The auction will start on 19.04.2024

Auction 101. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39507

1920 Górny Śląsk, duży fragment dokumentu złożonego jako list urzędowy z Kreutzburg (Kluczbork) do Niemiec, gwarancja.

Fi.U2, U13
108 PLN
SOLD
39508

1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, znaczek za 5 mk. z podwójnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.U20 Np
10 PLN
39509

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIx1
80 PLN
39510

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
200 PLN
39511

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.VIx1
100 PLN
39512

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w kolorze szarooliwkowym - wzór "Wieża Piastowska w Cieszynie" - odmiana III z rzadko kreskowanym tłem wieży i znakiem diakrytycznym Ś po lewej stronie nie dotykającym litery S, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Vx1
240 PLN
39513

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.IXx1
800 PLN
39514

1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków.


90 PLN
39515

1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Sensburg (Mrągowo) do Niemiec, dziurka po archiwizacji, na odwrocie stempel odbiorczy.


400 PLN
39516

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
39517

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
39518

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
270 PLN
39519

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
39520

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
900 PLN
SOLD
39521

1921 znaczek wydania Korfantego.

Fi.2A
20 PLN
39522

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.3A
25 PLN
SOLD
39523

1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego.

Fi.6A
20 PLN
39524

1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa wysłana z Katowic 20.3 - w dniu Plebiscytu.

Fi.16, 18
150 PLN
39525

1921 kartka z Katowic do Niemiec.

Fi.18
35 PLN
39526

1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu III, ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.23
100 PLN
39527

1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu III, ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.25
80 PLN
39528

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria kasowanych znaczków w bardzo ładnym stanie (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 000 PLN
39529

1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
900 PLN
39530

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
39531

1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Beuthen (Bytom) do Opola.

Fi.U2, U6
90 PLN
SOLD
39532

1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Gleiwitz (Gliwice) do Opola.

Fi.U2, U14
68 PLN
SOLD
39533

1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Gross Strehlitz (Strzelce Opolskie) do Opola.

Fi.U4
100 PLN
SOLD
39534

1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Beuthen (Bytom) do Tarnowskich Gór.

Fi.U5
68 PLN
SOLD
39535

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta w czworoblokach.


500 PLN
39536

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta.


160 PLN
39537

1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 18.2.22 do Niemiec.

Fi.19, 21, 22, Cp3
100 PLN
39538

1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.42 relacji WROCŁAW-KATOWICE, znaczek skasowany 21.3 ładnie odciśniętym owalnym datownikiem ambulansowym "BRESLAU-KATTOWITZ Z.42", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
60 PLN
39539

1922 Górny Śląsk - SANCT ANNABERG - Góra Św.Anny, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 7 6 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.41
100 PLN
39540

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, ładnie frankowany, prawidłowo opłacony list wysłany 20.10 z Tarnowskich Gór (Tarnowitz) do Katowic, na odwrocie stempelek nadawcy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.145, 147, 148, 149, 158
Mi.2, 4, 5, 6, 10
250 PLN
39541

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 pf. + 1 mk.- frankatura mieszana, widokówka wysłana 6.7 z miejscowości Hajduki Wielkie (Bismarckhütte) do Modlina, datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.148, 150
Mi.5, 7
250 PLN
39542

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 3 mk. - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w firmowej kopercie okienkowej wysłany 26.7 z Katowic; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.153
Mi.10
400 PLN
39543

1922 Górny Śląsk - PANEWNIK, polski datownik ładnie odciśnięty 20.IX na znaczku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.153
Mi.10
100 PLN
39544

1922 Górny Śląsk, list urzędowy z Oppeln (Opole) do Niemiec, gwarancja.

Fi.U16
180 PLN
SOLD
39545

1922 Górny Śląsk, list urzędowy z Gleiwitz (Gliwice) do Niemiec, gwarancja.

Fi.U18
162 PLN
SOLD
39546

1930 Saara, list wartościowy wysłany 23.8 z Saarbrücken do Drezna, przeadresowany do Giersdorf; kasowniki pośrednie i odbiorczy; jeden znaczek nie skasowany przez przeoczenie - kreślony.


Mi.89, 114, 120
80 PLN