Auction 104. Communist Poland 1945-1952

22935

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowawoczerwonej z błędem z poz. 1 "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis.

Fi.347baB1
Mi.389
750 PLN
22936

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonobrązowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347d
Mi.389
270 PLN
22937

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonobrązowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis.

Fi.347da B1
Mi.389
600 PLN
22938

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonawobrązowej z błędem z poz. 26 "biała plama obok szyi", gwarancja i opis.

Fi.347dd B18
Mi.389
700 PLN
22939

1945 wyzwolenie miast, podstawowa seria.

Fi.348-57
Mi.390I-X
220 PLN
22940

Fi.348-57 (B2 i 4)
Mi.390I-X
400 PLN
22941

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem z poz.15 "w cyfrze 1 brak noska" (Fi.750.-), sygnowany Kronenberg, gwarancja Wiatrowski.

Fi.348b B2
Mi.390IXb
700 PLN
22942

1945 wyzwolenie miast, list polecony z Wrześni nadany 31.5.45 do Chwalibogowa, na froncie stempel odbiorczy.

Fi.348a
Mi.390IXa
1 000 PLN
22943

1945 wyzwolenie miast, znaczek z ciekawą usterka w postaci uszkodzonej litery r w warszawa, gwarancja Wysocki.

Fi.348a
Mi.390IXb
100 PLN
22944

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy dolny z błędem na poz.47/97 "z ścięte od góry" (Fi.862.-), dodatkowo cały nadruk lekko obrócony w lewo - im niżej tym większe przesunięcie nadruku na sąsiedni znaczek, gwarancja Krawczyk.

Fi.348a B6
Mi.390IXa
800 PLN
22945

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem poz.36/65 (Fi.4000.-), z błędem na znaczku podstawowym z III walca z poz.65 "skośne kreski w prawo do góry od liter L K i A" (usterki Fi.+50%), istnieje tylko jeden taki egzemplarz, podwójna gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.348a No B
Mi.390IXa
4 800 PLN
22946

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, dwa znaczki za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, oba z lekko przesuniętym nadrukiem, pierwszy w lewo, drugi w prawo, ledwie widoczne ślady po podlepkach, gwarancja Schmutz.

Fi.348b
Mi.390IXb
300 PLN
22947

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorzebrązowoczerwonym, gwarancja Petriuk.

Fi.348b
Mi.390IXb
250 PLN
22948

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Krawczyk, cena katalogowa 470 zł.

Fi.348b
Mi.390IXb
240 PLN
22949

1945 wyzwolenie miast "Pomidorowa Warszawa", unikalna kartka polecona z Rawy Mazowieckiej nadana 30.4.45 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, opłacona znaczkiem 348b w kolorze brązowoczerwonym, poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 1505, oryginalna, użytkowa korespondencja z tą odmianą znaczka jest praktycznie niespotykana, zaklejone dziurki po archiwizacji w tym z reperacją w górnej części znaczka, gwarancja Krawczyk, na życzenie Fotoatest.

Fi.348b
Mi.390IXb
3 000 PLN
22950

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, obie odmiany znaczka za 3 zł/25 gr: brązowoczerwona - najrzadsza odmiana formy znaczka podstawowego IA (poz.51) bez listwy ochronnej na marginesie i czerwona, na liście poleconym II klasy (opłata nieco za wysoka 6 zamiast 5 zł) wysłanym 25.III z Łodzi do Warszawy, znaczki unieważnione datownikiem ŁÓDŹ 1 z wyróżnikiem "2a"; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 1010 z parafką cenzora; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.348b, 348a
Mi.390IXb, 390IXa
3 500 PLN
22951

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem i znaczącym błędem na znaczku podstawowym II Formy z poz.4 "uszkodzone A w POLSKA"", gwarancja i opis Trokenheim, Schmutz.

Fi.348b B
Mi.390IXb
600 PLN
22952

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z błędem na znaczku podstawowym z I formy na poz.23 "kreska drugiego prawego skrzydła dwa razy przerwana", gwarancja Walisch.

Fi.348b B
Mi.390IXb
500 PLN
22953

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny dwunastoblok znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem na znaczku podstawowym z II formy typograficznej, na znaczku z poz.28/78 dwa błędy - katalogowany błąd nadruku "cyfra 4 uszkodzona z lewej" i niekatalogowany na znaczku podstawowym "wcięcie w literze C", na znaczku z poz.29/79 też dwa błędy - katalogowany błąd nadruku "pierwsza litera a uszkodzona u góry" i niekatalogowany na znaczku podstawowym "wcięcie w literze P w POLSKA", a na znaczku z poz.47/97 katalogowany błąd nadruku "uszkodzona u góry z w zł", skośne zgięcie przecina 5 zwykłych znaczków i nie są one uwzględniane w cenie wywoławczej (błędy na znaczkach podstawowych i przesunięcie nadruków też jakby gratis!), pozostałe siedem znaczków (Fi.5415.-), gwarancja i opis Berbeka.

Fi.348b B4, B6 i B10
Mi.390IXb
4 600 PLN
22954

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, unikalna parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, z przesuniętym w pionie nadrukiem z II formy - tak że nominał - 3 zł - znajduje się na dole znaczka (Fi.5000.-), dolny dodatkowo z błędem na znaczku podstawowym z poz.22 "kreska drugiego pióra prawego skrzydła trzy, a czwartego cztery razy przerwana" (zamiast raz), gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.348b MK3 B
Mi.390IXb
6 000 PLN
22955

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego.

Fi.349
Mi.390II
30 PLN
22956

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku i częściowo rysunku znaczka, ślady po podklejeniu.

Fi.349
Mi.390II
25 PLN
22957

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, lewy górny z błędem na poz.13 "uszkodzona cyfra 4", prawy dolny z błędami na poz 24: "wygięta górna część litery z", "ścięty nosek cyfry 1", uszkodzona cyfra 4"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.349 B3
Mi.390VI
140 PLN
22958

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł/25 gr, prawy dolny z błędem na poz.45/95 "lewa pozioma kreska ścięta z lewej strony" (Fi.180.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.349 B5
Mi.390II
108 PLN
22959

Fi.349 B12
Mi.390II
70 PLN
22960

Fi.349 B12
Mi.390II
60 PLN
22961

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Falkowski.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
22962

1945 wyzwolenie miast, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
22963

Fi.350
Mi.390VI
150 PLN
22964

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Petriuk.

Fi.350
Mi.390VI
35 PLN
22965

1945 wyzwolenie miast, znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Wysocki.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
22966

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim abklatschem nadruku, górny dodatkowo z widocznym po obu stronach błędem na poz 31/81 "cyfra 1 w 1045 bez szeryfa z prawej".

Fi.350 B
Mi.390VI
150 PLN
22967

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.15 "częściowy brak haczyka w cyfrze 1", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.350 B2
Mi.390VI
50 PLN
22968

Fi.350 B3
Mi.390VI
40 PLN
22969

Fi.350 B5
Mi.390VI
25 PLN
22970

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.47/97 "litera z ścięta od góry", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.350 B6
Mi.390VI
50 PLN
22971

Fi.350B6
Mi.390VI
100 PLN
22972

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł/25 gr z nadrukiem typu I na znaczku podstawowym z I walca, prawy znaczek z błędem na poz.7: "litera z w oznaczeniu wartości nieco węższa" i dodatkowo: "litera ź uszkodzona", "cyfra 4 zalana" (Fi.142.-); czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.351 B1
Mi.390VII
90 PLN
22973

Fi.351 B3
Mi.390VII
25 PLN
22974

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem typu I - tak że nominał - 3 zł - znajduje się na dole znaczka, oraz z błędem z poz.15 "częściowy brak haczyka" i lekkim abklatschem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.351 MK2 B7
Mi.390VII
250 PLN