Auction 108. Town postage 1914-1918

10929

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 29.9, datownik nadawczy WARSCHAU z wyróżnikiem "**h"; ponieważ była to przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej, którą pokrywał adresat, jej wysokość określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
180 PLN
10930

1916 Warszawa, miejscowe wezwanie do urzędu meldunkowego, opłata za przesyłkę poczty niemieckiej - 5 fen. (stempelek "5 Pfennig Porto") pokrywał odbiorca, pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie poczta miejska pobierała własną należność za doręczenie znaczkiem poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
60 PLN
10931

Fi.10
50 PLN
10932

1916 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w warszawie i znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.10
40 PLN
10933

1916 Warszawa, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 2.5 z Częstochowy, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr skasowany 6--V owalnym datownikiem; ramkowy stempel niemieckiej cenzury w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.10; Cp1
60 PLN
10934

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. z owalnym kasownikiem poczty miejskiej na wycinku, sygnowany BT.

Fi.10a
30 PLN
10935

1916 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13b
30 PLN
10936

Fi.Cp2
350 PLN
10937

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), trzy znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
250 PLN
10938

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.150.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
120 PLN
10939

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
10940

1916 Warszawa, seria cięta wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIA
360 PLN
10941

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa wydania niedopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIA
120 PLN
10942

1916 seria pomnikowa, seria cięta wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIA
200 PLN
10943

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.500.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane, ostatni gwarancja Perzyński.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
400 PLN
10944

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.300.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; bardzo delikatne ślady podlepek, jeden gwarancja Ways, dwa sygnatury.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
240 PLN
10945

1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.III-VIB
300 PLN
10946

1916 Warszawa, seria ząbkowana wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.III-VIB
600 PLN
10947

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa wydania niedopuszczonego do obiegu.

Fi.III-VIB
450 PLN
10948

1916 Warszawa, próby znaczków serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.III-VI PA
1 200 PLN
10949

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.IIIA
35 PLN
10950

1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.IIIA
20 PLN
10951

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu - BEZ ZNAKU WODNEGO, znaczek za 2 gr. na cienkim papierze bez znaku wodnego, pod nim pokazane fragmenty marginesu zwykłego znaczka drukowanego na papierze ze znakiem wodnym "fale", znaczek na papierze bez znaku wodnego jest bardzo rzadki, znana jest tylko ta jedna wartość, katalog Michel go odnotowuje, ale daje wycenę -.-, lekki ślad po podlepce, sygnowany *.

Fi.IIIAs
Mi.IIIC
3 000 PLN
10952

Fi.IIIBs
Mi.IIiA
200 PLN
10953

Fi.IVA
Mi.IVC
120 PLN
10954

Fi.IVA
140 PLN
10955

Fi.IVA MK
40 PLN
10956

Fi.IVA MK
60 PLN
10957

1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.IVA MK
40 PLN
10958

Fi.IVA MK
60 PLN
10959

Fi.IVA MK
60 PLN
10960

Fi.IVA MK
300 PLN
10961

Fi.IVB
60 PLN
10962

Fi.IVB MK
45 PLN
10963

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, przesunięty druk kolorów.

Fi.VA
20 PLN
10964

Fi.VA
35 PLN
10965

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.VA
30 PLN
10966

Fi.VA
120 PLN
10967

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
10968

Fi.VIB
100 PLN