Auction 108. Polish People's Republic 1952-1989

18139

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.132,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
100 PLN
18140

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 242 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
160 PLN
18141

1988 ważki polskie, lewy znaczek z błędem "A ścięte od góry".

Fi.2987B5
Mi.3136
23 PLN
18142

1988 stare zegary, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2994-9 ark.
Mi.3142-7
150 PLN
18143

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "brak zaokrąglenia cyfry 5 u dołu".

Fi.3011B1
Mi.3159
20 PLN
18144

1988 wojna obronna 1939, znaczek z błędem "przerwane 2 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3013 B2
20 PLN
18145

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
18146

Fi.3015MK
Mi.3168
60 PLN
18147

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
18148

1988 światowy Dzień Poczty, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją przechodzącą przez napisy na prawej stronie znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.3016MK
100 PLN
18149

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
18150

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, pasek 3-znaczków z marginesem z nazwą emisji, czyste.

Fi.3020
Mi.3167
20 PLN
18151

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.26 "czerwona plamka obok buławy", gwarancja Krawczyk.

Fi.3020 B1
Mi.3167
20 PLN
18152

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
18153

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek z błędem czerwona plamka na lewo od buławy", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3020B1
20 PLN
18154

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją - dolny tekst na górze znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.3025MK
80 PLN
18155

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski (IV), znaczki za 200 zł z Józefem Piłsudskim w marginesowym ośmiobloku z nazwą emisji, znaczek na poz.50 z błędem "przerwana litera s w Polska"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3027 B1
Mi.3175
50 PLN
18156

Fi.3027MK
Mi.3175
65 PLN
18157

1988 statki pożarnicze, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3036-41 ark.
Mi.3184-9
200 PLN
18158

Fi.3037 B
Mi.3185
40 PLN
18159

1988 statki pożarnicze, cztery arkusze sprzedażne (niepełna seria).

Fi.3038-41 ark.
Mi.3186-9
50 PLN
18160

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
54 PLN
18161

1988 70-lecie odzyskania niepodległości, karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 11.11 w Sulejówku; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.Cp984
20 PLN
18162

1988 70. rocznica Powstania Wielkopolskiego, karta pocztowa skasowana okolicznościowo 12.12 w pierwszym dniu obiegu; temat - PADEREWSKI.

Fi.Cp989
20 PLN
18163

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
50 PLN
18164

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
18165

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
50 PLN
18166

Fi.bl.137
40 PLN
18167

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107
70 PLN
18168

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
18169

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
18170

1988 seria znaczków podziemnej poczty Solidarności.

50 PLN
18171

1988 przywieszka kierunkowa do worka pocztowego z listami z ambulansu pocztowego na trasie Warszawa - Berlin, stempel ambulansu nr 300 na trasie Bielsko Biała - Warszawa.

60 PLN
18172

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
70 PLN
18173

1989 rocznik znaczków czystych (Fi.109,20).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
80 PLN
18174

1989 Konie, 30 zł - drugi najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty (Fi.87,50).

Fi.3046
Mi.3194
30 PLN
18175

Fi.3047
Mi.3195
60 PLN
18176

1989 głowy wawelskie (VIII) znaczki za 20 zł do automatów drukowane w postaci rolki, dwa paski pięciu sztuk: bez numeru i z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, znaczki drukowano w ten sposób, że co 5 lub co 10 znaczek ma numer trzy- lub czterocyfrowy na odwrocie, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.3048
Mi.3196
80 PLN
18177

Fi.3063
Mi.3211
100 PLN
18178

1989 45. rocznica bitwy pod Falaise, narożna parka pionowa znaczków za 165 zł, górny z błędem "przerwa w linii rzeki Laizon" na poz.5; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3065 B1
Mi.3213
50 PLN