Auction 107. Overprint editions 1918-1919

1866

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
1867

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
1868

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
1869

Fi.43B1
Mi.41
240 PLN
1870

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.43B1
Mi.41
75 PLN
1871

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", ciężkie podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43B1
Mi.41
70 PLN
1872

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
1873

Fi.43No
Mi.41K
3 500 PLN
1874

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym pierwszej formy z poz. 18, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.43No
Mi.41K
2 250 PLN
1875

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym pierwszej formy z poz. 81, fotoatest Petriuk.

Fi.43No
Mi.41K
2 500 PLN
1876

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, rzadkie znaczki z podwójnym nadrukiem pochodzą z jednego stu znaczkowego arkusza, znaczek w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43Np
Mi.41DD
3 500 PLN
1877

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, przedrukowano jeden stu znaczkowy arkusz z tym błędem, gwarancja Schmutz, fotoatest.

Fi.43Np
Mi.41DD
7 500 PLN
1878

Fi.44
Mi.42
3 000 PLN
1879

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 4 "cienkie Z", bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, sygnatura, opis i kolorowy fotoatest Kronenberg.

Fi.44 B1
Mi.42
5 000 PLN
1880

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 41 "otwarte O w POCZTA", ładny stan, dwie sygnatury, gwarancja i opis "uszkodzone PO" Schmutz.

Fi.44 B10
Mi.42
15 000 PLN
1881

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
1882

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
1883

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
1884

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 32, lekki slad po podlepce z boku, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein z oznaczeniem Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
1885

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
1886

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
1887

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
1888

Fi.45I
Mi.43
90 PLN
1889

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 57, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja i oznaczenie Taipale.

Fi.45I
Mi.43
100 PLN
1890

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 84 z charakterystycznym S zakończonym łezką, prawie niewidoczny ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja Falkowski, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
1891

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
1892

Fi.45I
Mi.44
60 PLN
1893

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszą formą z poz. 8-9, prawy znaczek z ciekawym błędem "obie litery A z podgiętą prawą nóżką - jak Ą", piękny stan zachowania, sygnowane PHILATELIA KRAKÓW, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.45I+45IB
Mi.43
1 500 PLN
1894

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych - ważny błąd tego wydania, stan typowy dla znaczka z tej pozycji - rozmazany nadruk, miękki prawy dolny narożnik, lekkie pęknięcia na gumie, gwarancja z oznaczeniem Mikstein.

Fi.45I B
Mi.43
1 500 PLN
1895

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.36 "mocno uszkodzone P w POLSKA", gwarancja Mikulski, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.45I B
Mi.43
120 PLN
1896

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
1897

Fi.45IB1
Mi.43
130 PLN
1898

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
1899

Fi.45IB1
Mi.43
380 PLN
1900

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
1901

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 45 "cienkie Z", pełna oryginalna pięknie zachowana guma bez podlepki ani jej śladu, gwarancja Mikstein, z opisem.

Fi.45I B1
Mi.43
550 PLN
1902

Fi.45I B1
Mi.43
90 PLN
1903

Fi.45I B2
Mi.43
1 000 PLN
1904

Fi.45IB3
Mi.43
500 PLN
1905

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formą IIB z poz. 6/7, prawy z błędem "uszkodzone CZT" (Fi. 18.200,-); tu dodatkowo w bardzo atrakcyjnej postaci - na wycinku ze skartu unieważniony rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa, nakład znaczka z tym błędem około dwudziestu sztuk!, to może być jedyny znany egzemplarz z oryginalnego obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie Gryżewski.

Fi.45IIB4 + 45II
Mi.43
16 000 PLN