Auction 104. Communist Poland 1945-1952

23415

1946 list polecony z Gdańska do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDAŃSKA *", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.401
Mi.434
120 PLN
23416

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
23417

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.401
30 PLN
23418

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
90 PLN
23419

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł - frankatura mieszana z parką nieząbkowanych znaczków za 1 zł zabytki Krakowa i znaczkiem za 6 zł z wydania przedrukowego 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dekoracyjnie ofrankowany list polecony opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 14.V z Warszawy do Przemyśla, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.401, 391
Mi.434, 424,
200 PLN
23420

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
23421

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok znaczków czystych.

Fi.402
Mi.435
40 PLN
23422

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
550 PLN
23423

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
23424

1946 600-lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł i wycofany z obiegu znaczek z serii wyzwolenie dziesięciu miast za 3zł/25gr "Bydgoszcz" z powtarzalnym błędem na poz.25/75 "brak lewego dolnego szeryfa w cyfrze 1" na kopercie opłaconej zgodnie z taryfą (list zamiejscowy - 3 zł), znaczki ostemplowane 6.5 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101); dobry stan zachowania.

Fi.402, 355 B
Mi.435, 390I
120 PLN
23425

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
23426

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
25 PLN
23427

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 450 PLN
23428

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na ilustrowanej karcie wydanej staraniem Ligi Morskiej z IV serii z ilustracją "BITWA POD OLIWĄ 1627 R." ostemplowany 3.5 w Bytomiu stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 012).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
23429

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie skasowany 19 V na Górze św. Anny stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1945" (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437
40 PLN
23430

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, karnet okolicznościowy.

Fi.404
Mi.437
45 PLN
23431

Fi.404
Mi.437
400 PLN
23432

Fi.404
Mi.437
15 PLN
23433

Fi.404 ark.
Mi.437
340 PLN
23434

1946 list z Radości koło Warszawy do Gdyni.

Fi.405
Mi.438
70 PLN
23435

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 200 PLN
23436

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
23437

1946 Święto Morza, kartka okolicznościowa ze stemplem "Nadano w samochodowym kiosku poczt. / podczas uroczystości "Święta Morza".

Fi.406
Mi.440
25 PLN
23438

Fi.406
Mi.440
70 PLN
23439

1946 Święto Morza, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.406
Mi.440
25 PLN
23440

1946 święto morza, narożny ośmioblok.

Fi.406
Mi.440
60 PLN
23441

1946 Święto Morza, narożny czworoblok znaczków ciętych za 3+7 zł. z oznaczeniem walca pod 91 znaczkiem, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
2 400 PLN
23442

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
40 PLN
23443

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym y.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
23444

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym, gwarancja Petriuk.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
23445

Fi.407
Mi.439
60 PLN
23446

Fi.407
Mi.439
25 PLN
23447

Fi.407 nz
Mi.439 U
700 PLN
23448

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek z błędem "ukośna kreska nad literą K w wyrazie POLSKA".

Fi.407B1
25 PLN
23449

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
23450

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
23451

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
23452

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100

Fi.407nz
Mi.439U
750 PLN
23453

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
23454

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem najrzadszego walca, którym drukowano ten znaczek N.1.W.V. (4080 arkuszy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
540 PLN