The auction will start on 19.04.2024

Auction 105. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30047

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.185P
100 PLN
30048

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, ledwo widocznie kreślona, sygnowana, gwarancja.

Fi.186 P
Mi.205
180 PLN
30049

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na średnim papierze, kreślona, sygnowana, gwarancja.

Fi.186 P
Mi.205
180 PLN
30050

1924 kartka polecona z Nowego Targu do Krakowa, poaustriacka erka.

Fi.187
90 PLN
30051

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, kreślona, sygnowana s.Kski, gwarancja.

Fi.187 P
Mi.206
180 PLN
30052

1924 orzeł na tarczy barokowej, znaczek w barwie niebieskoczarnej za 25 gr., którego pojedyncza klisza została umieszczona w arkuszu drukarskim znaczka za 40 gr. na poz. 35, błąd dostrzeżono i osunięto błędnie przedrukowane znaczki z arkuszy sprzedażnych, niewielka ilość dostała się do obiegu i na rynek filatelistyczny, bardzo rzadki klasyczny błąd Polski międzywojennej, znaczek o bardzo dobrej prezencji z śladami nowej gumy nałożonymi po usunięciu podlepki, fotoatest.

Fi.189B1
Mi.208F
52 000 PLN
30053

1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1925 z Krakowa do Zurychu; koperta firmowa: "KEROSEN" SPÓŁKA NAFTOWA Z OGR. ODP. KRAKÓW; temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.190
Mi.209a 
30 PLN
30054

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja.

Fi.190a
Mi.209b
350 PLN
30055

1924 orzeł w wieńcu, znaczek z obiegu pocztowego bez perforacji poziomej na górnym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.191MK1
200 PLN
SOLD
30056

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
SOLD
30057

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
120 PLN
30058

1924 prezydent Stanisław Wojciechowski, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
480 PLN
30059

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek w Ładnym stanie, gwarancja Walocha.

Fi.193
Mi.212
400 PLN
SOLD
30060

1924 Stanisław Wojciechowski, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Wilna 13.2.28 do Wiednia.

Fi.193
Mi.212 
100 PLN
30061

1924 Stanisław Wojciechowski - prezydent RP, cięty znaczek za 1 zł., bardzo rzadki bez unieważnienia - odręcznego lub poprzez odbicie jednego z sześciu rodzajów stempla, takie pochodzące z pogiętych arkuszy makulaturowych znaczki były wykorzystywane w wewnętrznym obiegu poczty, mimo widocznego na froncie zgięcia egzemplarz ten jest ponadprzeciętnie ładny, gwarancja.

Fi.193 nz
Mi.212 U
3 600 PLN
30062

1924 polecony list zleceniowy Banku Zachodniego w Warszawie do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
140 PLN
30063

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
90 PLN
SOLD
30064

1924 Stanisław Wojciechowski, fałszerstwo "poznańskie" w fazie "produkcyjnej", jedno z najbardziej niebezpiecznych i dobrze wykonanych fałszerstw polskich znaczków, rzadko spotykane, ciekawy materiał porównawczy.

Fi.193FFi
Mi.212FALSE
500 PLN
30065

1924 Stanisław Wojciechowski, cięta próba arkuszowa, znaczek z zgnieceniami w średnim stanie, gwarancja.

Fi.193nz
Mi.212U
1 800 PLN
SOLD
30066

1924 Stanisław Wojciechowski, niegumowana próba arkuszowa, cięta, kreślona czarnym tuszem, fotoatest Walocha.

Fi.193nz
Mi.212U
2 000 PLN
SOLD
30067

1924 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka (Złoty Róg) wysłana 14.IX z Konstantynopola do Warszawy, nieodległy, ale stosunkowo rzadki kierunek wysyłki.


80 PLN
30068

1924 czysty formularz przekazu paczkowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.


60 PLN
30069

1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.


100 PLN
30070

1924 czysta koperta listu wartościowego.


100 PLN
30071

1924 recepis zwrotny z Warszawy do Radoszkowicz.


80 PLN
30072

1925 kartka z Rafałowka do Holandii.

Fi.184, 208,, Cp42
25 PLN
30073

1925 list polecony z Kielc do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.185, 187
30 PLN
30074

1925 frankatura wielokrotna na kopercie firmowej Syndykatu Koszykarskiego w Krakowie.

Fi.186
Mi.205 
30 PLN
30075

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rozwadów - Lublin nr 457, widokówka z ratuszem w Tarnowie.

Fi.186
80 PLN
30076

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria bez znaczka za 40 + 50 gr w czworoblokach, katalog Fischer 1.600,- zł.

Fi.194-202, 204
Mi.213-21, 223
900 PLN
30077

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 400 PLN
30078

1925 wydanie z dopłata na Skarb Narodowy, seria w marginesowych parkach z numerami rozrachunkowymi na marginesie, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.194-204
Mi.213-23
3 100 PLN
30079

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z doskonałym stanie.

Fi.194-204
Mi.213-223
1 000 PLN
SOLD
30080

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy - strona adresowa (z częścią klapy) ekspresowego listu poleconego, ofrankowanego serią znaczków, wysłanego 5.V.1928 z urzędu pocztowego na terenie Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Katowic; znaczki tego wydania bardzo rzadko spotyka się kasowane, bowiem zgodnie z rozporządzeniem sprzedawane one były w całych seriach, a przy wartości nominalnej 2 zł dopłata wynosiła aż 5 zł!!! przesyłki (uwzględniając te ofrankowane serią) należą do rzadkości; gwarancja.

Fi.194-204
Mi.213-223 
1 800 PLN
30081

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, fragment arkusza (48 sztuk) znaczka za 10 + 50 gr.

Fi.198
Mi.217
500 PLN
30082

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 1gr + 20gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 29.12.27 z Wejherowa do księdza Pawła Nowickiego w Wilnie; dobry stan zachowania.

Fi.205, 211I
Mi.233, 239I
40 PLN
SOLD
30083

1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana seria czysta, wartości za 5, 10 i 15 gr. z obu nakładów (Fi.220+105.-).

Fi.205-15
Mi.233-43
280 PLN
SOLD
30084

1925-26 wydanie obiegowe (różne rysunki), rozbudowana kompletna seria 18-znaczkowa zawierająca oba typy (tam, gdzie one występują) wszystkich wartości, bardzo trudna do skompletowania; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.205-15
Mi.233-43
1 600 PLN
30085

1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, znaczki za 10 gr. w dwóch różnych typach.

Fi.209I, II
Mi.237I, II
40 PLN
30086

1925 różne rysunki, rzadka gumowana cięta próba znaczka za 10 gr kreślona czerwonym tuszem, nieregularna guma, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.209I P1
Mi.237
550 PLN