Auction 104. PoW Woldenberg camp

22187

Fi.31P
4 000 PLN
22188

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
22189

1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27.9.43 na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą Kolumnę Zygmunta na tle Zamku Królewskiego w Warszawie, gwarancja.

Fi.32
500 PLN
22190

1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918", gwarancja.

Fi.32
100 PLN
22191

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na bardzo rzadkiej karcie z suchym tłoczeniem z okazji XXV rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja.

Fi.33
250 PLN
22192

Fi.33
90 PLN
22193

Fi.33
120 PLN
22194

Fi.33
35 PLN
22195

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i matowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu, ten zestaw barw bardzo odbiega od wersji ostatecznej; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.13. 26F6/29D4, jego adnotacja i opis koloru na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.33 P7
9 000 PLN
22196

Fi.33P
250 PLN
22197

1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.34
200 PLN
22198

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, trzy znaczki za 10 f. o różnych odcieniach i natężeniach koloru ciemnozielonego, pierwszy rzadki; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.34
80 PLN
22199

1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); karnet i znaczek ukośnie zgięte; gwarancja.

Fi.35
200 PLN
22200

Fi.35
200 PLN
22201

1943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym w rocznicę wkroczenia wojsk polskich do Wilna.

Fi.35, D4
80 PLN
22202

1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 28 II, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp6
150 PLN
22203

Fi.D2
200 PLN
22204

Fi.D4
200 PLN
22205

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
20 PLN
22206

1943 80. rocznica powstania styczniowego, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, co unikalne w rozmiarze i na papierze definitywnego bloku, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.3
1 200 PLN
22207

1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
22208

Fi.bl.3
300 PLN
22209

Fi.bl.3
280 PLN
22210

Fi.bl.4
320 PLN
22211

Fi.bl.4
550 PLN
22212

1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach, kilkanaście (16 szt.) odbitek wykorzystano na specjalnych numerowanych "primaaprilisowych" kartach pocztowych, ocalało tylko kilka.

4 000 PLN
22213

3 000 PLN
22214

600 PLN
22215

1 500 PLN
22216

2 000 PLN
22217

1943 (?) "ALLELUJA" - drzeworyt przedstawiający grupę harcerzy siedzących w kręgu przy płonącym ognisku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP"; dobry stan zachowania (ukośnie złamany prawy górny narożnik).

2 000 PLN
22218

1943 "15 Pułk Artylerii Lekkiej", drzeworyt - zaproszenie na nabożeństwo żałobne za poległych żołnierzy pułku, przedstawiający odznakę pułkową i herb Bydgoszczy na tle charakterystycznych budowli bydgoskich, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ", odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
22219

1943 karnet ozdobiony okolicznościową grafiką przedstawiającą orła w koronie, a na tle jego rozpostartych skrzydeł herby Wilna i Nowogródka (?), wewnątrz data "21 XII 1943"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

2 200 PLN
22220

500 PLN
22221

500 PLN
22222

1 000 PLN
22223

1943 kartka z rzadko spotykana grafiką obozową na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" 14-VIII-43 zorganizowanej przez Koło Techników Budowlanych Drogowych i Wodnych z napisem POCZTÓWKA.

140 PLN
22224

200 PLN
22225

200 PLN
22226

200 PLN