The auction will start on 19.04.2024

Auction 105. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29767

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalną gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest.

Fi.110 P
Mi.126
4 000 PLN
29768

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.1000.-), co niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P3
Mi.126
1 200 PLN
29769

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen., niekatalogowane jako druk potrójny - na pierwszej dwa bicia blisko siebie wyżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w dół, na drugiej dwa bicia blisko siebie niżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w górę, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
300 PLN
29770

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym, gwarancja.

Fi.111P3
Mi.127
500 PLN
29771

1919 ŻYCHLIN - Sejm Ustawodawczy, znaczek za 50 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Żychlina, gwarancja i opis.

Fi.112
Mi.128 
100 PLN
29772

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa parka prób z podwójnym drukiem.

Fi.112P2
Mi.128DD
180 PLN
29773

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka marginesowych znaczków za 1 mk. w kolorze fioletowym ze znacznie przesuniętą w dół perforacją, co unikalne, tylko na jednym poziomie - górny znaczek jest bardzo szeroki, a dolny wąski, rzadsze niż jednostronnie cięty znaczek, parka zachowana w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, gwarancja i piękny opis Schmutz.

Fi.113 MK3
Mi.129
600 PLN
29774

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowa próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, co ciekawe przesunięty w pionie o jeden rząd w dół, liniowany margines jednego druku na górnym rzędzie znaczków drugiego, dotąd niekatalogowany, może być pewną odmianą próby P3, gwarancja Saliker.

Fi.113 P1 / 113 P2
Mi.129
400 PLN
29775

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, marginesowy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja.

Fi.113MK2
Mi.129
80 PLN
29776

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym - na odwrocie podwójnym, gwarancja.

Fi.113P2/P3
Mi.129
250 PLN
29777

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba/makulatura niegumowana znaczka z drukiem dwustronnym, po jednej stronie podwójnym, gwarancja Schmutz.

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
29778

1919 DĄBIE, parka znaczków z obiegu pocztowego z niekatalogowanym kasownikiem prowizorycznym z Dąbia.

Fi.114
180 PLN
29779

1919 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15/7½ fen wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
300 PLN
29780

1919 Tomaszów, kartka z Tomaszowa do Łodzi, kartka unieważniona wierszowym prowizoryczny kasownikiem "TOMASZÓW", datownik odbiorczy z Łodzi z datą 27.01.19, gwarancja Petriuk.

Fi.Cp2II
550 PLN
29781

1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim stemplem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
500 PLN
29782

1919 Nieszawa, kartka z Nieszawy nadana 15.11.19 do Dąbrowy Górniczej, prowizoryczny dwuwierszowy datownik z Nieszawy.

Fi.Cp24
500 PLN
29783

1919 kartka z Szczawna 29.8.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN
29784

1919 Kresy, kartka z Drohobycza 30.10.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.Cp25
40 PLN
29785

1919 kwiecień kartka miejscowa z Poznania opłacona jeszcze znaczkiem niemieckim ostemplowana również niemieckim datownikiem mimo, że po zakończeniu zwycięskiego powstania wielkopolskiego w lutym 1919 roku Polacy przejęli administrowanie miastem.


70 PLN
29786

1919 kartka firmowa z Czarnej koło Pilzna 23.2.19 do Krakowa, stempel opłaty gotówkowej.


120 PLN
29787

1919 winieta wydawnictwa Towarzystwa szkoły Ludowej z podobizną Juliusza Słowackiego.


40 PLN
29788

1919 PREKURSORY, przekaz pieniężny ze Skawiny do Wielkich dróg nadany 4.1.19 opłacony znaczkami austriackimi będącymi w obiegu na terytorium dawnej Galicji, które wycofano z obiegu 20.1.19, wydanie krakowskie weszło do obiegu dopiero 9.1.19, a wydania ministerialne dopiero 27.1.19.


340 PLN
29789

1919 niemiecka całostka wysłana z Radzionkowa 19.8.19 do dyrekcji kolei w Katowicach.


60 PLN
29790

1919 kartka ze Stanów Zjednoczonych do Polski, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. Funny cancel. Kościół i Plebania Parafii świętego Piotra i Pawła w Three Rivers w Massachusetts.


140 PLN
29791

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", liczne podlepki.


90 PLN
29792

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH".


80 PLN
29793

1919 prekursory, list polecony z Obornik nadany 16.10.19 do Poznania, opłata znaczkami niemieckimi wycofanymi już ze sprzedaży, na odwrocie stempel odbiorczy.


250 PLN
29794

1919 kartka wysłana z Łowicza 17.8.19 do Poznania oznaczona jako bezpłatna nadana z poczty polowej, poczta nie uznała zastosowanej przez nadawcy ulgowej taryfy i przystawiła niespotykany stempel "DOPŁACIĆ" w okręgu.


160 PLN
29795

1919 prekursory, kartka firmowa druk użyta miejscowe we Lwowie 24.2.19, znaczki austriackie utraciły moc obiegową 20.1.19, połówka znaczka użyta jako opłata z obniżoną taryfą pocztową za druk, prawdopodobnie z braku znaczków o niższych nominałach, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, stare gwarancje Landre i Rachmanow.


180 PLN
29796

1919 Parchacz, list z Parchacza nadany w połowie roku 1919 do Wapiennicy koło Bielska, na list naklejono austriackie znaczki nie mające mocy obiegowej, poczta przystawiła stempelek porta T do pobrania od adresata, ciekawy zastępczy stempel prowizoryczny Parchacza - austriacka pieczęć urzędu pocztowego w Parchaczu do pieczęci lakowych, gwarancja Mikulski.


700 PLN
29797

1919 list z terenów Galicji do stanów Zjednoczonych opłacony austriackimi znaczkami gazetowymi bez mocy obiegowej, znaczki unieważniono stemple urzędu nadawczego "Pobrać______g.", na osobno postawionym stemplu ręcznie wpisana kwota pobrania 50 hal., stemple cenzury warszawskiej; jeden wojskowy z zalepką (fragmentem całej), drugi przy MSZ.


320 PLN
29798

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH" w parkach rozdzielonych międzypolem, dwie parki bez pojedynczej perforacji pionowej na międzypolu, w tej postaci bardzo rzadkie w pięknym stanie.


900 PLN
29799

1919 Suwałki, odbitka opłatnego stempla prowizorycznego poczty lokalnej w Suwałkach na kopercie przygotowanej do wysyłki.


100 PLN
29800

1920 kartka polecona wysłana z Przemyśla do Arnhem, kartka mocno przefrankowana - z treści wynika chęć przesłania adresatowi znaczków tego wydania, stempel krakowskiej cenzury wojskowej "K8" w okręgu.

Fi.61-5
80 PLN
29801

1920 kartka z Dąbrowy Górniczej do Krakowa, mieszana frankatura trzech wydań, w walucie koronowej, walucie markowej i wydania okolicznościowego.

Fi.77B, 86B, 104B
Mi.81, 102, 120A
40 PLN
29802

1920 list polecony z Tomaszowa Lubelskiego do Zamościa, prowizoryczna erka z Tomaszowa, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.78B
50 PLN
29803

1920 list polecony z Bielska wysłany 23.12.20 do Stanów Zjednoczonych, stemple cenzury wojskowej; z Krakowa "K1" w okręgu i rzadki z Bielska "CENZURA B.2" w okręgu, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.80B
600 PLN
29804

1920 list polecony z Wojnicza do Krakowa, koperta przycięta z lewej strony, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.80B, 98
Mi.84, 113
40 PLN
29805

1920 kartka z Zaklikowa do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej.

Fi.82B
50 PLN
29806

1920 kartka z Lubawy (Löbau) wysłana 25.3.20 do Neumark (Nowe Miasto Lubawskie), znaczki unieważnione niemieckim kasownikiem.

Fi.86B
300 PLN