Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
2492 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 500 PLN | |
2493 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.190.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 130 PLN | |
2494 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura mieszana, list zagraniczny wysłany 17.XII z Warszawy do Madrytu, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.259, 263 Mi.280, 284 |
| 40 PLN | |
2495 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 300 PLN | |
2496 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260 Mi.281 |
| 100 PLN | |
2497 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.260D Mi.281 |
| 140 PLN | |
2498 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.200.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 150 PLN | |
2499 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.200.-), czysty z pełną oryginalną gumą. | Fi.260D Mi.281Y |
| 160 PLN | |
2500 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
2501 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 300 PLN | |
2502 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-). | Fi.261 Mi.282 |
| 100 PLN | |
2503 |
1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok. | Fi.262 Mi.283 |
| 700 PLN | |
2504 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 12¾:11¾ (Fi.270.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 220 PLN SOLD | |
2505 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski. | Fi.263D Mi.284 |
| 90 PLN | |
2506 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem a. | Fi.Cp51 |
| 54 PLN SOLD | |
2507 |
1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.Cp73 |
| 10 PLN | |
2508 |
1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień. | |
| 40 PLN | |
2509 |
1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106. | |
| 15 PLN | |
2510 |
1934 list polecony ze Lwowa do Pragi. | Fi.214 Mi.242 |
| 30 PLN | |
2511 |
1934 firmowy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, ciekawa frankatura, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.221, 223, 269 Mi.229, 231, 290&nbs; |
| 100 PLN | |
2512 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chełm - Brześć nad Bugiem nr 455 z wyróżnikiem a. | Fi.242 |
| 40 PLN | |
2513 |
1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia). | Fi.251 Mi.272 |
| 60 PLN | |
2514 |
1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Suwałki - Grodno nr 294 z wyróżnikiem a. | Fi.256 |
| 80 PLN | |
2515 |
1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 40 PLN | |
2516 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 400 PLN | |
2517 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 160 PLN | |
2518 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 2 000 PLN | |
2519 |
1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 460 PLN SOLD | |
2520 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |
2521 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 200 PLN | |
2522 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 4 200 PLN | |
2523 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 600 PLN | |
2524 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 550 PLN | |
2525 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007). | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 160 PLN | |
2526 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy). | Fi.264-65, 268-69 Mi.285-86, 289-90 |
| 200 PLN | |
2527 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis. | Fi.265P Mi.286 |
| 120 PLN | |
2528 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta. | Fi.266-67 Mi.287-88 |
| 80 PLN | |
2529 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr. | Fi.268 Mi.289 |
| 400 PLN | |
2530 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, pojedyncza frankatura na widokówce wysłanej z Pilicy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie. | Fi.268 |
| 40 PLN | |
2531 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w bardzo ładnym stanie. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 90 PLN | |