Auction 103. Town postage 1914-1918

9952

1916 Warszawa, miejscowe wezwanie do urzędu meldunkowego, opłata za przesyłkę poczty niemieckiej - 5 fen. (stempelek "5 Pfennig Porto") pokrywał odbiorca, pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie poczta miejska pobierała własną należność za doręczenie znaczkiem poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
150 PLN
9953

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu meldunkowego, znaczek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
150 PLN
9954

1916 Warszawa, miejscowy list urzędowy władz niemieckich, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek "Pfennig Porto" z ręcznie wpisana opłatą 8 fen., pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
120 PLN
9955

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 29.9, datownik nadawczy WARSCHAU z wyróżnikiem "**h"; ponieważ była to przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej, którą pokrywał adresat, jej wysokość określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
180 PLN
9956

1916 Warszawa, list bankowy z Częstochowy do Warszawy, na odwrocie znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
140 PLN
9957

1916 Warszawa, karta pocztowa "Russich Polen" wysłana 2.5 z Częstochowy, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr skasowany 6--V owalnym datownikiem; ramkowy stempel niemieckiej cenzury w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.10; Cp1
60 PLN
9958

Fi.10a
30 PLN
9959

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej grzecznościowo skasowana datownikiem 14.3.16, gwarancja Pelczar.

350 PLN
9960

Fi.Cp2
250 PLN
9961

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej w doskonałym stanie, katalog Fischer 300,-.

Fi.Cp2
150 PLN
9962

Fi.Cp2
300 PLN
9963

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
90 PLN
9964

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
240 PLN
9965

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane, ostatni gwarancja Perzyński.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
360 PLN
9966

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.120 euro, Fi.200.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; bardzo delikatne ślady podlepek, jeden gwarancja Ways, dwa sygnatury.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
180 PLN
9967

1916 Warszawa, ząbkowana seria nie wprowadzona do obiegu.

Fi.III-VIB
300 PLN
9968

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu - BEZ ZNAKU WODNEGO, znaczek za 2 gr. na cienkim papierze bez znaku wodnego, pod nim pokazane fragmenty marginesu zwykłego znaczka drukowanego na papierze ze znakiem wodnym "fale", znaczek na papierze bez znaku wodnego jest bardzo rzadki, znana jest tylko ta jedna wartość, katalog Michel go odnotowuje, ale daje wycenę -.-, lekki ślad po podlepce, sygnowany *.

Fi.IIIAs
Mi.IIIC
3 000 PLN
9969

Fi.IIIBs
Mi.IIiA
200 PLN
9970

Fi.IVA
Mi.IVC
120 PLN
9971

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja.

Fi.IVA
30 PLN
9972

Fi.VA
30 PLN
9973

Fi.VA
120 PLN
9974

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
9975

Fi.V P5
500 PLN
9976

1916 Łódź, pamiątka wielkiej kwesty ogólnokrajowej pod hasłem "Ratujcie dzieci", dekoracyjne patriotyczne wydawnictwo (nie widokówka), nakładem Łódzkiej Okręgowej Rady Opiekuńczej; litografia.

100 PLN
9977

Fi.1P4
4 500 PLN
9978

60 PLN
9979

1916 kartka żywnościowa z Warszawy.

100 PLN
9980

100 PLN
9981

1916 kartka żywnościowa z Wilna.

60 PLN
9982

1 000 PLN
9983

Fi.1-2
200 PLN
9984

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
9985

Fi.1-2B
Mi.1-2A
360 PLN
9986

1917 Przedbórz, marginesowa seria znaczków I wydania w czworoblokach rozdzielonych w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.9600.-), górne znaczki typ piąty i szósty, dolne pierwszy i drugi, zwraca uwagę różnica barwy górnych i dolnych znaczków za 2 gr., te z pierwszego sektora różnią się znacznie barwą od znaczków z trzeciego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie odmiany jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982), ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
6 000 PLN
9987

1917 Przedbórz, seria ząbkowana w czworoblokach, znaczek za 2 gr typ 3-4/7-8, znaczek za 4 gr 1-2/5-6, czworobloki w doskonałuym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1-2B
1 500 PLN
9988

1917 Przedbórz, list polecony z warszawy do Przedborza, w Przedborzu opłacono doręczenie dwoma znaczkami wydania poczty miejskiej, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1-2B
600 PLN
9989

1917 Przedbórz, stemplowana seria pierwszego wydania, gwarancja.

Fi.1-2B
180 PLN
9990

1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, ślad podlepki między górnymi znaczkami, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1A
1 500 PLN
9991

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, za 2 gr. w kolorach zielonym - typ 4 i ceglastym typ 7, za 4 gr. w kolorach brązowym typ 2 i oliwkowym cięta - typ 3 oraz ząbkowana - typ 7, wszystkie zachowane w bardzo ładnym stanie, gwarancje Schmutz (2), Mikstein (2), Rachmanow(1), firmowa CzerwonoBroda (1).

Fi.1A P1 P2, 2A P1 P2, 2B P1
3 000 PLN