The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 108. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10345

1891 kartka z Warszawy do Wiednia.


Mi.P13, 29
35 PLN
10346

1892 obwoluta lista z Schulitz (Solec Kujawski) do Bydgoszczy.


Mi.48c
250 PLN
10347

1892 sądowy dowód doręczenia (Post-Zustellungsurkunde) odesłany 30/12 z miejscowości Święta Anna do sądu w Koźlu, okrągły datownik nadawczy SANCT-ANNABERG i odbiorczy COSEL z 31.12; dobry stan zachowania.


60 PLN
10348

1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, datownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65 
80 PLN
10349

1893 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Hamburga, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
10350

1894 obwoluta listu z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
10351

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
10352

1895 dokument sądowy z Jarosławia (złożony do wysyłki) opłacony sądowym znaczkiem doręczeniowym.

Fi.I
30 PLN
10353

1895 niemiecka całostka za 10 Pf wysłana 26.9 z Poznania do miejscowości Iwaniska, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*1d", datownik odbiorczy ИВАНИСКАЯ П.О. РАДОМСК.Г. z wyróżnikiem "1" z dnia 17.9; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P25
50 PLN
10354

1896 Jasło, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Jaśle.


Mi.63
20 PLN
SOLD
10355

1896 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią nadana z Warszawy do Niemiec.


Mi.P8
60 PLN
10356

1897 Łobzów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łobzowie.


Mi.53
20 PLN
10357

1897 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Bremy, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
10358

1897 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata.


70 PLN
10359

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe (I wydanie) - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia - wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB 
500 PLN
10360

1898 Iwonicz, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Iwoniczu.


Mi.65
40 PLN
SOLD
10361

1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa).


15 PLN
10362

1900 Śniatyń, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Śniatyniu.


Mi.71
20 PLN
SOLD
10363

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
10364

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
10365

1901 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim, z Myślenic do Niemiec.

Fi.Cp18
10 PLN
10366

1901 Magierów, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Magierowie.


Mi.74
20 PLN
SOLD
10367

1901 DUBLANY, austriacki znaczek za 30 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Dąbrówce, dobry stan zachowania.


Mi.77
30 PLN
10368

1901 list składany z Kempen (Kępno) do Staßfurt, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


60 PLN
10369

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; odręcznie dopisano w trzech narożnikach znaczka wartość nominału 25 i obrysowano odciśnięte datowniki; dobry stan zachowania.


Mi.28 
150 PLN
10370

1902 ŻABNO, austriacki znaczek za 40 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Żabnie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.78
60 PLN
SOLD
10371

1902 austriacka całostka trójjęzyczna (niemiecki, polski i ukraiński) z Brodów do Niemiec.


30 PLN
10372

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


40 PLN
10373

1902 kartka z Krakowa do Wysocka Wyżnego na dekoracyjnej artystycznej widokowej kartce pocztowej.


140 PLN
10374

1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kojetein (Czechy)- Bielitz (Bielsko) nr 443.


40 PLN
10375

1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.2
150 PLN
10376

1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.43y 
120 PLN
10377

1903 Bochnia, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Bochni.


Mi.66
17 PLN
SOLD
10378

1903 obwoluta listu z Festenberg (Twardogóra) do Bochum, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
10379

1903 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Deutsch Leippe - Schiedlow (Szydłow) ZUG nr 439.


60 PLN
10380

1903 list nadany w ambulansie pocztowym Czortków - Stryj nr 97.


60 PLN
10381

1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 97, stempel odbiorczy z Kamieńca Podolskiego.


60 PLN
10382

1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, wysłany 15.VII, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30" z 16.VII na odwrocie; dobry stan zachowania.


Mi.47yII, 54y
120 PLN
10383

1904 Łysiec, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Łyścu.


Mi.72
20 PLN
SOLD
10384

1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P13
50 PLN