The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9912

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1b
100 PLN
9913

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
9914

1916 Sosnowiec, widokówka wysłana 12.12 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list./ 14 DEZ 1916/ 3 kop.", cyfra 3 szeroka (2,5 mm), dwuwierszowa w ramce fioletowa pieczątka cenzury warszawskiej "Geprüft Postüberwachungstelle Warschau."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2I
400 PLN
9915

1916 Częstochowa, front opaski gazetowej z Warszawy do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie bez dodatkowego opłaty pocztowej.

Fi.2a
150 PLN
9916

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 28.12 z Sierakowa (Zirke), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
60 PLN
9917

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na dofrankowanej karcie pocztowej wysłanej 14.1 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
60 PLN
9918

1916 Warszawa, list firmowy z Berlina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
100 PLN
9919

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 30.10.16 z Łowicza do Warszawy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie.

Fi.2b
40 PLN
9920

1916 Sosnowiec, znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.3
180 PLN
9921

1916 Sosnowiec, seria z paskiem czysta w czworoblokach (Fi.1760.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
9922

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Fi.440.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
360 PLN
9923

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, czysta (Mi.130 euro) z minimalnym śladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
9924

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania lokalnego w czworoblokach, gwarancja Schmutz, piękny stan, fotoatest.

Fi.3-4
1 300 PLN
9925

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.3-4
320 PLN
9926

1916 Łódź, opaska gazetowa z Niemiec do Łodzi, datownik doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej "L.F.F.", stempel niemieckiej cenzury z Poznania.

Fi.3b
300 PLN
9927

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

Fi.4
150 PLN
9928

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
60 PLN
9929

1916 Sosnowiec, czworoblok znaczków w kolorze liliowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja.

Fi.5
680 PLN
9930

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche i co unikalne z całym pustopolem, kilka technologicznych ubytków gumowania, gwarancja.

Fi.5a
1 500 PLN
9931

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków za (3 kop.) w kolorze lilawoczerwonym w rzadszym układzie położenia tête-bêche - zetknięte dolną krawędzią (Fi.550.-) i dodatkowo z dużą częścią obu pustopoli w położeniu tete-beche w układzie zetkniętym wierzchołkami, piękny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.5a
750 PLN
9932

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche (Fi.550.-), gwarancja Schmutz.

Fi.5a
500 PLN
9933

1916 Sosnowiec, marginesowy znaczek w kolorze liliowoczerwonym z pustopolem na marginesie, gwarancja.

Fi.5a
250 PLN
9934

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym (Fi.90.-), unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+70.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
110 PLN
9935

1916 Sosnowiec, pasek znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche z pustopolami na marginesach, gwarancja.

Fi.5b
1 100 PLN
9936

1916 Sosnowiec, kompletny arkusz znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający wszystkie kombinacje parek tete-beche, na marginesach pustopola, a na górnym marginesie kompletne, na poz. 32 w arkuszu znaczek z błędem "brak dolnej poprzeczki w literze E" (pokazany na osobnej ilustracji, arkusz w bardzo dobrym stanie, spektakularne i rzadkie, fotoatest.

Fi.5b ark. (5bB1)
10 000 PLN
SOLD
9937

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na wycinku.

Fi.9
50 PLN
9938

1916 Warszawa, kartka miejscowa ze znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
25 PLN
9939

1916 Warszawa, list miejscowy z znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.9
50 PLN
9940

1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska.

Fi.10
80 PLN
9941

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania.

Fi.10
50 PLN
9942

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej unieważnionym tego samego dnia datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".

Fi.10
60 PLN
9943

1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
200 PLN
9944

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz.

Fi.10
320 PLN
9945

1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem.

Fi.10
60 PLN
9946

1916 Warszawa, kartka z Sosnowca do warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
50 PLN
9947

1916 Warszawa, miejscowy list opłacony przez odbiorcę znaczkiem opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.

Fi.10
140 PLN
9948

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 11.8, przeadresowany, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym stemplem z syrenką; koperta firmowa "Warszawska Fabryka Wyrobów Pończoszniczych Kohn i Mezrycki Leszno 10"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.10
120 PLN
9949

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
180 PLN
9950

1916 Warszawa - "Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 19.8, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
300 PLN
9951

1916 Warszawa, miejscowy list urzędowy władz niemieckich, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
120 PLN