The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 104. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22067

1942 Pochodnia, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7
40 PLN
22068

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, zrealizowano jako znaczki, jeden jako kartę pocztową, ładny stan zachowania.

Fi.15-7, Cp6 P
2 600 PLN
22069

1942 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7y
70 PLN
22070

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na rzadkim średnim papierze (zwykle drukowano je na białym bibułkowym), w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m. - dwa jego projekty sygnowane ołówkiem) M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty, te na dole po prawej, zrealizowano jako znaczki, jeden czerwony w środku jako znak opłaty na karcie pocztowej; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
7 200 PLN
22071

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na białym gładkim bibułkowym papierze - jednym z czterech na których drukowano projekty, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo ładnie zachowana okładka, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
3 200 PLN
22072

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
60 PLN
22073

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.15-17x
70 PLN
22074

1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej, jeden z projektów zrealizowanych jako znaczek wydania "pochodnia".

Fi.15P
80 PLN
22075

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja.

Fi.15ab-17y
80 PLN
22076

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja.

Fi.15ab-17y
120 PLN
22077

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen z perforacją na górnej krawędzi na karcie z życzeniami świątecznym i noworocznymi przesłanej 31.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15ay
150 PLN
22078

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 30.VIII.43,bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
120 PLN
22079

1942 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.16
120 PLN
22080

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
22081

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.Cp2
100 PLN
22082

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 18.IX, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
150 PLN
22083

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIax
200 PLN
22084

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta ostemplowana 18.VI kasownikiem okolicznościowym "ZIELEŃCE", zaadresowana, ale bez treści, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" z parafką; dobry stan stan zachowania (nieliczne drobne przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay
140 PLN
22085

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
22086

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty, idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3a
200 PLN
22087

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3
160 PLN
22088

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnozielonym znaku opłaty, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
200 PLN
22089

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
100 PLN
SOLD
22090

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z dodatkowym stemplem "wystawa filatelistyczna", na odwrocie gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp4, 12x
100 PLN
SOLD
22091

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z dodatkowym stemplem "wystawa filatelistyczna", na odwrocie gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Cp4, 14x
100 PLN
SOLD
22092

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja.

Fi.Cp4, D3
500 PLN
22093

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie.

Fi.Cp4y1
100 PLN
SOLD
22094

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - późna faza z prawie niewidoczną literą A, czysta całostka w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
22095

1942 Lotnik, uszkodzone litery P i A w POCZTÓWKA - początkowa faza powstawania uszkodzenia, karta z życzeniami noworocznymi wysłana 30.XII; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
350 PLN
22096

1942 Lotnik, dwie karty różniące się znacznie kolorem papieru, obie z życzeniami świątecznymi i noworocznymi wysłane 24.XII; bardzo dobry stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
300 PLN
22097

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 4-V 43, znak opłaty skasowany rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
150 PLN
22098

1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja.

Fi.D1
300 PLN
22099

1942-43 Cyfry, bardzo udane fałszerstwo na szkodę zbieraczy drogich znaczków dopłaty, arkusik z międzypolem, prawdziwe znaczki nie występują w tej postaci.

Fi.D1, 3 FFi
400 PLN
22100

1942-43 Cyfry, seria dopłat na wycinkach, czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
480 PLN
22101

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
22102

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - odmiany papierów i kolorów, gwarancja.

Fi.D1-4
600 PLN
22103

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
22104

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
400 PLN
22105

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
22106

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu, szczególnie trudny do nabycia jako czysty (Fi.2300.-); gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
2 500 PLN