The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30527

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-).

Fi.306-07 A, B
Mi.327-28 A, B
120 PLN
30528

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, znaczki kasowane okolicznościowo na wycinku.

Fi.306-07B
Mi.327-28A 
40 PLN
30529

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloków.

Fi.306-7 A, B
Mi.327-8 A, B
180 PLN
SOLD
30530

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria stemplowanych znaczków perforowanych z bloku.

Fi.306-7B
Mi.327-8B
40 PLN
30531

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku.

Fi.308
Mi.329
120 PLN
30532

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku (Fi.150.-) skasowany stemplem okolicznościowym.

Fi.308
Mi.329
150 PLN
30533

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.230.-).

Fi.308
Mi.329
180 PLN
30534

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty ze śladami podlepek na marginesie, znaczek w pięknym stanie, liczony jako znaczek z bloku (Fi.230.-).

Fi.308 (bl.6)
Mi.329
200 PLN
30535

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłane 28.II.39 z Warszawy ze Związku Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ" do Zarządu koła w Wierzbniku, koperta firmowa "ZWIĄZEK TOWARZYSTW GIMNASTYCZNYCH SOKÓŁ W POLSCE ZARZĄD DZIELNICY MAZOWIECKIEJ"; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SOKOLSTWO, SPORT.

Fi.310
Mi.331
80 PLN
30536

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, niekatalogowana makulatura znaczka za 5 gr., nietypowo klarowny druk, bez gumy, gwarancja.

Fi.310 MK
Mi.331
80 PLN
30537

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
150 PLN
30538

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
660 PLN
30539

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43 
120 PLN
30540

1938-9 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria i dodatkowy znaczek ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
30541

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
80 PLN
30542

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.222.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
160 PLN
30543

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
250 PLN
30544

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr., arkusz złożony w połowie, drobne uszkodzenia marginesów.

Fi.311 ark.
Mi.332
100 PLN
SOLD
30545

1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.312
Mi.333
300 PLN
30546

1938 miejscowy list na kopercie firmowej z Krakowa 18.XI.38.

Fi.312
Mi.333 
40 PLN
30547

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
30548

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
350 PLN
30549

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
75 PLN
30550

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 1 zł. z przesuniętą skośnie perforacją, w pięknie zachowanym czworobloku (Fi.320.-).

Fi.320 MK
Mi.341
280 PLN
30551

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
30552

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
50 PLN
30553

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
30554

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
30555

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-).

Fi.323-26
Mi.344-47 
60 PLN
30556

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.323-26
Mi.344-47 
200 PLN
30557

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w słabszym stanie (znaczki w bardzo ładnym), liczony jak czworoblok znaczków z bloku.

Fi.323-26 (bl.7)
Mi.344-47
80 PLN
30558

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości znaczek z bloku 7 (Gabriel Narutowicz) - frankatura pojedyncza, list wysłany 9 III ze Stanisławowa do Lwowa.

Fi.324
Mi.345
50 PLN
30559

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.45.-).

Fi.327-29
Mi.348-50
35 PLN
30560

1938 "III JARMARK POLESKI" Pińsk 1, datownik okolicznościowy przedstawiający lecącą czaplę nad jeziorem, odciśnięty 3.IX na kopercie ze znakiem opłaty Belweder o sygnaturze (X-1937) wysłanej do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 023); temat - PTAKI, FAUNA.

Fi.Ck7
100 PLN
30561

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139, stempel z wyróżnikiem a.

Fi.Cp73
40 PLN
30562

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Gdynia nr 15 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp78
40 PLN
30563

1938 kartka z Gniezna do Poznania, ozdobny kasownik "GNIEZNO ZAPRASZA".

Fi.Cp78I
50 PLN
30564

1938 kartka z Warszawy do Krakowa, stempel nadawczy agencji pocztowej Warszawa 2 - Kiosk.

Fi.Cp78I
60 PLN
30565

1938 polecony list z wystawy filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 5A
Mi.Bl. 5B 
160 PLN
30566

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki z pełną oryginalną gumą stemplowane kasownikiem okolicznościowym Kopiec Marszałka Piłsudskiego Sowiniec k. Krakowa.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
500 PLN