The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2252

1924 Orzeł w wieńcu, 5 + 10 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany z Katowic do Ząbkowic Śląskich (Frankenstein), koperta pionowo zgięta.

Fi.185, 186
Mi.204, 205
30 PLN
2253

1924 Orzeł w wieńcu, 5 + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 9.12 z Modliborzyc do Lublina, koperta zmniejszona.

Fi.185, 187
Mi.204, 206 
20 PLN
2254

1924 orzeł w wieńcu, list z Borszczowa do Wiednia, znaczek za 20 gr z przesuniętą w pionie perforacją wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.185, 188
Mi.204, 207
50 PLN
2255

1924 orzeł w wieńcu, list firmowy z Katowic 21.5.25 do Niemiec, kolorowa frankatura znaczków jednego wydania.

Fi.185-8
30 PLN
2256

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.185P
100 PLN
2257

1924 kartka z Bydgoszczy 5.7.24 do Lwowa.

Fi.186
Mi.205
20 PLN
2258

1924 Orzeł w wieńcu, 10 gr - frankatura pojedyncza, DRUGI DZIEŃ OBIEGU widokówka datowana 1/V-1924 wysłana 2.V z Warszawy do Ostrowa Łomżyńskiego; w dniu 1.V nastąpiła wymiana marki polskiej na złotówkę, w związku z tym wprowadzono emisje znaczków w nowej walucie; dobry stan zachowania.

Fi.186
Mi.205
100 PLN
2259

1924 Orzeł w wieńcu, 10 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 10.VIII.1925 z Przemyśla do miejscowości Krościenko nad Dunajcem, zwrócona do nadawcy; zwraca uwagę późne użycie unarodowionego kasownika austriackiego.

Fi.186
Mi.205 
30 PLN
2260

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 132 z wyróżnikiem a.

Fi.186
50 PLN
2261

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 251.

Fi.186
72 PLN
SOLD
2262

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.186P
100 PLN
2263

1924 list z Nieświeża do Wiednia.

Fi.187
Mi.206
25 PLN
2264

1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Warszawy do Wiednia, lewy dolny znaczek z usterką w postaci połączonych liter OS w GROSZY.

Fi.187
Mi.206
50 PLN
2265

1924 kartka z Poznania 29.4.24 do Krakowa na kartce pocztowej bez wydrukowanego znaku opłaty.

Fi.187
Mi.206 
10 PLN
2266

1924 kartka polecona z Nowego Targu do Krakowa, poaustriacka erka.

Fi.187
90 PLN
2267

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.187P
100 PLN
2268

1924 bankowy list polecony z Poznania do Niemiec.

Fi.190
Mi.209
30 PLN
2269

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja.

Fi.190a
Mi.209b
350 PLN
2270

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
110 PLN
2271

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. , piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
550 PLN
2272

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
400 PLN
SOLD
2273

1924 Stanisław Wojciechowski, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
400 PLN
SOLD
2274

1924 Stanisław Wojciechowski, frankatura mieszana, list polecony wysłany 3.8.1925 z Poznania do Lucerny, stempelek przeprowadzenia kontroli celnej "Zollamtlich abgefertigt", datownik odbiorczy z 5.VIII na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron otwarta).

Fi.193, 192, 208I, 209I
Mi.211, 212, 236I, 237I
120 PLN
2275

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
90 PLN
2276

1925 list polecony z Kolbuszowej do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192
35 PLN
2277

1925 list polecony z Krakowa do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192, 208II, 209I
30 PLN
2278

1925 kartka z wykorzystaniem całostki z roku 1920 (Cp40) z Rzeszowa do Holandii.

Fi.184, 187
10 PLN
2279

1925 kartka firmowa z Łodzi do Szkocji.

Fi.184, 187
15 PLN
2280

1925 list polecony z Kielc do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.185, 187
30 PLN
2281

1925 list polecony z Warszawy do polskiego poselstwa w Pradze, urząd nadania Warszawa Sejm, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.185, 191, 209I
40 PLN
2282

1925 kartka z Krakowa do Ustanowej.

Fi.186
Mi.205
20 PLN
2283

1925 perforacja firmowa S&Z - Schneider & Zimmer, znaczek za 15 gr Orzeł w wieńcu z perforacją firmową, kasowany; znaczek pionowo złamany.

Fi.187
Mi.206
60 PLN
2284

1925 list firmowy z Warszawy do Pragi, na odwrocie nalepka propagandowa Pomorskiej Wystawy Rolnictwa i Przemysłu w Grudziądzu.

Fi.187
Mi.208
35 PLN
2285

1925 bankowy list polecony z Poznania do Niemiec.

Fi.190
Mi.209
35 PLN
2286

1925 polecony list bankowy z Katowic do Niemiec, na odwrocie stempel ambulansu niemieckiego na trasie Wrocław - Berlin i stempel odbiorczy.

Fi.190
Mi.209
100 PLN
2287

1925 firmowy list polecony z Łodzi do Niemiec.

Fi.191, 209
25 PLN
2288

1925 polecony list lotniczy z Warszawy 30.VI.25 do Paryża, dobra frankatura na obiegowym liście.

Fi.191, 223
Mi.210, 231 
180 PLN
2289

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria bez znaczka za 40 + 50 gr w czworoblokach, katalog Fischer 1.600,- zł.

Fi.194-202, 204
Mi.213-21, 223
900 PLN
2290

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana.

Fi.194-204
Mi.213-23
750 PLN
2291

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1320.-), gwarancja.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 400 PLN