1932 |
1919-20 wydanie markowe dla obszaru całej Rzeczypospolitej (Fi. nakład C), niekatalogowany cięty znaczek o wysokim nominale 5 mk. w kolorze brązowolila na prążkowanym pionowo papierze z nakładu drukowanego od maja do sierpnia 1920 roku, pochodzi z partii znaczków i prób przekazanej do "Polskiego Białego Krzyża", gwarancja i opis (96b) Schmutz. | Fi.96b(C) nz Mi.114w U |
| 1 000 PLN | |
1933 |
1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "bomba przed koniem", gwarancja i oznaczenie. | Fi.96xB B1 Mi.114 |
| 100 PLN | |
1934 |
1919-20 wydanie markowe dla obszaru całej Rzeczypospolitej, czworoblok prób znaczków za 6 mk. w kolorze karminowoczerwonym na białym cienkim pionowo żeberkowanym papierze, po prawej lekko zgięty, gwarancja. | Fi.99 P1 Mi.115 |
| 800 PLN | |
1935 |
1919 seria na kartce okolicznościowej z Wystawy Marek w Warszawie. | Fi.102-6 Mi.118-22 |
| 30 PLN | |
1936 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, zestaw znaczków z odmianami papieru. | Fi.102-6A, B Mi.118-22A, B |
| 300 PLN SOLD | |
1937 |
1919 I Wystawa Marek, prawy znaczek z błędem na znaczku podstawowym "prawe F w postaci odwróconej cyfry 4". | Fi.102AB1 Mi.118B |
| 50 PLN | |
1938 |
1919 I Wystawa Marek w Warszawie, parka bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie, gwarancja. | Fi.102B MK Mi.118A |
| 85 PLN | |
1939 |
1919 I Polska Wystawa marek w warszawie, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja. | Fi.102B MK Mi.118A |
| 75 PLN | |
1940 |
1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania słaba guma. | Fi.103A Mi.119B |
| 100 PLN | |
1941 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk. | Fi.103A Mi.119B |
| 40 PLN | |
1942 |
1919 I Polska Wystawa Marek, zagraniczny list polecony (opłata niezgodna z taryfą) ofrankowany paskiem 3 znaczków za 15+5 fen (znaczki podstawowe T.I + T.II + T.I) wysłany 9.1.20 z Warszawy do Nowego Jorku, nalepka polecenia pierwszego polskiego nakładu z 1919 roku - typu warszawskiego, nalepki te pozostawały w użyciu tylko przez kilka miesięcy; mały czerwony numerator na froncie, na odwrocie stemple odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.103B, 92B Mi.109, 119 |
| 80 PLN | |
1943 |
1919 I Polska Wystawa Marek, zagraniczny list polecony (opłata niezgodna z taryfą) dekoracyjnie ofrankowany znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 11.V z terenu wystawy do Wiednia, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK (Myślicki 19 001), wpisana ręcznie litera R z numerem odciśniętym numeratorem; na froncie stempelek cenzury warszawskiej, a na zalepka cenzury austriackiej "D.ö. Zensurstelle I" z dostawionym fioletowym numerem 150 i parafką cenzora, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na ząbkach znaczków). | Fi.103B, 104B, 105B, 106B, 91B Mi.119A, 120A, 121A, 122A, 107 |
| 150 PLN | |
1944 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki ząbkowane na miejscowej karcie poleconej przesłanej 3 V w Warszawie, usterki nadruku na znaczku za 50 fen "prawa 5 nominału uszkodzona u dołu" i kilka uszkodzeń liter nadruku (najbardziej widoczne zaznaczono strzałkami); znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, jako stempelka polecenia użyto numeratora; dobry stan zachowania (Myślicki 19 001). | Fi.104-06B Mi.120-22A |
| 100 PLN | |
1945 |
1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 15+5 f. typu II z błędem "zniekształcone lewe F", gwarancja. | Fi.104A B Mi.120B |
| 250 PLN | |
1946 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie. | Fi.105B MK Mi.121A |
| 65 PLN | |
1947 |
1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk (z marginesem tylko 10 szt.); ponieważ nadruk nie pasuje rozmiarem do znaczka podstawowego jest znacznie przesunięty ku górze i na dole ma fragment nadruku z drugiego rzędu - na niewielu pojedynczych znaczkach znajduje się cały i duża część drugiego nadruku, dodatkowo to znaczek z błędem "cyfra I bez prawego górnego szeryfa"; sygnatura "zok", gwarancja Schmutz. | Fi.106 IA Mi.122ByI |
| 4 800 PLN | |
1948 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem z 4 rzędu formy I, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i tak jak tu nie mieści się na pojedynczym znaczku w całości, sygnowany, gwarancja Mikstein. | Fi.106A B Mi.122ByI |
| 4 000 PLN | |
1949 |
1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f., ze znacznie przesuniętym na skos nadrukiem II formą - oba nominały pośrodku na górze i częściowo na dole, tekst na bokach, to bardzo zmienia rysunek znaczka - można go pomylić z bardzo drogą formą I, która w dużej części jedynego znanego arkusza też ma przesunięty nadruk, bardzo lekki ślad podlepki, gwarancja i opis MK Schmutz. | Fi.106A MK Mi.122B |
| 150 PLN SOLD | |
1950 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka ciętych kasowanych znaczków za 10 fen. z resztką lica listu na odwrocie, na niej stempel firmowy "Unua Esperantista Filatelejo", wykończone gumowane znaczki cięte są rzadsze od prób (Fi.300-), użyte pocztowo niespotykane, gwarancja Bojanowicz. | Fi.107 nz Mi.123 U |
| 300 PLN | |
1951 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami papieru. | Fi.107-13 Mi.123-9 |
| 100 PLN | |
1952 |
1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.107-13 Mi.123-29 |
| 23 PLN SOLD | |
1953 |
1919 SUWAŁKI, znaczek na wycinku unieważniony kasownikiem prowizorycznym Suwałk. | Fi.108 |
| 25 PLN | |
1954 |
1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, znaczek za 15 fen. z przesuniętą na margines perforacją poziomą, ciekawy nieco rozlany druk, gwarancja i opis "szeroko perforowany" Schmutz. | Fi.108 MK3 Mi.124 |
| 100 PLN | |
1955 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek W.Trąmpczyński - duży format, marginesowa próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na białym papierze - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P4 Mi.125 |
| 200 PLN | |
1956 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, rzadka marginesowa próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na barwnym kartonie, jedna prześwitka widoczna na odwrocie, front w pięknym stanie, świetna ekspozycyjnie, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P5 Mi.125 |
| 200 PLN | |
1957 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, bardzo rzadka jako gumowana próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.440.-) - w zasadzie jak wykończony znaczek cięty, katalogowane próby nie mają gumy, gwarancja. | Fi.110 P3 Mi.126 |
| 500 PLN | |
1958 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, czworoblok prób znaczków za 20 fen. w kolorze brązowym na białym papierze - niekatalogowana jako potrójny druk, w środku jest to druk lekko zdwojony, a trzeci jest mocno przesunięty na ukos, gwarancja. | Fi.110 P4 Dp Mi.126 |
| 480 PLN | |
1959 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, parka znaczków za 25 fen., oba całkowicie bez perforacji poziomej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.111 MK1 Mi.127 Uw |
| 360 PLN | |
1960 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek J.Piłsudski, próba dwustronna znaczka za 25 fen. (Fi.250.-). | Fi.111 P3 Mi.127 |
| 300 PLN | |
1961 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, marginesowy znaczek za 50 fen mk. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem, lekki ślad podlepki na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.112 MK1 Mi.128 Uu |
| 250 PLN | |
1962 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa parka prób z podwójnym drukiem. | Fi.112P2 Mi.128DD |
| 220 PLN | |
1963 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa próba z podwójnym drukiem, ładny egzemplarz podwójna gwarancja Berbeka. | Fi.112P2 Mi.128DD |
| 170 PLN | |
1964 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, kasowany znaczek za 1 mk. z błędem "brak perforacji poziomej", egzemplarz z górnym marginesem to najładniejsza forma takiego błędu, gwarancja. | Fi.113 Mi.129 Uw |
| 150 PLN | |
1965 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy znaczek za 1 mk. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem, gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.113 MK2 Mi.129 Us |
| 250 PLN | |
1966 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba/makulatura niegumowana znaczka z drukiem dwustronnym, po jednej stronie podwójnym, gwarancja Schmutz. | Fi.113P3 Mi.129 |
| 330 PLN | |
1967 |
1919 DĄBIE, parka znaczków z obiegu pocztowego z niekatalogowanym kasownikiem prowizorycznym z Dąbia. | Fi.114 |
| 180 PLN | |
1968 |
1919 znaczki stemplowane kasownikiem Glinnika Maryampolskiego. | Fi.114 |
| 40 PLN | |
1969 |
1919 kartka na odpowiedź wysłana 27.3.19 do Braknitz koło Budzynia, rzadki stempel cenzury wojskowej z Budzynia "Cenzura", gwarancja. | Fi.Cp3B |
| 700 PLN | |
1970 |
1919 kartka z Krakowa 30.9.19 do Wiednia, stempel cenzury krakowskiej. | Fi.Cp25 |
| 20 PLN SOLD | |
1971 |
1919 kartka z Krakowa 22.1.19 do Lwowa, stempel "Wolne od cenzury". | Fi.Cp25 |
| 70 PLN SOLD | |