Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
30047 |
1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz. | Fi.185P |
| 100 PLN | |
30048 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, ledwo widocznie kreślona, sygnowana, gwarancja. | Fi.186 P Mi.205 |
| 180 PLN | |
30049 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na średnim papierze, kreślona, sygnowana, gwarancja. | Fi.186 P Mi.205 |
| 180 PLN | |
30050 |
1924 kartka polecona z Nowego Targu do Krakowa, poaustriacka erka. | Fi.187 |
| 90 PLN | |
30051 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, kreślona, sygnowana s.Kski, gwarancja. | Fi.187 P Mi.206 |
| 180 PLN | |
30052 |
1924 orzeł na tarczy barokowej, znaczek w barwie niebieskoczarnej za 25 gr., którego pojedyncza klisza została umieszczona w arkuszu drukarskim znaczka za 40 gr. na poz. 35, błąd dostrzeżono i osunięto błędnie przedrukowane znaczki z arkuszy sprzedażnych, niewielka ilość dostała się do obiegu i na rynek filatelistyczny, bardzo rzadki klasyczny błąd Polski międzywojennej, znaczek o bardzo dobrej prezencji z śladami nowej gumy nałożonymi po usunięciu podlepki, fotoatest. | Fi.189B1 Mi.208F |
| 52 000 PLN | |
30053 |
1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1925 z Krakowa do Zurychu; koperta firmowa: "KEROSEN" SPÓŁKA NAFTOWA Z OGR. ODP. KRAKÓW; temat - ROPA NAFTOWA. | Fi.190 Mi.209a |
| 30 PLN | |
30054 |
1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja. | Fi.190a Mi.209b |
| 350 PLN | |
30055 |
1924 orzeł w wieńcu, znaczek z obiegu pocztowego bez perforacji poziomej na górnym marginesie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.191MK1 |
| 200 PLN SOLD | |
30056 |
1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym. | Fi.193 Mi.212 |
| 50 PLN SOLD | |
30057 |
1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy". | Fi.193 Mi.212 |
| 120 PLN | |
30058 |
1924 prezydent Stanisław Wojciechowski, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 480 PLN | |
30059 |
1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek w Ładnym stanie, gwarancja Walocha. | Fi.193 Mi.212 |
| 400 PLN SOLD | |
30060 |
1924 Stanisław Wojciechowski, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Wilna 13.2.28 do Wiednia. | Fi.193 Mi.212 |
| 100 PLN | |
30061 |
1924 Stanisław Wojciechowski - prezydent RP, cięty znaczek za 1 zł., bardzo rzadki bez unieważnienia - odręcznego lub poprzez odbicie jednego z sześciu rodzajów stempla, takie pochodzące z pogiętych arkuszy makulaturowych znaczki były wykorzystywane w wewnętrznym obiegu poczty, mimo widocznego na froncie zgięcia egzemplarz ten jest ponadprzeciętnie ładny, gwarancja. | Fi.193 nz Mi.212 U |
| 3 600 PLN | |
30062 |
1924 polecony list zleceniowy Banku Zachodniego w Warszawie do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 140 PLN | |
30063 |
1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 90 PLN SOLD | |
30064 |
1924 Stanisław Wojciechowski, fałszerstwo "poznańskie" w fazie "produkcyjnej", jedno z najbardziej niebezpiecznych i dobrze wykonanych fałszerstw polskich znaczków, rzadko spotykane, ciekawy materiał porównawczy. | Fi.193FFi Mi.212FALSE |
| 500 PLN | |
30065 |
1924 Stanisław Wojciechowski, cięta próba arkuszowa, znaczek z zgnieceniami w średnim stanie, gwarancja. | Fi.193nz Mi.212U |
| 1 800 PLN SOLD | |
30066 |
1924 Stanisław Wojciechowski, niegumowana próba arkuszowa, cięta, kreślona czarnym tuszem, fotoatest Walocha. | Fi.193nz Mi.212U |
| 2 000 PLN SOLD | |
30067 |
1924 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka (Złoty Róg) wysłana 14.IX z Konstantynopola do Warszawy, nieodległy, ale stosunkowo rzadki kierunek wysyłki. | |
| 80 PLN | |
30068 |
1924 czysty formularz przekazu paczkowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 60 PLN | |
30069 |
1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury. | |
| 100 PLN | |
30070 |
1924 czysta koperta listu wartościowego. | |
| 100 PLN | |
30071 |
1924 recepis zwrotny z Warszawy do Radoszkowicz. | |
| 80 PLN | |
30072 |
1925 kartka z Rafałowka do Holandii. | Fi.184, 208,, Cp42 |
| 25 PLN | |
30073 |
1925 list polecony z Kielc do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.185, 187 |
| 30 PLN | |
30074 |
1925 frankatura wielokrotna na kopercie firmowej Syndykatu Koszykarskiego w Krakowie. | Fi.186 Mi.205 |
| 30 PLN | |
30075 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rozwadów - Lublin nr 457, widokówka z ratuszem w Tarnowie. | Fi.186 |
| 80 PLN | |
30076 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria bez znaczka za 40 + 50 gr w czworoblokach, katalog Fischer 1.600,- zł. | Fi.194-202, 204 Mi.213-21, 223 |
| 900 PLN | |
30077 |
1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 1 400 PLN | |
30078 |
1925 wydanie z dopłata na Skarb Narodowy, seria w marginesowych parkach z numerami rozrachunkowymi na marginesie, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.194-204 Mi.213-23 |
| 3 100 PLN | |
30079 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z doskonałym stanie. | Fi.194-204 Mi.213-223 |
| 1 000 PLN SOLD | |
30080 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy - strona adresowa (z częścią klapy) ekspresowego listu poleconego, ofrankowanego serią znaczków, wysłanego 5.V.1928 z urzędu pocztowego na terenie Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Katowic; znaczki tego wydania bardzo rzadko spotyka się kasowane, bowiem zgodnie z rozporządzeniem sprzedawane one były w całych seriach, a przy wartości nominalnej 2 zł dopłata wynosiła aż 5 zł!!! przesyłki (uwzględniając te ofrankowane serią) należą do rzadkości; gwarancja. | Fi.194-204 Mi.213-223 |
| 1 800 PLN | |
30081 |
1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, fragment arkusza (48 sztuk) znaczka za 10 + 50 gr. | Fi.198 Mi.217 |
| 500 PLN | |
30082 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 1gr + 20gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 29.12.27 z Wejherowa do księdza Pawła Nowickiego w Wilnie; dobry stan zachowania. | Fi.205, 211I Mi.233, 239I |
| 40 PLN SOLD | |
30083 |
1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana seria czysta, wartości za 5, 10 i 15 gr. z obu nakładów (Fi.220+105.-). | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 280 PLN SOLD | |
30084 |
1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.205-15 Mi.233-43 |
| 1 600 PLN | |
30085 |
1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, znaczki za 10 gr. w dwóch różnych typach. | Fi.209I, II Mi.237I, II |
| 40 PLN | |
30086 |
1925 różne rysunki, rzadka gumowana cięta próba znaczka za 10 gr kreślona czerwonym tuszem, nieregularna guma, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.209I P1 Mi.237 |
| 550 PLN | |