwaria - Wadowice nr 2355.


40 PLN
10403

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brody - Krasne nr 887.


45 PLN
SOLD
10404

1910 kartka z Krakowa adresowana do kapitana niemieckiego statku "Maipo" stacjonującego w porcie Sydney w Australii, stempel odbiorczy i z informacją, że adresat nie znajduje się na statku, kartkę zwrócono do nadawcy, ciekawy i rzadki walor.


800 PLN
10405

1911 widokówka wysłana z Pińska do Świra, przesłana 24.11 ambulansem nr 94 relacji Homel-Brześć - owalny datownik ambulansowy ГОМЕЛь-БРЕСТЪ z wyróżnikiem "b", datownik odbiorczy СВИРЬ ВИЛ. z z następnego dnia; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.66
125 PLN
SOLD
10406

1911 kartka z Warszawy do Skierniewic.


Mi.P21
30 PLN
10407

1911 kartka z Tyńca do Poznania, stempel składnicy pocztowej w Tyńcu, brak znaczka, widokówka z Tyńca.


25 PLN
10408

1911 list polecony z Łodzi nadany 28.5.11 do Niemiec, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stempel odbiorczy na odwrocie.


160 PLN
10409

1912 kartka z Łodzi do Niemiec.


Mi.P21, 29
30 PLN
10410

1912 list z Brzeżan do Krakowa, stary stempel rusztowy Brzeżan używany jeszcze późno w niepodległej Polsce.


40 PLN
10411

1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast.


220 PLN
10412

1912 kartka pocztowa z Łodzi do Warszawy, ładnie odbite stemple Łodzi z wyróżnikiem 2.


50 PLN
10413

1912 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Sokal - Lwów nr 505.


50 PLN
10414

1912 kartka ze stemplem i nalepką Kongresu esperantystów w Krakowie.


500 PLN
10415

1913 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 20.IX z Nowego Sącza do Nowego Jorku, tekst pisany po hebrajsku; słabszy stan zachowania; judaika.


Mi.142; P216 
20 PLN
10416

1913/14 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.K12
80 PLN
10417

1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol (województwo kijowskie I Rzeczypospolitej) do Warszawy, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania.


Mi.P13 
40 PLN
10418

1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3-10 z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.P21, 82 
240 PLN
10419

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).


Mi.P26
40 PLN
10420

1913 karta pocztowa do Warszawy przesłana 23.10 ambulansem nr.37 relacji Charków-Odessa, nieopisana odmiana owalnego datownika z wyróżnikiem *b*; kasownik odbiorczy na froncie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P26 
100 PLN
10421

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.U52B
60 PLN
10422

1914 AMBULANS relacji KRAKÓW-WIEDEŃ, list wysłany z Krakowa do Wiednia przesłany ambulansem, znaczki skasowane dwuwierszowym stemplem "Fahrende Feldpostsammelstelle KRAKAU-WIEN B"; walor w słabszym stanie zachowania; gwarancja.


Mi.140
80 PLN
10423

1914 dofrankowana karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Otwocka, kasownik odbiorczy na froncie.


Mi.142; P216 
30 PLN
10424

1914 ekspresowy polecony list urzędowy wysłany 4.XI od C.k. Starosty z Łańcuta do "Prezydyum c.k. Dyrekcyi policyi w Krakowie", przesyłka oznaczona dopiskiem "Rzecz urzędowa wolne od opłaty pocztowej", opłatę 30 halerzy naliczono wyłącznie za pośpieszne doręczenie; okrągła pieczęć "STAROSTA W ŁAŃCUCIE", na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta, na odwrocie niewielki ubytek papieru i śladu kleju).


Mi.144x
80 PLN