The new auction will start soon

Auction 108. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17939

1979 Międzynarodowy Rok Dziecka, seria z pustopolami u góry, czyste.

Fi.2456-59
Mi.2603-6
50 PLN
17940

1979 polska grafika współczesna, znaczek w kolorze niebieskozielonym katalogowany jako próba, dla porównania po prawej normalny znaczek w kolorze zielonym, gwarancja Kalinowski.

Fi.2461P1
Mi.2608F
160 PLN
17941

1979 60-lecie PKOl, znaczek z błędem "rozwidlone dolne ramie litery K".

Fi.2465B1
30 PLN
17942

1979 60-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, znaczek bez druku barwy karminowej - brak symbolu olimpijskiego, gwarancja Kalinowski.

Fi.2466MK
Mi.2613F
300 PLN
17943

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru szarej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2471MK
Mi.2617F 
500 PLN
17944

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek z znacznym przesunięciem druku barwy brązowej - brak napisu POLSKA, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Kalinowski.

Fi.2477MK
Mi.2623F
400 PLN
17945

1979 100 lat wędkarstwa polskiego, znaczek be druku koloru brązowej - brak napisu POLSKA, gwarancja Kalinowski.

Fi.2477MK
Mi.2623F 
500 PLN
17946

1979 arcydzieła sztuki - rzeźba "Pokój", znaczek z uskokiem perforacji z obiegu pocztowego.

Fi.2508MK
30 PLN
17947

1979 rzeźba Pokój, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Jungjohann.

Fi.2508MK
90 PLN
SOLD
17948

1979 rzeźba "Pokój", marginesowa parka znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.2508nz
Mi.2656U
1 200 PLN
17949

1979 ilustrowana karta pocztowa, skasowana okolicznościowo 10.6 z okazji 50-lecia Polskiej Pierwszej Powszechnej Wystawy Łowieckiej w Poznaniu.

Fi.Cp664
10 PLN
17950

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105 ND
Mi.Bl.74 ND
150 PLN
17951

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
180 PLN
17952

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
200 PLN
17953

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie.

Fi.bl.105ND
Mi.Bl.74ND
200 PLN
17954

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po lewej stronie, piękny stan, symboliczny numer 00044 po lewej.

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND 
240 PLN
17955

1979 60-lecie PKOl, czarnodruk z numerem po prawej stronie, bardzo dobry stan zachowania (Fi.220.-).

Fi.bl.105ND (61)
Mi.Bl.74ND
165 PLN
SOLD
17956

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok z błędem "ścięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO".

Fi.bl.106aB1
Mi.Bl.76
25 PLN
17957

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "złoty" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.bl.106a B1
Mi.Bl.75
50 PLN
17958

1979 wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok.

Fi.bl.106b
Mi.Bl.76
20 PLN
17959

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" nie był dostępny w abonamencie; bardzo dobry stan zachowani.

Fi.bl.106b
Mi.Bl.76
50 PLN
17960

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" z błędem "obcięty szeryf litery T w ŚWIĘTEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.bl.106b B1
Mi.Bl.76
100 PLN
17961

1979 XIII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna "Katowice '79" bloczek na kopercie skasowany 2.9 stemplem okolicznościowym w Katowicach, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia skasowana 16-9 datownikiem urzędu Katowice 1; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.107 (63)
Mi.Bl.77
50 PLN
17962

1979 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Katowice '79, makulaturowy blok z rozmytym drukiem srebrnej farby.

Fi.bl.107MK
Mi.Bl.77
150 PLN
SOLD
17963

1979 europejskie wystawy filatelistyczne, dwa bloki w różnych wymiarach: 86x63 i 86x69,5 mm. Katalog Fischer podaje rozmiary bloku w wysokości 86x63-69,5 mm. Podręcznik Kiełbasy podaje jako rozmiar bloku wymiar 86x63-64 mm, jednocześnie sygnalizując istnienie makulatury o wymiarach 86x75-79 mm. Wydaje się, że rozmiar większości bloków wynosi 86x63-64 mm i oznaczenie Fischera wprowadza w błąd, gdyż nie ma wartości pośrednich pomiędzy 63-64 mm, a tak jak w tym wypadku, 69,5 mm (np. rozmiar 66 mm). Ta druga wartość jest albo rzadszą odmianą bloku albo już powinna być zaliczona do makulatury.

Fi.bl.108
Mi.Bl.78
70 PLN
17964

1979 badanie kosmosu FDC, blok na liście poleconym z Warszawy stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.110
Mi.Bl.80
150 PLN
SOLD
17965

1979 badanie kosmosu, blok na ekspresowym liście poleconym z Warszawy stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.110
Mi.Bl.80
40 PLN
SOLD
17966

1979 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem; przesyłka oznaczona stempelkiem "Wojskowe bezpłatne", dodatkowy stempel ze skorpionem; temat - FAUNA.


30 PLN
17967

1980 rocznik znaczków czystych (Fi.65,20).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
45 PLN
17968

1980 rocznik kopert FDC (bez bl.113(69); Fi.75,50).

Fi.2516-78
Mi.2664-2726
120 PLN
17969

1980-1989 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.917.-).

Fi.2516-3104
Mi.2664-3252
550 PLN
17970

1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczek za 6,50 zł z błędem na poz.40 "uszkodzone litery KOW"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2522 B1
Mi.2670
50 PLN
17971

1980 150-lecie stadniny koni w Sierakowie, znaczki za 6,90 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.11 "ścięty nosek 1 w 150"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2523 B1
Mi.2671
60 PLN
SOLD
17972

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora, gwarancja i opis Walocha.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
300 PLN
17973

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i Moskwie, nowodruk w formie arkusika, szczątkowy druk podwójny numeratora.

Fi.2526-9 ND
Mi.2674-7
200 PLN
17974

1980 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid, nowodruk arkusika .

Fi.2526-9ND
220 PLN
17975

1980 XIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i XXII Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, nowodruk w bardzo pięknym stanie zachowania.

Fi.2526-29 ND
300 PLN
17976

1980 Igrzyska Olimpijskie w Lake Placid i w Moskwie. Ze względu na bojkot Igrzysk Olimpijskich w Moskwie przez USA, Amerykańscy filateliści byli zainteresowani wyłącznie znaczkiem Fi 2528 (pozostałe znaczki z serii dotyczyły konkurencji letnich). W związku z tym na specjalne (sic !!) zamówienie Ars Polony (obsługującej handel filatelistyczny z USA) dodrukowano znaczek Fi 2528 w arkuszach 25-cio znaczkowych (regularne wydanie drukowano w arkuszach 50-cio znaczkowych), z czego znaczną część rozerwano do pakietów olimpijskich - nakład tylko 8.000 szt !!!. "Eksportowy" arkusz w bardzo dobrym stanie, rzadkie. Wycena Fischera 2000 zł.

Fi.2528 ark. (25)
Mi.2676
1 200 PLN
17977

1980 Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, górny znaczek z błędem "przerwana siatka".

Fi.2529B1
Mi.2677
15 PLN
17978

1980 Igrzyska Olimpijskie w Moskwie, znaczek z błędem "biała plama pomiędzy dłońmi".

Fi.2529B3
25 PLN