The auction will start on 16.11.2021

Auction 105. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29527

1918 środek katalogu prac konkursowych na Marki Polskie zorganizowanego z inicjatywy Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego; zawiera 144 projekty, trzydziestu dwóch autorów, na trzydziestu pięciu stronach, w tym nagrodzone prace: E.Bartłomiejczyka, W.Husarskiego, J.Toma i E.Trojanowskiego; jak zwykle brak strony 8, ale dodatkowo trzynaście kolorowych odbitek projektów wybranych przez Komisję Konkursową; wydano go w czterech wersjach kolorów niebieskiej, czarnej, zielonej i brązowej; tu rzadka w kolorze zielonym z minimalną ceną wywoławczą nieco powyżej 10 zł. za projekt.

Fi.1
1 600 PLN
29528

1918 ZNACZKI DZIELONE, wydanie obiegowe austriackiej poczty polowej z podobizną cesarza Franciszka Józefa, połówka znaczka za 30 hal. użyta kilka dni po wyzwoleniu w Olkuszu, do tej pory odnotowano w Olkuszu użycie znaczka dzielonego za 2 Kr., gwarancja Krawczyk.

Fi.34
75 PLN
29529

1918 POZNAŃ - prekursor - niemiecki znaczek Germania za 20 fen użyty na Ziemiach Polskich, skasowany 1.7.19 datownikiem niemieckim Posen; dobry stan zachowania.


Mi.87
50 PLN
29530

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki.


1 900 PLN
29531

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 144 projekty na 34 stronach, brak strony nr 8, jak w większości katalogów, 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w bardzo dobrym stanie.


1 200 PLN
29532

1919 KRAKÓW - wydanie Komisji Rządzącej, znaczki za 2, 20, 50 f. na wycinku ze skartu, unieważnione rzadkim kasownikiem rusztowym z Krakowa.

Fi.55, 61, 63
Mi.54, 60, 62 
40 PLN
29533

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
80 PLN
29534

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria pięknie kasowana i lokalnie ząbkowana w ŻYWCU, gwarancja Jaszczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
600 PLN
29535

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja Schmutz; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.55-65
Mi.54-64
100 PLN
29536

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria, znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
90 PLN
29537

1919 wydanie Komisji Rządzącej, parka znaczków za 5 h., lewy z błędem "y połączone z białą ramką", a prawy z błędami "plamka nad lewym szponem orła" i "h połączone z obwódką lewej tarczy", gwarancja Berbeka.

Fi.57 B+B
Mi.56 
60 PLN
29538

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek ze spektakularną, powtarzalną tylko w części nakładu usterką w postaci plamy na literą Z w wyrazie POCZTA.

Fi.58
Mi.57
120 PLN
29539

1919 wydanie Komisji Rządzącej, prywatnie perforowany znaczek za 6 h. z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja Landre.

Fi.58 B1
Mi.57 
200 PLN
29540

1919 wydanie Komisji Rządzącej, prywatnie perforowany znaczek za 10 h. z błędem - po wykonaniu perforacji poziomej arkusz zgiął się skośnie do góry, wykonywana potem perforacja pionowa jest skośna poniżej tego zagięcia, bardzo rzadkie, podwójna gwarancja Berbeka.

Fi.59 B
Mi.58 
120 PLN
29541

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Bielska wysłana 3.5.19 do Libiąża, dziurka po archiwizacji.

Fi.60
Mi.59
80 PLN
29542

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Rzeszowa wysłana 20.3.19 do Olkusza.

Fi.60
Mi.59
100 PLN
29543

1919 całostka z nadrukiem typ 25a z obiegu pocztowego z Bielska nadana 6.06.19 do Czechosłowacji.

Fi.60, Cp16Ix
100 PLN
29544

1919 wydanie Komisji Rządzącej, narożny znaczek za 20 h. z błędem na poz.100 "uszkodzona lewa cyfra 0", gwarancja Landre, Berbeka.

Fi.61 B
Mi.60 
40 PLN
29545

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kasowany znaczek za 1 kr.z klasycznym błędem na poz.48 "kocona zamiast korona", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.65 B1
Mi.64
150 PLN
SOLD
29546

1919 porto lokalne KRAKÓW 1, przekaz pieniężny z Łańcuta do Krakowa, na odwrocie znaczek opłaty z nadrukiem lokalnym "Porto" z Krakowa 1 typ 61.

Fi.65,, 75B, Pd8
500 PLN
SOLD
29547

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze ciemnopomarańczowym, gwarancja Korszeń.

Fi.73 P4
Mi.65
80 PLN
29548

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta w czworoblokach, niektóre znaczki w marginesowych lub narożnych, rzadkie z tak wczesnego okresu.

Fi.73-84A
Mi.65-76
2 400 PLN
29549

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta (Fi.400.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76
360 PLN
29550

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

Fi.73-84A
Mi.65-76
260 PLN
29551

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.120.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76 
100 PLN
29552

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.73B
25 PLN
29553

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.73P3
Mi.65P
60 PLN
29554

1919 wydanie w walucie koronowej, arkuszowa niegumowana próba w barwie jasno brązowo pomarańczowej, gwarancja Schmutz.

Fi.73P7
70 PLN
29555

1919 wydanie w walucie koronowej, parka prób znaczka za 5 hal. w kolorze żółtoszmaragdowozielonym, gwarancja Korszeń.

Fi.74 P1
Mi.66
140 PLN
29556

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnoszarozielonym, gwarancja Korszeń.

Fi.74 P3
Mi.66
280 PLN
29557

1919 wydanie w walucie koronowej, marginesowa próba znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.74 P4
Mi.66 
70 PLN
29558

1919 wydanie w walucie koronowej, makulatura próby znaczka za 5 hal. w kolorze opalowozielonym na cienkim gumowanym papierze (Fi.280.-), z wyraźnie prześwitującym rysunkiem, sygnowana, gwarancja Korszeń.

Fi.74 P5 MK
Mi.66
240 PLN
29559

1919 wydanie w walucie koronowej, makulaturowy czworoblok z drukiem na zagiętym marginesie, po rozłożeniu zagięcia brak dużej części obrazków górnej parki znaczków.

Fi.74A MK
Mi.66
400 PLN
29560

1919 wydanie w walucie koronowej, arkuszowa niegumowana próba w barwie ciemno szarozielonej, gwarancja Schmutz.

Fi.74P3
60 PLN
29561

1919 wydanie w walucie koronowej, parka prób znaczka za 10 hal. w kolorze żółtobrązowym, rzadka jako gumowana (Fi.560.-), gwarancja Korszeń.

Fi.75 P2
Mi.67
400 PLN
29562

1919 wydanie w walucie koronowej, parka prób znaczka za 10 hal. w kolorze różowym, rzadkie z abklatschem druku obróconym pod kątem 90° na odwrocie, gwarancja Korszeń.

Fi.75 P3
Mi.67
240 PLN
29563

1919 wydanie w walucie koronowej, parka prób znaczka za 10 hal. w kolorze ciemnoczerwonopomarańczowym, gwarancja Korszeń.

Fi.75 P6
Mi.67
140 PLN
29564

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 10 hal. w kolorze ciemnocynobrowym, rzadka jako gumowana (Fi.280.-), na odwrocie często spotykane fragmenty napisu czerwoną kredką, gwarancja Schmutz.

Fi.75 P7
Mi.67
200 PLN
29565

1919 wydanie w walucie koronowej, nieprecyzyjnie katalogowana parka prób znaczka za 10 hal. w kolorze ciemnobrązowopomarańczowym o podwójnym druku, rzadka jako gumowana (Fi.640.-), gwarancja Korszeń.

Fi.75 P9 Dp
Mi.67
440 PLN
29566

1919 wydanie w walucie koronowej, nieprecyzyjnie katalogowana parka prób znaczka za 10 hal. w kolorze brązowawopomarańczowym o podwójnym druku, rzadka jako gumowana (Fi.640.-) na żeberkowanym poziomo papierze, gwarancja Korszeń.

Fi.75 P10 Dp
Mi.67
440 PLN