Auction 108. Town postage 1914-1918

11009

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Pabianic do Warszawy, ładny stan zachowania.

Fi.5c
1 000 PLN
11010

1917 Warszawa, list ze Śląska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.8b
50 PLN
11011

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania.

Fi.9a
60 PLN
11012

Fi.9a
75 PLN
11013

1917 Warszawa, list miejscowy z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie odbity dwukrotnie, stempelek pomocniczy "UISZCZONO GOTÓWKĄ".

Fi.9a
125 PLN
11014

Fi.9a
60 PLN
11015

Fi.9a
60 PLN
11016

Fi.9a
60 PLN
11017

Fi.9a
60 PLN
11018

Fi.9b
150 PLN
11019

Fi.9b
75 PLN
11020

Fi.9b
75 PLN
11021

Fi.9b
75 PLN
11022

1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.9b
40 PLN
11023

1917 Warszawa, kartka z Płońska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.9b
40 PLN
11024

Fi.13a
40 PLN
11025

Fi.13b
75 PLN
11026

1917 Warszawa, kartka z Kielc do Warszawy, stemple austriackiej i niemieckiej cenzury wojskowej, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13b
50 PLN
11027

Fi.26IIb
200 PLN
11028

Fi.26IIb
200 PLN
11029

120 PLN
11030

160 PLN
11031

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19/III-1/IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
11032

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19/II-4/III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
11033

1917 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
11034

100 PLN
11035

100 PLN
11036

1917 kartka żywnościowa z Łodzi.

40 PLN
11037

30 PLN
11038

40 PLN
11039

40 PLN
11040

40 PLN
11041

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i z pełną oryginalną gumą (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
260 PLN
11042

Fi.1-3
300 PLN
11043

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
320 PLN
11044

1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
500 PLN
11045

Fi.1-5
100 PLN
11046

Fi.1-5
300 PLN
11047

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
11048

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN