The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 105. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30487

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok nr.2 na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 20.IX z Warszawy do Sztokholmu - opłata zgodna z taryfą, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 22.9; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.2
250 PLN
30488

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2 MK
800 PLN
30489

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków okolicznościowych.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
320 PLN
30490

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym XX Międzynarodowego Kongresu Przeciw Alkoholowego w Warszawie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2-4
Mi.bl.2-4
200 PLN
30491

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych.

Fi.bl.2-4
360 PLN
30492

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie.

Fi.bl.2-4
180 PLN
30493

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet bloków czystych w ładnym stanie (Fi.450.-).

Fi.bl.2-4
400 PLN
30494

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, ,rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach perforowany, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.2MK
Mi.Bl.2
900 PLN
30495

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
900 PLN
30496

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
30497

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, ,rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
900 PLN
30498

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, niegumowana makulatura bloku z Ignacym Mościckim, gwarancja Berbeka.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
800 PLN
30499

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek.

Fi.bl.4nz MK
1 600 PLN
30500

1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim.


200 PLN
30501

1937 list z Łodzi do Torunia, stempel opłaty gotówkowej, na odwrocie wirnik z Łodzi.


70 PLN
30502

1937 formularz adresu pomocniczego z nadrukiem WZÓR służącym do nauki organizacji i techniki handlu P.W.K.S.


400 PLN
30503

19387 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007).

Fi.280
Mi.301
100 PLN
30504

1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania.

Fi.280
Mi.301
80 PLN
30505

1938 list z Łukowa 18.I.38 do Krakowa.

Fi.284
10 PLN
30506

1938 list polecony z Krzywicza do Wilna, z odręcznym oznaczeniem R i bardzo rzadko spotykanymi adnotacjami "Uprasza się o zwrot koperty bez nr" oraz "otrzymano bez cech polecenia". Na odwrocie stempel tranzytowy ambulansu pocztowego na trasie Zahacie - Lida nr 286 z wyróżnikiem a, stempel odbiorczy z Wilna.

Fi.284, 296
1 000 PLN
30507

1938 kartka ekspresowa z Katowic do Krakowa, prawidłowe porto 60 gr - 15 gr za kartkę pocztową + 50 gr za usługę Express.

Fi.284, Cp73
60 PLN
30508

1938 "KANONIZACJA BŁ. ANDRZEJA BOBOLI 17.IV.1938r. KOMITET PIELGRZYMKI DO RZYMU WARSZAWA, ŚW.JAŃSKA 15" Warszawa 2 (wyróżnik *d*), doskonałej jakości odbitka wirnika okolicznościowego na kopercie okienkowej wysłanej 2.IV; dobry stan zachowania (Myślicki 38 106).

Fi.284I
Mi.305I
80 PLN
30509

1938 fragment adresowy przesyłki wysłanej jako urzędowy list polecony ekspresowy pobraniowy z drukarni wojskowej w Warszawie do Bielska, bardzo ciekawa i rzadka frankatura, opłata za list urzędowy polecony znaczkiem urzędowym poleconym, opłata za nadwagę listu (w rzeczywistości niedużej paczki) trzema znaczkami urzędowymi, opłata za ekspres normalnym znaczkiem opłatnym.

Fi.287, U19, U20
1 350 PLN
SOLD
30510

1938 agencja pocztowa Biskupice, list polecony nadany 16.01.38 z Biskupic do Lublina, list nadano z agencji pocztowej, która unieważniła znaczek okrągłym stemplem agencji z orłem w środku, na odwrocie stempel odbiorczy, bardzo rzadka całość w doskonałym stanie, fotoatest.

Fi.288
3 500 PLN
30511

1938 list polecony z Stryja do Rumunii, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.289, 297
100 PLN
30512

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 122.

Fi.294
Mi.315
50 PLN
30513

1938 miejscowy list ze Lwowa, stempel okolicznościowy "Semper Fidelis".

Fi.294
Mi.315
25 PLN
30514

1938 kartka ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą".

Fi.294
Mi.315 
15 PLN
30515

1938 kartka z Gródek Jagiellońskich do Lublińca, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / Rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, widokówka z Gródek Jagiellońskich.

Fi.295
60 PLN
30516

1938 zwrotne poświadczenie wypłaty z Białej Podlaskiej.

Fi.295, 296
25 PLN
30517

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 (numer prawie nieczytelny) z wyróżnikiem b.

Fi.296
Mi.317 
50 PLN
30518

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 389, widokówka z Zaleszczyk.

Fi.296
120 PLN
30519

1938 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w schronisku na Babiej Górze poczty w Zawoi, stempel schroniska i pośrednictwa na znaczku, ciekawa widokówka z Makowa Podhalańskiego.

Fi.296
450 PLN
30520

1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk.

Fi.298
Mi.319 
20 PLN
30521

1938 list firmowy z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.298
60 PLN
30522

1938 list z Zdun 12.4.38 do Niemiec.

Fi.299
Mi.320 
10 PLN
30523

1938 list polecony z Włodawy 24.V.38 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.299
15 PLN
30524

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, czworoblok.

Fi.305
Mi.326
40 PLN
30525

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, czworoblok.

Fi.305
Mi.326
45 PLN
30526

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok czystych znaczków z bloku (Fi.260.-).

Fi.306 + 307B
Mi.327 + 328A
240 PLN