22855 |
1944 AGENCJA POCZT.-TEL. SULEJÓWEK - Goznak, karta pocztowa ofrankowana obydwoma znaczkami tego wydania unieważnionymi rzadkim kasownikiem prowizorycznym z orłem, przesyłka datowana 26/II.45, wysłana z Sulejówka do Rozwadowa, dosłana do Starej Miłosnej; stempelek cenzury wojskowej 277 z dopisaną literą "b"; karta opłacona prawidłowo (50 gr) ponieważ znaczek za 25 gr wycofano z obiegu 1.I.1945; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.342, 343 Mi.383a, 384 |
| 300 PLN | |
22856 |
1944 Goznak, seria. | Fi.342-3 Mi.383-4 |
| 10 PLN | |
22857 |
1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym. | Fi.342-3MK Mi.383-4 |
| 480 PLN | |
22858 |
1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541 Mi.383-679 |
| 1 750 PLN | |
22859 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "kropka przy A w POLSKA". | Fi.342B1 Mi.383 |
| 30 PLN | |
22860 |
1944 Goznak, znaczek z "zdwojonym" drukiem, m.in. ładnie widoczne na górze napisu "Poczta Polska", gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.342MK2 Mi.383 |
| 40 PLN | |
22861 |
1944 Goznak, znaczek z silnym drukiem zdwojonym, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.342MK2 Mi.383 |
| 150 PLN SOLD | |
22862 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 17.5.1945 z urzędu Kraków 2 do Poznania; stempelek cenzury wojskowej 1996; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
22863 |
1944 Goznak, list firmowy z Radomia 14.4.45 do Leszna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 725. | Fi.343 Mi.384 |
| 63 PLN SOLD | |
22864 |
1944 Goznak, kartka z Częstochowy nadana 2.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
22865 |
1944 Goznak, miejscowy list z Lublina nadany 3.3.45, stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11, koperta z tyłu rozcięta. | Fi.343 Mi.384 |
| 108 PLN SOLD | |
22866 |
1944 Goznak, list polecony z Sanoka nadany 7.1.45 do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173. | Fi.343 Mi.384 |
| 300 PLN | |
22867 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie ofrankowany czworoblokiem znaczków z górnym marginesem, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika narysowano tam tylko "znak" polecenia, a kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 18.VIII.45 - po 8 miesiącach !!! datownik odbiorczy Genewy na odwrocie; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 200 PLN | |
22868 |
1944 Goznak, list firmowy z Radomia 26.1.45 do Częstochowy, list opłacony według taryfy obowiązującej pod koniec 1944 roku, oznaczenie konieczności pobrania dopłaty "T.", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8. | Fi.343 Mi.384 |
| 140 PLN | |
22869 |
1944 Goznak, list polecony z Łańcuta wysłany 5.2.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik Łańcuta, stempel cenzury wojskowej nr 239. | Fi.343 Mi.384 |
| 360 PLN | |
22870 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 17.11.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, oprócz metalowego datownika znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem wierszowym "Warszawa", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 90, zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan. | Fi.343 Mi.384 |
| 162 PLN SOLD | |
22871 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
22872 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy wysłany 5.III.1945 z Kielc do Brwinowa; stempelek cenzury wojskowej 713; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
22873 |
1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
22874 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 21.2.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
22875 |
1944 Goznak, list firmowy z Radomia 20.3.45 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 736, gwarancja. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
22876 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 2.3.45 do Kotunia, stempel cenzury wojskowej nr 519. | Fi.343 |
| 40 PLN | |
22877 |
1944 Goznak, kartka z Jarosławia nadana 8.4.45 do Dąbrowy Górniczej, stempel cenzury wojskowej nr 518. | Fi.343 |
| 40 PLN | |
22878 |
1944 Goznak, list z Sokołowa Podlaskiego nadana 10.4.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 342, brak klapy koperty. | Fi.343 |
| 40 PLN | |
22879 |
1944 Goznak, kartka z Tarnobrzega na całostce GG nadana 10.3.45 do Dobrej koło Limanowej, stempel cenzury wojskowej nr 175. | Fi.343 |
| 60 PLN | |
22880 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531. | Fi.343 |
| 70 PLN | |
22881 |
1944 Goznak, list z Kraśnika nadany 15.10.44 do Lublina, prowizoryczny kasownik i niemy datownik z poniemieckiego kasownika z Kraśnika. | Fi.343 |
| 216 PLN SOLD | |
22882 |
1944 Goznak, narożna i marginesowa pionowe parki znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy; obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.343 MK1, Vb MK2 Mi.383b-84 UMw |
| 3 600 PLN | |
22883 |
1944 Goznak, kartka z Częstochowy nadana 5.6.45 do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1723, znaczek dopłaty unieważniony ręcznie. | Fi.343, D100 |
| 50 PLN | |
22884 |
1944 Goznak, miejscowa kartka pocztowa z Warszawy nadana 9.10.45 opłacona według poprzedniej taryfy pocztowej, która została podniesiona 1.9.45 do wysokości 1 zł, opłatę karną pobrano w zawyżonej wysokości od adresata znaczkiem dopłaty, jako kartkę wykorzystano przedwojenną całostkę. | Fi.343, D101 |
| 60 PLN | |
22885 |
1944 Goznak, list z Radomia 5.4.45 do Gdańska, list opłacony parką znaczków z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "uszkodzone Z", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 734, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.343B1 Mi.384 |
| 240 PLN | |
22886 |
1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343B1 Mi.384 |
| 40 PLN | |
22887 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343B1 Mi.384 |
| 30 PLN | |
22888 |
1944 Goznak, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą, dolny znaczek uszkodzony, gwarancja Krawczyk. | Fi.343MK2 |
| 180 PLN | |
22889 |
1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 125 PLN | |
22890 |
1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, prawidłowa opłata wynosiła 3 zł, a naklejono czworoblok znaczków za łącznie 4 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204 świadczący o obiegu pocztowym, dekoracyjna całość. | Fi.344 Mi.386 |
| 600 PLN | |
22891 |
1944 K.R.N., znaczki z I walca z nadrukami z poz. 70, 80 z usterkami; "wgięcie w I(XII)" i "uszkodzona dolna prawa cyfra 4", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 50 PLN | |
22892 |
1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
22893 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym rzadkim błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 60 PLN | |
22894 |
1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk. | Fi.344 B+B17 Mi.386 |
| 80 PLN | |