The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 108. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10969

1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła (Fi.500.-), na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz.

Fi.V P5
500 PLN
10970

1916 Łódź, pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia.


150 PLN
10971

1916 Warszawa, kartka na ziemniaki, cukier, chleb i mąkę ważna w okresie 27/XI-10/XII, wydawnictwo ukazujące m.in. herby Korony i Litwy, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste); bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
10972

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
10973

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


100 PLN
10974

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


40 PLN
10975

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


40 PLN
10976

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


40 PLN
10977

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


40 PLN
10978

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


30 PLN
10979

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


30 PLN
10980

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


40 PLN
10981

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.


40 PLN
10982

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania typ 5, znaczek złamany w poziomie, gwarancja Berbeka.

Fi.1
350 PLN
SOLD
10983

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana (Fi.300.-), znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
240 PLN
SOLD
10984

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
500 PLN
10985

1917 Przedbórz, marginesowa seria znaczków I wydania w czworoblokach rozdzielonych w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.9600.-), górne znaczki typ piąty i szósty, dolne pierwszy i drugi, zwraca uwagę różnica barwy górnych i dolnych znaczków za 2 gr., te z pierwszego sektora różnią się znacznie barwą od znaczków z trzeciego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie odmiany jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982), ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
7 700 PLN
10986

1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
250 PLN
10987

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków typu 3-4/7-8, górne znaczki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B
460 PLN
SOLD
10988

1917 Przedbórz, znaczek w typie 1 z górnym marginesem w postaci międzypola, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.1B
240 PLN
10989

1917 Przedbórz, czworoblok prób znaczków za 2 grosze w kolorze ceglastym typu 7-8/3-4, znaczki w poziomych parkach rozdzielonych pustopolem, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1B P1
700 PLN
SOLD
10990

1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1a
80 PLN
10991

1917 Warszawa, list z Szwajcarii do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
70 PLN
10992

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania, znaczek typ 3, gwarancja Szymczak.

Fi.2
500 PLN
SOLD
10993

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.2
500 PLN
10994

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S.

Fi.2B
Mi.2A 
70 PLN
10995

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
100 PLN
10996

1917 Przedbórz, znaczek I wydania typ 4, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.2B
130 PLN
10997

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B
100 PLN
10998

1917 Warszawa, kartka firmowa z Berlina do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
60 PLN
SOLD
10999

1917 Warszawa, kartka z Bawarii do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2a
80 PLN
11000

1917 Warszawa, ekspresowy list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, duża koperta zagięta w połowie.

Fi.2a
50 PLN
11001

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
120 PLN
11002

1917 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
11003

1917 Warszawa, list z Kraśnika do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Kraśniku, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
70 PLN
11004

1917 Warszawa, kartka z Zakopanego do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Nowym Sączu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie, ciekawa widokówka z Tatr.

Fi.2b
60 PLN
11005

1917 Warszawa, kartka z obozu jeńców wojennych do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
80 PLN
11006

1917 Warszawa, kartka z Lublina do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej z Lublina, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN
11007

1917 Warszawa, list z Częstochowy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
30 PLN
SOLD
11008

1917 Łódź, kartka z Moraw do Łodzi, datownik doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej w kolorze liliowo karminowym.

Fi.4b
400 PLN