Auction 102. Inter-war Poland 1919-1939

2372

1928 firmowy list polecony z Warszawy do Białej Podlaski, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.210, 234
30 PLN
2373

1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK POLSKICH/ INFORMACJE/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL. 409-74" Warszawa 2 (wyróżnik "b"), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 20.7, karta w dwóch miejscach zgięta (Myślicki 28 103).

Fi.210II
Mi.238II
30 PLN
2374

1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką.

Fi.219, 220, 222, 235, 236
Mi.227, 228, 230, 254, 255
500 PLN
2375

1928 kartka z Łodzi do Niemiec opłacona między innymi rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na cele oświatowe.

Fi.228, Cp48
130 PLN
2376

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
500 PLN
2377

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z przywieszką z bloku.

Fi.235-6
Mi.254-5
450 PLN
2378

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku z przywieszką.

Fi.235-6
Mi.254-5
400 PLN
2379

1928 wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z podlepkami na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.235-6 (bl.1)
Mi.254-5 (Bl.1)
450 PLN
2380

1928 Gen. Józef Bem, próba w kolorze czerwonym - odbitka z drzeworytu z podpisem E.Gaspe (Fi.5000.-), nie jest wycięty i ma sporo większy niż zwykle format oraz nieco cieńszy papier, egzemplarz pochodzi od samego autora, został zakupiony wraz z archiwum po jego śmierci, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.237 P1
Mi.256
7 000 PLN
2381

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta to cięty odpowiednik znaczka 238c; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz.

Fi.238 (P11)
Mi.257
5 000 PLN
2382

1928 wydanie obiegowe, seria podstawowa w czworoblokach.

Fi.238-9
Mi.257-8
900 PLN
2383

1928 marszałek Józef Piłsudski, czworoblok znaczka w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.238a
Mi.257
250 PLN
2384

1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok.

Fi.239
Mi.258
800 PLN
2385

1928 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków na papierze prążkowanym pionowo, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.239v
Mi.258u
1 000 PLN
2386

1928 wydanie obiegowe - prezydent Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym pionowo.

Fi.239v
Mi.258u
150 PLN
2387

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z silnie przesuniętą perforacją na widokówce wysłanej 7.VIII z Worochty do niewielkiej miejscowości Izabelin k/Wołkowyska, datownik odbiorczy na froncie.

Fi.240
Mi.259
50 PLN
2388

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na dolnym marginesie.

Fi.240
Mi.259
300 PLN
2389

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na górnym marginesie.

Fi.240
Mi.259
300 PLN
2390

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. o największym formacie 19x22,5 mm, w najrzadszym kolorze ultramarynowym i z liczbami rozrachunkowymi na lewym marginesie, obramowanie liczb rozrachunkowych złożone z 4 długich i 11 krótkich kresek 14x22 mm, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240d
Mi.259
800 PLN
2391

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie jasnoniebieskiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240a
Mi.259
60 PLN
2392

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240a
Mi.259
55 PLN
2393

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w kolorze ultramarynowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.240d
Mi.259
250 PLN
2394

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, seria w czworoblokach.

Fi.242-4
Mi.261-3
101 PLN
2395

1928 wydanie obiegowe - Godło Państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, pionowo cięte, wyjątkowo piękny stan zachowania, gwarancja.

Fi.244 FP2
Mi.263
120 PLN
2396

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
5 000 PLN
2397

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo zachowany w dobrym stanie, gwarancja Ryblewski.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
700 PLN
2398

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany obiegowym datownikiem w MSTÓW "a" na kopercie, oryginalne kasowniki, szczególnie z małych miejscowości są na tym bloku niezmiernie rzadkie, całość zachowana w bardzo ładnym stanie, przedwojenne odręczne poświadczenie prawdziwości na odwrocie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 500 PLN
2399

Fi.bl.1 (235, 236)
Mi.Bl.1
410 PLN
2400

1928 wystawa filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo bloku.

Fi.bl.1 FFI
Mi.Bl.1 FALSE
80 PLN
2401

1928 zestaw znaczków fiskalnych miasta Torunia.

200 PLN
2402

1928 nalepka okolicznościowa targów w Poznaniu.

45 PLN
2403

1929 miejscowy list polecony z Poznania, mieszana frankatura trzech wydań.

Fi.209, 241, 243
Mi.237, 260, 262
30 PLN
2404

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Lida nr 116 z wyróżnikiem c.

Fi.210
40 PLN
2405

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139 z wyróżnikiem a.

Fi.210
60 PLN
2406

1929 list lotniczy wysłany z Warszawy urzędu Warszawa Port Lotniczy do Paryża, stempel w ramce "POBRANO / PEROU zł … gr.", odbiorczy wirnik TOLOUSE 25.IV 1929 oraz na odwrocie datownik PARIS GARE DU NORD 24.-4 29.

Fi.219, 220, 221, 224
Mi.227, 228, 229, 232
25 PLN
2407

1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384, widokówka Jaremcze.

Fi.240
50 PLN
2408

1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura wielokrotna, list polecony z Biura Polowego odbudowy mostu kolejowego przez rz. Wisłę pod Dęblinem wysłany 16.V z urzędu pocztowego Dęblin-Twierdza do Mińska Mazowieckiego, korespondencja firmy "Rudzki i S-ka" z Mińska Mazowieckiego, która budowała mosty na wszystkich najważniejszych liniach kolejowych Cesarstwa Rosyjskiego, m.in.: Petersburg-Warszawa, Zabajkalskiej, Usuryjskiej, imponujący most przez Amur na linii Amurskiej, a także na kolei Wschodnio-Chińskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOLEJ ŻELAZNA.

Fi.241
Mi.260
160 PLN
2409

1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura pojedyncza, list wysłany 28.XII ze Lwowa do Warszawy, co ciekawe jako stempla nadawczego (Lwów 2) i odbiorczego (Warszawa 1) użyto tego samego wirnika propagandowego "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE WYROBÓW KRAJOWYCH"; dekoracyjna koperta firmowa "HOTEL GEORGE'A LWÓW PL.MARJACKI I."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 115 i 118).

Fi.241
Mi.260
60 PLN
2410

1929 kasownik "ZLOT SOKOŁÓW W POZNANIU 27.VI - 1.VII.1929" na kopercie okolicznościowej, brak klapy koperty.

Fi.242
400 PLN
2411

1929 kartka firmowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarżysko - Katowice nr 258.

Fi.242, 243
50 PLN