23455 |
1946 Będzin, znaczek z abklaczem. | Fi.408a Mi.441a |
| 70 PLN | |
23456 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi.441a |
| 50 PLN SOLD | |
23457 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.VI. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408a Mi.441a |
| 80 PLN SOLD | |
23458 |
1946 list polecony z Gliwic, stempel okolicznościowy Wystawy Przemysłu Śląska, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.408a, 409 |
| 40 PLN | |
23459 |
| 115 PLN | |
23460 |
1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 30 PLN | |
23461 |
| 650 PLN | |
23462 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.I. | Fi.408b Mi.441b |
| 27 PLN SOLD | |
23463 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 50 PLN SOLD | |
23464 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdujący się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 36 PLN SOLD | |
23465 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | Fi.408b Mi.441b |
| 100 PLN SOLD | |
23466 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVI. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania (delikatne przebarwienie na froncie). | Fi.408b Mi.441b |
| 54 PLN SOLD | |
23467 |
1946 list z Czarnkowa do Trzcianki, ząbkowanie prywatne, gwarancja Wysocki. | Fi.408bB |
| 120 PLN | |
23468 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją na krawędź rysunku. | Fi.409 Mi.442 |
| 35 PLN | |
23469 |
1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.409 Mi.442 |
| 65 PLN | |
23470 |
1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, parka znaczków z podwójną perforacja poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki. | Fi.409MK Mi.442 |
| 120 PLN | |
23471 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty, na dolnym marginesie mała podlepka (z dala od znaczka). | Fi.410 Mi.443 |
| 36 PLN SOLD | |
23472 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł. z błędem "niebieska plama na literach K L w ZAMEK LANCKOROŃSKI", gwarancja Krawczyk. | Fi.410 B Mi.443 |
| 50 PLN | |
23473 |
1946 zamek w Lanckronie, znaczek z błędem "plama nad zamkiem". | Fi.410 B1 Mi.443 |
| 10 PLN | |
23474 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł z błędem na poz.9 "plamka nad zamkiem", niewielkie ukośne sfałdowanie papieru; gwarancja i opis Walocha. | Fi.410 B1 Mi.443 |
| 50 PLN | |
23475 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.411 Mi.444 |
| 70 PLN | |
23476 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii. | Fi.412 Mi.445 |
| 60 PLN | |
23477 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 240 PLN | |
23478 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 400 PLN | |
23479 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, trzy serie w górnych paskach z arkuszy. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 500 PLN | |
23480 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 170 PLN | |
23481 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 600 PLN | |
23482 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 180 PLN | |
23483 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 600 PLN | |
23484 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł. | Fi.412-4, bl.9 FDC Mi.445-7, Bl.9 |
| 7 500 PLN | |
23485 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1000.-). | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 800 PLN | |
23486 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 500 PLN | |
23487 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo kasowana w epoce seria (16.3.48), pierwszy znaczek z lekką prześwitką gratis, dwa pozostałe ładne, wszystkie z kasownikiem Lublin 2. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 200 PLN | |
23488 |
| 200 PLN | |
23489 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku luzem, jeszcze jako pasek z bloku (Fi.1000.-) oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46. - wyjęcie ze skrzynki pocztowej to praktycznie ostatni dopuszczalny do uznania za prawidłowy moment obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 600 PLN | |
23490 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo skasowana antydatowanym oryginalnym datownikiem seria znaczków na ilustrowanej karcie przedwojennej, gwarancja (na kartę). | Fi.412-14, Cp86 Mi.445-47, P85 |
| 300 PLN | |
23491 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3500.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.412-414 Mi.Klb..445-47 |
| 2 800 PLN | |
23492 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk (Fi.120.-). | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 120 PLN | |
23493 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria stemplowana grzecznościowo na całostce, na odwrocie gwarancja Walocha. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 100 PLN | |
23494 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria na lotniczym liście poleconym z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i odbiorczy. | Fi.415a-c, 395, 398 |
| 150 PLN | |