Auction 107. Overprint editions 1918-1919

1746

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja Krawczyk, Mikstein.

Fi.32IB1
Mi.31
320 PLN
1747

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
1748

Fi.32I
Mi.31
300 PLN
1749

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
1750

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
1751

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 1, gwarancja i oznaczenie.

Fi.32II
Mi.31
270 PLN
1752

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 50, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
216 PLN
1753

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 46, uszkodzone ząbkowanie z lewej strony, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.32II
Mi.31
216 PLN
1754

1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.34
Mi.33
800 PLN
1755

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.34
Mi.33
240 PLN
1756

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia.

Fi.34 B1
Mi.33
350 PLN
1757

Fi.35
Mi.34
390 PLN
1758

Fi.35
Mi.34
220 PLN
1759

Fi.35
Mi.34
100 PLN
1760

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.27 z lekkim uszkodzeniem rombu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
120 PLN
1761

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.4/15, wszystkie z błędem "cienkie Z", górne znaczki lekki ślad po podlepce, dolne - jeden z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, drugi z lekkim zmatowieniem na gumie, bardzo ładny stan, dwa lekko sygnowane, gwarancja Ryblewski, z opisem każdego znaczka Schmutz.

Fi.35 B1
Mi.34
1 800 PLN
1762

Fi.35B2
Mi.34
700 PLN
1763

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.10 unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, sygnatura SM, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
1764

Fi.36
Mi.35
800 PLN
1765

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 86, fotoatest Kronenberg.

Fi.36
Mi.35
450 PLN
1766

Fi.36
Mi.35
1 250 PLN
1767

Fi.36 B10
Mi.35
1 600 PLN
1768

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Petriuk.

Fi.36B1
Mi.35
500 PLN
1769

Fi.36B2
Mi.35
1 500 PLN
1770

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
1771

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1772

Fi.38
Mi.48
80 PLN
1773

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1774

Fi.38
Mi.48
25 PLN
1775

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1776

Fi.38
Mi.48
3 000 PLN
1777

1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 23.1.19 w Bochni znaczek za 25/80 hal., dodatkowo z wyraźnie widocznym po lewej stronie brzegiem formy przedrukowej, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
150 PLN
1778

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
100 PLN
1779

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
1780

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
1781

1919 wydanie krakowskie, znaczek z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykaną tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
1 200 PLN
1782

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "w literze A odbicie krążka z perforacji tzw. gwóźdź", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.38 B
Mi.48
1 000 PLN
1783

Fi.38 B
Mi.48
1 600 PLN
1784

1919 wydanie krakowskie, dwa znaczki za 25/80 hal. - w tym jeden z odwróconym nadrukiem, na wycinku z listu z Cieszyna - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 25.I.19, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.38 No, 38
Mi.48
700 PLN
1785

Fi.38No
Mi.48K
320 PLN