The auction will start on 21.06.2024

Auction 107. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6930

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.80.-).

Fi.1062-73
Mi.1197-1208
60 PLN
6931

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z niespasowanym drukiem barw - wrażenie druku podwójnego.

Fi.1062MK
60 PLN
6932

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 40 gr. z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.1065 B1
Mi.1200
30 PLN
6933

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY", pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.70.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208 
100 PLN
6934

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
6935

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
6936

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.II.5 zamiast Wz.II.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
6937

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", nieco niżej przycięty; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym; to najrzadsze bloki powojennej Polski, ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
1 400 PLN
6938

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
6939

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.25
320 PLN
6940

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
6941

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
150 PLN
6942

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
6943

1960 "100 LAT POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO WIELKOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA 6-13-XI 1960" czysty arkusz nalepek wystawowych z nadrukiem okrągłej pieczęci z lilijką "POCZTA HARCERSKA"; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - HARCERSTWO.


120 PLN
6944

1960 arkusz nalepek Wielkopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu.


30 PLN
6945

1960 kartka z Strzelec Opolskich do Ostrowca, stempel cenzury zakładu karnego w Strzelcach.


80 PLN
6946

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.215,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
120 PLN
6947

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, znaczki z błędami "kreska nad lewym ramieniem kosmonauty" i "plamka w kształcie litery L" na kopercie okolicznościowej "pierwszy lot człowieka w kosmos" z Bartoszyc 1961 roku.

Fi.1082B1, 1083B1
50 PLN
6948

1961 Pierwszy lot człowieka w kosmos, czworoblok znaczków za 60 gr, lewy dolny z błędem na poz.7 "w dolnej części rysunku globu ziemskiego - plamka w kształcie litery L", wodny znak III.7, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1083 B1
Mi.1227
50 PLN
6949

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, narożny czworoblok znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.8, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz.

Fi.1088
Mi.1232
280 PLN
6950

1961 wielcy Polacy, znaczek ze znakiem wodnym Zn.W II.8.

Fi.1088 Zn.W III.8
Mi.1232
20 PLN
6951

1961 wielcy Polacy, czworoblok znaczków ze znakiem wodnym Zn.W III.8.

Fi.1088 Zn.W III.8
Mi.1232
80 PLN
6952

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy zielonej w lewo (opis typu statku wchodzi już na nominał) oraz lekko przesuniętym ząbkowaniem poziomym w dół.

Fi.1094
40 PLN
6953

1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
6954

1961 polski przemysł okrętowy, narożnik arkusza z rzadkimi pustopolami.

Fi.1095
Mi.1239
450 PLN
6955

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
240 PLN
6956

1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski.

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48 
40 PLN
6957

1961 "TRZECI MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY NA BRDZIE" artystyczna widokówka wykonana techniką litograficzną, wysłana 27.8 z Bydgoszczy do Warszawy; dekoracyjna całość.

Fi.1110B
Mi.1254A 
50 PLN
6958

1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek za 60 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, znak wodny III.8.

Fi.1115
Mi.1259
30 PLN
6959

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, seria znaczków na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja i opis.

Fi.1115-16
Mi.1259-60 
20 PLN
6960

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja Falkowski.

Fi.1117
Mi.1261 
40 PLN
6961

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265 
70 PLN
6962

1961 Światowy Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1123
Mi.1268 
240 PLN
6963

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
6964

1961 XV sesja RWPG, znaczek za 40 gr - narożny czworoblok, na prawym marginesie widoczny napis "RYCHT II", wg. Polskich Znaków Pocztowych: Przy krzyżykach markacyjnych spotyka się odręczne oznaczenie maszynisty, np."RYCHT II"."; znak wodny III.8.

Fi.1130
Mi.1275
40 PLN
6965

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
6966

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
6967

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
6968

1961 Owady chronione, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.30.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
6969

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88 
60 PLN