Auction 104. Russia

27629

1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 28.5 z miejscowości Lipeck do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
100 PLN
27630

Mi.69II
50 PLN
27631

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 21.7 z miejscowości Djewka guberni orenburskiej (ДѢЕВКА ОРЕН.Г.); pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69
40 PLN
27632

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 14.9 z miejscowości Pretoria w guberni orenburskiej; pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.69
50 PLN
27633

Mi.69
40 PLN
27634

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 12.7 z miejscowości Kozłów do ocenzurowania w Moskwie, stempelek cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 271; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.72II
60 PLN
27635

1916 Rosja,

dofrankowana koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm, nadana 9.8 w ekspedycji na Dworcu Mikołajewskim w Petersburgu do Charkowa, znaczki skasowane owalnym datownikiem ПЕТРОГРАДЪ НИКОЛАЕВСКIЙ ВОКЗ. z wyróżnikiem "e" odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie wirnik odbiorczy z 11.8; bardzo dobry stanie zachowania;

1919 widokówka (Twer) datowana 8.VI wysłana ze stacji w miejscowości Litosławl do Piotrogrodu, przesłana 10.6 ambulansem nr.1 relacji Piotrogród-Moskwa, znaczek prawdopodobnie ukradziono lub odpadł, owalny datownik ПЕТРОГРАДЪ 1 МОСКВА z wyróżnikiem "б"; bardzo dobry stan zachowania;

1915 widokówka datowana 22.3 wysłana ze stacji w miejscowości Litosławl do Moskwy, przesłana 23.3 ambulansem nr.1 relacji Piotrogród-Moskwa, znaczek unieważniony owalnym datownikiem ПЕТРОГРАДЪ 1 МОСКВА z wyróżnikiem "б", odciśniętym dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania

na karcie albumowej z eksponatu wystawowego Dr.E.Kossoy'a.

Mi.U37B, 104A, 84
280 PLN
27636

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona wysłana 3.10 z miejscowości Pretoria w guberni orenburskiej; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.19; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U48B, 69
50 PLN
27637

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 1.2 z miejscowości Iwanowo-Wozniesieńsk do ocenzurowania w Piotrogrodzie, gdzie dotarł 5.2, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 463; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
27638

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 10.7 z miejscowości Rżew do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 116, list 13.7 wyekspediowano do Danii; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
27639

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list pieniężny wysłany 26.6 z miejscowości Kuźnieck, niebieska zalepka dla przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie pięć pieczęci lakowych; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.66II, 72II
120 PLN
27640

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 27.11 z miejscowości Kanawino (КАНАВИНО НИЖ.), kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, pieczątka cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 93, zwraca uwagę nietypowy stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Mi.67II, 74II
60 PLN
27641

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 22.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie datownik odbiorczy z datą 26.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 27.Dec 1917"; dobry stan zachowania.

Mi.69II
100 PLN
27642

1917 Persja - strefa rosyjska, list z Indii Brytyjskich wysłany 7.IX drogą morsko-lądową z Bombaju do Isfahanu, który znajdował się na południowym skraju strefy rosyjskiej; stemple tranzytowe: Mohammerah (na granicy z Arabią) z 18.IX, Ahwaz z 25 i 26.IX; datownik odbiorczy Isfahan, zalepka i stempelek cenzury brytyjskiej z Bombaju; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta z niewielkimi uszkodzeniami).

Mi.80
1 000 PLN
27643

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 1.6 z miejscowości Juża (ЮЖА ВЛАД.Г.), stempel cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 574; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
27644

1918 Persja - strefa rosyjska, list wysłany 1.XII z miasta Reszt (Rasht) do Isfahanu, znaczek unieważniony kasownikiem RECHT (DEPART); dwa stemple tranzytowe Teheranu z 4 i 8.XII i odbiorczy Isfahan 16.XII (wszystkie te miasta znajdowały się na terenie dawnej strefy rosyjskiej); dodatkowo stempelek angielskiej cenzury "PASSED BY CENSOR NORPERFORCE" - jednostek brytyjskich operujących na północy Persji u wybrzeży Morza Kaspijskiego; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.309
600 PLN
27645

1922 RFSRS (Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Sowiecka), list wysłany z Piotrogrodu do Rygi, ofrankowany między innymi paskiem pionowym 5 znaczków za 27 R na papierze normalnym, list przyjęto 15.12 w urzędzie na dworcu Mikołajewskim, a wysłano go dopiero 17.12, stemple odbiorcze Rygi z 23.XII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.198y, 196x, 77
400 PLN
27646

1928 ZSRR, widokówka wysłana 23.VIII do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.273A, 340
20 PLN
27647

Mi.273A
30 PLN
27648

1929 ZSRR, widokówka wysłana 4.III z Błagowieszczańska do Chabarowska, datownik odbiorczy 7.3; znaczek w słabszym stanie.

Mi.342
15 PLN
27649

1931 ZSRR, nieząbkowana seria zepelinowa, na poleconym liście lotniczym wysłanym 15.V z Moskwy do Berlina w pierwszym dniu obiegu znaczków!!! stemple odbiorcze na odwrocie (same znaczki kasowane Mi.300 euro).

Mi.397-401C FDC
1 000 PLN
27650

1933 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, wysłana z Odessy do Niemiec, dobry stan zachowania.

Mi.P127I
240 PLN
27651

1935 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa (ilustracja B145), dofrankowana i 17.4.35 wysłana z miejscowości Rebricha w Kraju Ałtajskim do Szwajcarii, znaki opłaty unieważnione datownikiem РЕБРИКА З.СИБ.КР.; datownik odbiorczy Monti Della Trinitia; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P127I
100 PLN
27652

1937 ZSRR, samoloty, seria na żółtawym i białym papierze + znaczki z bloku, kasowane (Mi.136 euro).

Mi.570, 571-77x, y
160 PLN
27653

1937 ZSRR, Wszechzwiązkowa Wystawa Lotnicza w Moskwie, blok skasowany 23.11 datownikiem "МОСКВА ОКТЯБРЬСК.УЗ", pełna oryginalna guma, niewielka podlepka, luksusowy stan zachowania (Mi.500.-).

Mi.Bl.3
900 PLN
27654

1943/45 ZSRR, karta pocztowa, czysta.

Mi.P161III/03
30 PLN
27655

Mi.P161III/06
30 PLN
27656

1945 ZSRR, Dzień Artylerii, seria czysta.

Mi.997-98
20 PLN
27657

1945 ZSRR, 2 rocznica zwycięstwa pod Stalingradem, blok kasowany z pełną oryginalną gumą w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.Bl.5
80 PLN
27658

1946 ZSRR, śmierć Michała Kalinina, znaczek czysty.

Mi.1040
10 PLN
27659

1946 ZSRR, Wszechzwiązkowa Parada Sportowców, znaczek czysty.

Mi.1047
25 PLN
27660

1947 ZSRR, 700 lat Moskwy, blok czysty, odmiana II o długości górnego napisu 60 mm i odległości pomiędzy górnym i dolnym napisem 91 mm, idealny stan zachowania.

Mi.Bl.10II
250 PLN
27661

1948 ZSRR, 100. rocznica urodzin Wasilija Surikowa, seria czysta.

Mi.1190-91
30 PLN
27662

1948 ZSRR, 100-lecie Manifestu Komunistycznego, seria czysta.

Mi.1201-2
15 PLN
27663

1950 ZSRR, 30 Lat Radzieckiego Filmu, znaczek czysty.

Mi.1445
110 PLN
27664

1950 ZSRR, republiki radzieckie (VII), 10 lat Łotewskiej SRR, seria z małymi i delikatnymi podlepkami (Mi.** 70 euro).

Mi.1494-99
60 PLN
27665

1952 ZSRR, 25. rocznica śmierci Lenina, seria czysta.

Mi.1615-17
30 PLN
27666

1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta.

Mi.1619-20
25 PLN
27667

1952 ZSRR, 200. rocznica urodzin Saławata Jułajewa, znaczek czysty.

Mi.1633
10 PLN
27668

1952 ZSRR, 150. rocznica śmierci Aleksandra Radiszczewa, znaczek czysty.

Mi.1644
35 PLN