Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
6970 |
1961 owady chronione, znaczek marginesowy z błędnie naniesioną i poprawioną na nową wartość liczby rozrachunkowej. | Fi.1137 Mi.1282 |
| 30 PLN | |
6971 |
1961 Owady chronione, marginesowy czworoblok znaczków za 5,60 zł., lewy dolny z błędem na poz.13 "chorągiewka przy ZŁ" (Fi.330.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1143 B1 Mi.1288 |
| 400 PLN | |
6972 |
1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy ZŁ" (13 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC (Fi.180.-); gwarancja Krawczyk. | Fi.1143 B1 Mi.1288 |
| 150 PLN | |
6973 |
1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, komplet kart okolicznościowych z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, z dwoma - niebieską i brązową - dodatkowymi nalepkami olimpijskimi z pamiątkowym nadrukiem; temat - PIŁKA NOŻNA. | Fi.943 Mi.1088 |
| 30 PLN | |
6974 |
1962 "Przewieziono na ORP "GRYF" Gdynia-Narwik 19.06.-27.07.1962" stempelek poczty okrętowej na kopercie wydanej z okazji XXII rocznicy bohaterskiej walki ORP "Grom" pod Narwikiem; dodatkowo okolicznościowy list z listą poległej załogi polskiego okrętu; datownik Narvik 7.7. | Fi.1046, 1053 Mi.1190, 1209 |
| 40 PLN | |
6975 |
1962 20.rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.100.-). | Fi.1144-48 Pp Mi.1289-93 |
| 70 PLN | |
6976 |
1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-51a, b + 2 x bl.30(24); Fi.170,50). | Fi.1144-1221 Mi.1289-1369 |
| 150 PLN | |
6977 |
1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80). | Fi.1144-1221 Mi.1289-1369 |
| 190 PLN | |
6978 |
1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 691 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.1144-1308 Mi.1289-1456 |
| 490 PLN | |
6979 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, seria i blok ostemplowane okolicznościowo na kopertach. | Fi.1149-51a, bl.24 Mi.1294-1296A, Bl.25 |
| 15 PLN | |
6980 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczki za 40 gr w czworobloku, lewy dolny z błędem na poz.29 "wcięcie w koszulce startowej drugiej zawodniczki", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1149a B1 Mi.1294A |
| 50 PLN | |
6981 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczki za 40 gr w czworobloku, lewy dolny z błędem na poz.48 "ogonek na dolnym łuku w literze Ś wyrazu ŚWIATA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1150a B1 Mi.1295A |
| 50 PLN SOLD | |
6982 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z niespasowanym drukiem barw w stosunku suchego tłoczenia. | Fi.1151 Mi.1296 |
| 60 PLN | |
6983 |
1962 "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek skasowany okolicznościowo na dużej widokówce wydanej z okazji zawodów; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1151a Mi.1299 |
| 80 PLN SOLD | |
6984 |
1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z błędem "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA". | Fi.1158B1 Mi.1306 |
| 15 PLN | |
6985 |
1962 XV Wyścig Pokoju, narożny czworoblok znaczków za 60 gr, dwa dolne z błędami na poz.8 i 9 "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA", papier barwiony jednostronnie, wodny znak III.8; przy krzyżyku markacyjnym odręczne oznaczenia maszynisty; czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1158a B1 Mi.1306 |
| 80 PLN | |
6986 |
1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin jego idea", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Stanisław" o numerze 271, doskonały stan zachowania. | Fi.1161-3 ND Mi.1309-11 SD |
| 8 000 PLN | |
6987 |
1962 wielcy Polacy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy tła, napisy pod znaczkiem częściowo juz w tle, biały obrys głowy . | Fi.1164 Mi.1312 |
| 40 PLN | |
6988 |
1962 Wielcy Polacy (II), znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.6; gwarancja i opis. | Fi.1164 Mi.1312 |
| 40 PLN | |
6989 |
1962 Wielcy Polacy (II), 4 wartości z serii wszystkie, w arkuszach których występują marginesy wewnętrzne, w czworoblokach rozdzielonych międzypolami, czyste (Fi.200.-). | Fi.1166-69 Mi.1314-16 |
| 160 PLN | |
6990 |
1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, narożny czworoblok znaczków za 60 gr., prawy górny z błędem na poz.2 "broszka" (w parce Fi.900.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1169+1169 B1 Mi.1316 I |
| 1 100 PLN | |
6991 |
1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką". | Fi.1169B1 Mi.1316I |
| 120 PLN | |
6992 |
1962 wielcy Polacy, górny prawy znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką", gwarancja Schmutz. | Fi.1169s Mi.1316I |
| 800 PLN | |
6993 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.30.-), kasowane z pełną oryginalną gumą. | Fi.1202-03 Mi.1350-51 |
| 25 PLN | |
6994 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolem. | Fi.1202-3 Mi.1350-1 |
| 40 PLN | |
6995 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, prawy znaczek z błędem "brak napisu PWPW". | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 40 PLN SOLD | |
6996 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "brak napisu PWPW", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 90 PLN | |
6997 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, górny lewy znaczek z błędem "brak napisu PWPW". | Fi.1203B1 Mi.1351I |
| 30 PLN | |
6998 |
1962 Dzień Znaczka, seria w narożnych czworoblokach z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.1205-6 |
| 80 PLN | |
6999 |
1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru. | Fi.1209-14 Mi.1357-62 |
| 25 PLN | |
7000 |
1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria na kartach maksimum. | Fi.1216-21 Mi.1364-69 |
| 180 PLN | |
7001 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "NARCIARSKIĘ" na kopercie FDC, skasowany w Zakopanem; gwarancja. | Fi.bl.30(24) B2 Mi.Bl.26 |
| 40 PLN | |
7002 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie FDC, skasowanej w Warszawie; gwarancja. | Fi.bl.30(24) B3 Mi.Bl.26 |
| 40 PLN | |
7003 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet arkusików. | Fi.bl.31-3 Mi.1294-6 KB |
| 260 PLN | |
7004 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków. | Fi.bl.31-3 Mi.1297-9 KB |
| 320 PLN | |
7005 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków, czyste (Fi.450.-). | Fi.bl.31-33 Mi.1297-99 |
| 340 PLN | |
7006 |
1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, blok skasowany 25.VIII stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.34 Mi.Klb.1337 |
| 70 PLN | |
7007 |
1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej, blok czysty (Fi.85.-). | Fi.bl.34 Mi.Klb.1337 |
| 60 PLN | |
7008 |
1962 walka z malarią, blok z błędem "WALKA zamiast WALKĄ". | Fi.bl.35B1 Mi.Bl.27 |
| 30 PLN | |
7009 |
1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ", blok na papierze ze znakiem wodnym Zn.W. III.1. | Fi.bl.35B1 Zn.W III.1 Mi.Bl.27 |
| 80 PLN | |