Auction 102. Inter-war Poland 1919-1939

1812

1919 wydanie w walucie koronowej, cięty znaczek za 2 kr. z niekatalogowanym błędem "kreska nad rysunkiem", piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.82A B
Mi.74
60 PLN
1813

1919 wydanie w walucie koronowej, parka znaczków za 2 kr. o klarownym, podwójnym, wzajemnie poziomo przesuniętym druku (Fi.1200.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.82A Dp
Mi.74
400 PLN
1814

1919 wydanie w walucie koronowej, parka makulatury znaczka za 2 kr. w kolorach jasnoniebieskim i niebieskim drukowana w momencie kończenia się farby, górny znaczek dużo jaśniejszy niż dolny, pochodzi z partii prób i znaczków przekazanej do "Polskiego Białego Krzyża", gwarancja.

Fi.82A MK
Mi.74x
200 PLN
1815

1919 wydanie w walucie koronowej, rzadka ciemnozielona próba wysokiego nominału znaczka za 2,50 kr. na białym cienkim papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.83 P1
Mi.75
400 PLN
1816

1919 wydanie w walucie koronowej, mocno skośnie przesunięty podwójny druk znaczka za 5 kr. (Fi.400.-), poza lekka żyłką w papierze w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.84A Dp
Mi.76
320 PLN
1817

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok z drukiem podwójnym, górne znaczki podlepka.

Fi.84DpA
Mi.76 DD
800 PLN
1818

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 3 fen. w kolorze ciemnopomarańczowym, rzadka jako gumowana (Fi.240.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.85 P2
Mi.89
180 PLN
1819

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa próba znaczka za 3 fen. w kolorze jasnooliwkowobrązowym, gwarancja.

Fi.85 P5
Mi.89
70 PLN
1820

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa próba znaczka za 3 fen. w kolorze brązowoochrowym, gwarancja.

Fi.85 P6
Mi.89
70 PLN
1821

1919 wydanie w walucie markowej, kasowana seria cięta (Fi.250.-).

Fi.85-96A
Mi.89-100
200 PLN
1822

1919 wydanie w walucie markowej, cięta seria w czworoblokach.

Fi.85-96A
Mi.89-100
1 400 PLN
1823

1919 wydanie w walucie markowej, seria cięta w ładnym stanie.

Fi.85-96A
Mi.89-100
380 PLN
1824

1919 wydanie w walucie markowej, arkusz sprzedażny ciętego znaczka za 3 fen. złamany w połowie, drobne uszkodzenia marginesów.

Fi.85A
Mi.89
100 PLN
1825

1919 wydanie w walucie koronowej, wieloblok bez perforacji poziomej w jednym wierszu, dolna i górna parka podlepki, w środku 6-ka ok. Rzadki przypadek braku jednej linii ząbkowania w środku arkusza, o wiele bardziej popularne są brzegowe. Gwarancja Walisch.

Fi.85B
Mi.101
180 PLN
1826

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 3 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, górny znaczek na podlepce, dolny bez podlepki, gwarancja i pełny opis Schmutz.

Fi.85B
Mi.101x Uw
60 PLN
1827

1919 PREKURSORY, znaczki wydania markowego + Rzeszy Niemieckiej - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony (20f+30f) wysłany 28.10 z Poznania do Chemnitz, znaczki skasowane polskim datownikiem, niemiecka nalepka polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (Fi. od 500.-).

Fi.85B, 86B, 90B
Mi.85, 86, 98; 101, 102, 106
500 PLN
1828

1919 wydanie w walucie markowej, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja.

Fi.85B MK
Mi.101
80 PLN
1829

1919 wydanie w walucie markowej, niedokładnie katalogowana próba znaczka za 5 fen. w kolorze zielonym o lekko przesuniętym podwójnym druku, podwójna gwarancja.

Fi.86 P(6) Dp
Mi.90
70 PLN
1830

1919 wydanie w walucie markowej, 5 fen + 10 fen - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 17.2.20 z Wrześni do Grodziska; widokówka ręcznie podmalowywana; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86B, 87B
Mi.102, 103
80 PLN
1831

1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 1, rzadki prowizoryczny stempel ambulansowy.

Fi.86B, 87B
1 200 PLN
1832

1919 kartka z Ostrowa 10.12.19 do Berlina, stempel wielkopolskiej cenzury wojskowej z Ostrowa.

Fi.86B, Cp23
160 PLN
1833

1919 wydanie w walucie markowej, parki z błędem "odwrócona cyfra 4 zamiast litery F" na różnych papierach.

Fi.86B B1
Mi.102
40 PLN
1834

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej - nakład C na cienkim papierze oraz nowe wartości wydane po unifikacji waluty, znaczek za 5 fen z katalogowanym błędem "prawe F zniekształcone", seria czysta.

Fi.86C-101
Mi.102-17z I
250 PLN
1835

1919 wydanie w walucie markowej, marginesowa próba znaczka za 10 fen. w kolorze żółtym, sygnowana W.BRNSI, gwarancja Schmutz.

Fi.87 P2
Mi.91
70 PLN
1836

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 10 fen. w rzadszym kolorze szarożółtym, gwarancja Schmutz.

Fi.87 P3
Mi.91
80 PLN
1837

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 10 fen. w kolorze niebieskawozielonym, gwarancja.

Fi.87 P6
Mi.91
70 PLN
1838

1919 AUGUSTÓW, czworobloki stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Augustowa.

Fi.87A, 88A, 91A
Mi.91, 92, 95
150 PLN
1839

1919 wydanie w walucie markowej, dziesięcioblok makulatury znaczków za 10 fen. - dolnych sześć i kawałki dwóch wydrukowane normalnie, górne wydrukowane są na drugiej - zagiętej stronie arkusza, po rozprostowaniu góra pozostaje niezadrukowana, dodatkowo częściowy abklatsch górnych znaczków.

Fi.87A MK
Mi.91
500 PLN
1840

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z szczątkowym podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja Walisch.

Fi.87B
Mi.103
50 PLN
1841

1919 wydanie w walucie markowej, 10 fen - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 23.8 z Ciechocinka do Łodzi, dobry stan zachowania.

Fi.87B
Mi.103
40 PLN
1842

1919 RADZYŃ - wydanie w walucie markowej, znaczek za 10 fen. unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Radzyniu, gwarancja Krawczyk.

Fi.87B
Mi.103x
40 PLN
1843

1919 prekursory, przekaz pieniężny z Oświęcimia do Tarnowa nadany 13.1.19 opłacony austriackimi znaczkami mającymi moc obiegową do 20.1.19, na odwrocie stemple odbiorcze i opłata doręczeniowa.

Fi.87B, 88B
200 PLN
1844

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka za 15 fen. w kolorze ciemnoniebieskim, po prawej plamka, a na odwrocie fragment napisu ołówkiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.88 P4
Mi.92
80 PLN
1845

1919 wydanie w walucie markowej, stuznaczkowy arkusz sprzedażny nieząbkowanego znaczka za 15 fen., arkusz zawiera wszystkie typy znaczków i wszystkie katalogowane kombinacje parek różnych typów, podlepki na górnym marginesie.

Fi.88A
Mi.92
270 PLN
1846

1919 wydanie w walucie markowej, makulatura znaczka za 15 fen. obustronnie zatarta farbą drukarską, pochodzi z partii znaczków przekazanych do "Polskiego Białego Krzyża", gwarancja Krawczyk.

Fi.88A Mk
Mi.92
40 PLN
1847

1919 kartka z Warszawy do Lwowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, widokówka z panoramą Wilna.

Fi.88B
Mi.104
60 PLN
1848

1919 kartka z Zamościa do Warszawy, widokówka nakładu Naczelnego Komitetu Narodowego o tematyce legionowej - nocleg Legionistów w Karpatach.

Fi.88B
Mi.104
160 PLN
1849

1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 28.VII z miejscowości Marki do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem odciśniętym dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.88B
Mi.104
100 PLN
1850

1919 wydanie w walucie markowej, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 15.10 z Poznania do Wrocławia, karta firmowa "B.Abraham"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.88B
Mi.104
40 PLN
1851

1919 wydanie w walucie markowej, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, przedwojenna sygnatura, ślad podlepki, gwarancja.

Fi.88B
Mi.104x Uw
60 PLN