2372 |
1928 firmowy list polecony z Warszawy do Białej Podlaski, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.210, 234 |
| 30 PLN | |
2373 |
1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK POLSKICH/ INFORMACJE/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL. 409-74" Warszawa 2 (wyróżnik "b"), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 20.7, karta w dwóch miejscach zgięta (Myślicki 28 103). | Fi.210II Mi.238II |
| 30 PLN | |
2374 |
1928 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, kartka polecona nadana pocztą lotniczą z wystawy, kasownik okolicznościowy wystawy i stempelek "Par Avion. - Samolotem. / Exposition Philateliquue.", opłata między innymi parką z okolicznościowego bloku rozdzielonych przywieszką. | Fi.219, 220, 222, 235, 236 Mi.227, 228, 230, 254, 255 |
| 500 PLN | |
2375 |
1928 kartka z Łodzi do Niemiec opłacona między innymi rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na cele oświatowe. | Fi.228, Cp48 |
| 130 PLN | |
2376 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.600.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 500 PLN | |
2377 |
| 450 PLN | |
2378 |
| 400 PLN | |
2379 |
1928 wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z podlepkami na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.235-6 (bl.1) Mi.254-5 (Bl.1) |
| 450 PLN SOLD | |
2380 |
1928 Gen. Józef Bem, próba w kolorze czerwonym - odbitka z drzeworytu z podpisem E.Gaspe (Fi.5000.-), nie jest wycięty i ma sporo większy niż zwykle format oraz nieco cieńszy papier, egzemplarz pochodzi od samego autora, został zakupiony wraz z archiwum po jego śmierci, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.237 P1 Mi.256 |
| 7 000 PLN | |
2381 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta to cięty odpowiednik znaczka 238c; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz. | Fi.238 (P11) Mi.257 |
| 5 000 PLN | |
2382 |
1928 wydanie obiegowe, seria podstawowa w czworoblokach. | Fi.238-9 Mi.257-8 |
| 900 PLN | |
2383 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, czworoblok znaczka w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.238a Mi.257 |
| 250 PLN SOLD | |
2384 |
1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok. | Fi.239 Mi.258 |
| 800 PLN | |
2385 |
1928 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków na papierze prążkowanym pionowo, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.239v Mi.258u |
| 1 000 PLN SOLD | |
2386 |
1928 wydanie obiegowe - prezydent Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym pionowo. | Fi.239v Mi.258u |
| 150 PLN | |
2387 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z silnie przesuniętą perforacją na widokówce wysłanej 7.VIII z Worochty do niewielkiej miejscowości Izabelin k/Wołkowyska, datownik odbiorczy na froncie. | Fi.240 Mi.259 |
| 50 PLN | |
2388 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na dolnym marginesie. | Fi.240 Mi.259 |
| 300 PLN | |
2389 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z fragmentem międzypola arkuszowego (pustopolem) na górnym marginesie. | Fi.240 Mi.259 |
| 300 PLN | |
2390 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. o największym formacie 19x22,5 mm, w najrzadszym kolorze ultramarynowym i z liczbami rozrachunkowymi na lewym marginesie, obramowanie liczb rozrachunkowych złożone z 4 długich i 11 krótkich kresek 14x22 mm, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240d Mi.259 |
| 800 PLN | |
2391 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie jasnoniebieskiej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240a Mi.259 |
| 60 PLN | |
2392 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w barwie niebieskiej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.240a Mi.259 |
| 55 PLN SOLD | |
2393 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek w kolorze ultramarynowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.240d Mi.259 |
| 250 PLN | |
2394 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, seria w czworoblokach. | Fi.242-4 Mi.261-3 |
| 101 PLN SOLD | |
2395 |
1928 wydanie obiegowe - Godło Państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, pionowo cięte, wyjątkowo piękny stan zachowania, gwarancja. | Fi.244 FP2 Mi.263 |
| 120 PLN | |
2396 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z unikalnym podwójnym ząbkowaniem "suche ząbkowanie", unikalne i nie katalogowane, fotoatest. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 5 000 PLN | |
2397 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany okolicznościowo zachowany w dobrym stanie, gwarancja Ryblewski. | Fi.bl.1 Mi.Bl.1 |
| 700 PLN | |
2398 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok kasowany obiegowym datownikiem w MSTÓW "a" na kopercie, oryginalne kasowniki, szczególnie z małych miejscowości są na tym bloku niezmiernie rzadkie, całość zachowana w bardzo ładnym stanie, przedwojenne odręczne poświadczenie prawdziwości na odwrocie, gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 1 500 PLN | |
2399 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w warszawie, blok z silnymi podlepkami na marginesach, znaczki z bloku w dobrym stanie z minimalnymi śladami po przywarciu na dole znaczków. | Fi.bl.1 (235, 236) Mi.Bl.1 |
| 410 PLN SOLD | |
2400 |
1928 wystawa filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo bloku. | Fi.bl.1 FFI Mi.Bl.1 FALSE |
| 80 PLN SOLD | |
2401 |
1928 zestaw znaczków fiskalnych miasta Torunia. | |
| 200 PLN | |
2402 |
1928 nalepka okolicznościowa targów w Poznaniu. | |
| 45 PLN | |
2403 |
1929 miejscowy list polecony z Poznania, mieszana frankatura trzech wydań. | Fi.209, 241, 243 Mi.237, 260, 262 |
| 30 PLN | |
2404 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Lida nr 116 z wyróżnikiem c. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
2405 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 139 z wyróżnikiem a. | Fi.210 |
| 60 PLN | |
2406 |
1929 list lotniczy wysłany z Warszawy urzędu Warszawa Port Lotniczy do Paryża, stempel w ramce "POBRANO / PEROU zł … gr.", odbiorczy wirnik TOLOUSE 25.IV 1929 oraz na odwrocie datownik PARIS GARE DU NORD 24.-4 29. | Fi.219, 220, 221, 224 Mi.227, 228, 229, 232 |
| 25 PLN | |
2407 |
1929 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384, widokówka Jaremcze. | Fi.240 |
| 50 PLN | |
2408 |
1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura wielokrotna, list polecony z Biura Polowego odbudowy mostu kolejowego przez rz. Wisłę pod Dęblinem wysłany 16.V z urzędu pocztowego Dęblin-Twierdza do Mińska Mazowieckiego, korespondencja firmy "Rudzki i S-ka" z Mińska Mazowieckiego, która budowała mosty na wszystkich najważniejszych liniach kolejowych Cesarstwa Rosyjskiego, m.in.: Petersburg-Warszawa, Zabajkalskiej, Usuryjskiej, imponujący most przez Amur na linii Amurskiej, a także na kolei Wschodnio-Chińskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOLEJ ŻELAZNA. | Fi.241 Mi.260 |
| 160 PLN | |
2409 |
1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu - frankatura pojedyncza, list wysłany 28.XII ze Lwowa do Warszawy, co ciekawe jako stempla nadawczego (Lwów 2) i odbiorczego (Warszawa 1) użyto tego samego wirnika propagandowego "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE WYROBÓW KRAJOWYCH"; dekoracyjna koperta firmowa "HOTEL GEORGE'A LWÓW PL.MARJACKI I."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 115 i 118). | Fi.241 Mi.260 |
| 60 PLN | |
2410 |
1929 kasownik "ZLOT SOKOŁÓW W POZNANIU 27.VI - 1.VII.1929" na kopercie okolicznościowej, brak klapy koperty. | Fi.242 |
| 400 PLN | |
2411 |
1929 kartka firmowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarżysko - Katowice nr 258. | Fi.242, 243 |
| 50 PLN | |