Auction 104. Communist Poland 1945-1952

22855

1944 AGENCJA POCZT.-TEL. SULEJÓWEK - Goznak, karta pocztowa ofrankowana obydwoma znaczkami tego wydania unieważnionymi rzadkim kasownikiem prowizorycznym z orłem, przesyłka datowana 26/II.45, wysłana z Sulejówka do Rozwadowa, dosłana do Starej Miłosnej; stempelek cenzury wojskowej 277 z dopisaną literą "b"; karta opłacona prawidłowo (50 gr) ponieważ znaczek za 25 gr wycofano z obiegu 1.I.1945; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.342, 343
Mi.383a, 384
300 PLN
22856

1944 Goznak, seria.

Fi.342-3
Mi.383-4
10 PLN
22857

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
480 PLN
22858

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 750 PLN
22859

1944 Goznak, znaczek z błędem "kropka przy A w POLSKA".

Fi.342B1
Mi.383
30 PLN
22860

1944 Goznak, znaczek z "zdwojonym" drukiem, m.in. ładnie widoczne na górze napisu "Poczta Polska", gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.342MK2
Mi.383
40 PLN
22861

1944 Goznak, znaczek z silnym drukiem zdwojonym, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.342MK2
Mi.383
150 PLN
22862

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22863

1944 Goznak, list firmowy z Radomia 14.4.45 do Leszna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 725.

Fi.343
Mi.384
63 PLN
22864

1944 Goznak, kartka z Częstochowy nadana 2.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
22865

1944 Goznak, miejscowy list z Lublina nadany 3.3.45, stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11, koperta z tyłu rozcięta.

Fi.343
Mi.384
108 PLN
22866

Fi.343
Mi.384
300 PLN
22867

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie ofrankowany czworoblokiem znaczków z górnym marginesem, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika narysowano tam tylko "znak" polecenia, a kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 18.VIII.45 - po 8 miesiącach !!! datownik odbiorczy Genewy na odwrocie; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
22868

Fi.343
Mi.384
140 PLN
22869

Fi.343
Mi.384
360 PLN
22870

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 17.11.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, oprócz metalowego datownika znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem wierszowym "Warszawa", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 90, zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan.

Fi.343
Mi.384
162 PLN
22871

Fi.343
Mi.384
180 PLN
22872

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy wysłany 5.III.1945 z Kielc do Brwinowa; stempelek cenzury wojskowej 713; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
22873

1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
22874

1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 21.2.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
22875

1944 Goznak, list firmowy z Radomia 20.3.45 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 736, gwarancja.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
22876

1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 2.3.45 do Kotunia, stempel cenzury wojskowej nr 519.

Fi.343
40 PLN
22877

1944 Goznak, kartka z Jarosławia nadana 8.4.45 do Dąbrowy Górniczej, stempel cenzury wojskowej nr 518.

Fi.343
40 PLN
22878

1944 Goznak, list z Sokołowa Podlaskiego nadana 10.4.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 342, brak klapy koperty.

Fi.343
40 PLN
22879

1944 Goznak, kartka z Tarnobrzega na całostce GG nadana 10.3.45 do Dobrej koło Limanowej, stempel cenzury wojskowej nr 175.

Fi.343
60 PLN
22880

Fi.343
70 PLN
22881

1944 Goznak, list z Kraśnika nadany 15.10.44 do Lublina, prowizoryczny kasownik i niemy datownik z poniemieckiego kasownika z Kraśnika.

Fi.343
216 PLN
22882

Fi.343 MK1, Vb MK2
Mi.383b-84 UMw
3 600 PLN
22883

1944 Goznak, kartka z Częstochowy nadana 5.6.45 do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1723, znaczek dopłaty unieważniony ręcznie.

Fi.343, D100
50 PLN
22884

1944 Goznak, miejscowa kartka pocztowa z Warszawy nadana 9.10.45 opłacona według poprzedniej taryfy pocztowej, która została podniesiona 1.9.45 do wysokości 1 zł, opłatę karną pobrano w zawyżonej wysokości od adresata znaczkiem dopłaty, jako kartkę wykorzystano przedwojenną całostkę.

Fi.343, D101
60 PLN
22885

1944 Goznak, list z Radomia 5.4.45 do Gdańska, list opłacony parką znaczków z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "uszkodzone Z", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 734, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343B1
Mi.384
240 PLN
22886

1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
22887

1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
22888

Fi.343MK2
180 PLN
22889

Fi.344
Mi.386
125 PLN
22890

Fi.344
Mi.386
600 PLN
22891

Fi.344
Mi.386
50 PLN
22892

1944 K.R.N., znaczek z I walca z nadrukiem z poz. 93 z usterką "uszkodzone dolne X", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
22893

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym rzadkim błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386
60 PLN
22894

Fi.344 B+B17
Mi.386
80 PLN