The new auction will start soon

Auction 106. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42057

1944 K.R.N., znaczek z błędem "ścięta kropka po R i uszkodzone N", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B2
Mi.386
76 PLN
SOLD
42058

1944 K.R.N., pasek z dołu arkusza z nadrukami z poz. 41-50, w pasku dwa znaczki z błędami "lewa kreska przerwana" i "kropka po literze R znacznie ścięta z prawej strony".

Fi.344B19, B20
Mi.386
150 PLN
42059

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.344B20
Mi.386
30 PLN
SOLD
42060

1944 P.K.W.N.. WIII, poz. 82, znaczek z nadrukiem szczątkowym - druk niewielką ilością farby, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
65 PLN
42061

1944 P.K.W.N., fragment arkusza złożony w połowie.

Fi.345
Mi.387
500 PLN
42062

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w dół nadrukiem, lewy górny z rzadkim występującym w części nakładu katalogowanym błędem na poz.3 "w cyfrze 2 puste miejsce" i niekatalogowanym błedem na poz.13 "przerwana cyfra 2", gwarancja.

Fi.345 B1
Mi.387
200 PLN
42063

1944 wydanie rocznicowe, list polecony z Zarządu Młyna w Rozwadowie 16.2.45 do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta rozcięta do ekspozycji, gwarancja Schmutz.

Fi.345, 346
Mi.387, 388
1 400 PLN
42064

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
42065

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Lekkie zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
42066

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
42067

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
42068

1944 R.T.R.P., list polecony z Warszawy 38 5.2.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
42069

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
42070

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole, góra nadruku z poz.11, dół z poz. 21, gwarancja i oznaczenie Schmutz

Fi.346
Mi.388
180 PLN
42071

1944 R.T.R.P., fragment arkusza złożony w połowie.

Fi.346
Mi.388
450 PLN
42072

1944 R.T.R.P., parka z silnie przesuniętym w górę nadrukiem - górny znaczek z nominałem na dole znaczka, dolny znaczek bez nominału, gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388
750 PLN
SOLD
42073

1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk.

Fi.346
Mi.388 
800 PLN
42074

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
42075

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł/25 gr z błędem nadruku na poz.40/90 "pionowa kreska drugiej cyfry 4 wcięta z prawej strony" - frankatura mieszana, przefrankowany list polecony wysłany 27.2.45 z urzędu Warszawa 12 do Krakowa, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "a", odręcznie rysowana erka, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 229; dołączone pokwitowanie nadania listu; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.346 B6, 343
Mi.387, 384
600 PLN
42076

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388 
1 250 PLN
42077

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha.

Fi.346MK1
Mi.388
7 800 PLN
42078

1944 R.T.R.P., parka znaczków bez perforacji pionowej na prawym marginesie, katalog Fischer 7.500,- zł, gwarancja i opis.

Fi.346MK1
Mi.388
4 500 PLN
42079

1944 znaczki zaniechanego wydania znaczków opłaty z nadrukiem nowej wartości na przedwojennych znaczkach urzędowych, znikomy nakład; 150 i 25 szt., znaczki regumowane, fotoatest.

Fi.VI-VII
29 000 PLN
42080

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, parka odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z nadrukiem typu 2 - kwadratowa kropka po gr., co ciekawe z ogromnym marginesem na dole, gwarancja.

Fi.VIII-XX P
1 200 PLN
42081

1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk.

Fi.Vb MK1
700 PLN
42082

1944 Goznak, znaczek za 25 gr. - druk typograficzny, w najrzadszym kolorze ciemnobrązowoczerwonym, T i A połączone, ale inaczej niż na katalogowanym B4, może to faza wstępna, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.Vd
Mi.383b
2 500 PLN
42083

1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).


120 PLN
42084

1944 kartka do polskiego żołnierza z kołchozu imienia Szewczenki w guberni połtawskiej na Ukrainie, stempelek wojskowy i stempel cenzury wojskowej nr 125.


70 PLN
42085

1944 kartka z poczty polowej nr 38246 Głąpczyc, stempel cenzury wojskowej nr 79.


60 PLN
42086

1944 miejscowy list z Rzeszowa nadany 22.8.44, stempel opłaty gotówkowej, w tym okresie nie było jeszcze wydanych znaczków pocztowych.


180 PLN
42087

1945 KRZYŻATKA - wycinek znaku opłaty z koperty GG, z przekreślonym napisem i godłem Rzeszy, kilkakrotnie kreślony i skasowany stemplem prowizorycznym w Kowarach - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi pozostałymi napisami, dodatkowo jednowierszowy stempelek "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.(Ck2)
200 PLN
42088

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, NIE INSPIROWANY FILATELISTYCZNIE OBIEG POCZTOWY, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodował, że oryginalne niefilatelistyczne przesyłki opłacone tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych, ten został opisany i pokazany w "Historyczno-Badawczym Biuletynie Filatelistycznym" 4/1978; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja i opis pozycji Kapkowski.

Fi.347
Mi.389
20 000 PLN
42089

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.347
Mi.389
3 200 PLN
42090

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym skasowany w Radomsku, ponieważ nie można ustalić daty niska cena wywoławcza.

Fi.347a
Mi.389
90 PLN
SOLD
42091

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek w kolorze brązowaworóżowym za 5 zł./25 gr. z błędem na poz.12 "kreseczka nad T" (Fi.270.-), gwarancja i opis.

Fi.347ae B5
Mi.389 
220 PLN
42092

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązoworóżowej z poz. 15 z błędem "plama na czole", gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a B9
Mi.389
470 PLN
SOLD
42093

1945 Powstanie Styczniowe - R Traugutt, oryginalnie kasowany znaczek w kolorze jasnobrązoworóżowym z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.347aa B13
Mi.389
400 PLN
42094

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis.

Fi.347aa
Mi.389
180 PLN
SOLD
42095

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowym z błędem "plama na głowie", gwarancja i opis.

Fi.347aaB
Mi.389
490 PLN
SOLD
42096

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na rzadkim papierze cienkim w barwie ciemno brązowaworóżowej z błędem z poz. 26 występującym w części nakładu "plama obok szyi", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347ac B18
Mi.389
1 000 PLN