39507 |
1920 Górny Śląsk, duży fragment dokumentu złożonego jako list urzędowy z Kreutzburg (Kluczbork) do Niemiec, gwarancja. | Fi.U2, U13 |
| 108 PLN SOLD | |
39508 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, znaczek za 5 mk. z podwójnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.U20 Np |
| 10 PLN | |
39509 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIx1 |
| 80 PLN | |
39510 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 200 PLN | |
39511 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 100 PLN | |
39512 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w kolorze szarooliwkowym - wzór "Wieża Piastowska w Cieszynie" - odmiana III z rzadko kreskowanym tłem wieży i znakiem diakrytycznym Ś po lewej stronie nie dotykającym litery S, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.Vx1 |
| 240 PLN | |
39513 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk. | Mi.IXx1 |
| 800 PLN | |
39514 |
1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków. | |
| 90 PLN | |
39515 |
1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Sensburg (Mrągowo) do Niemiec, dziurka po archiwizacji, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 400 PLN | |
39516 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro). | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 500 PLN | |
39517 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 600 PLN | |
39518 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro). | Fi.1-7A |
| 270 PLN | |
39519 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 1 600 PLN | |
39520 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro). | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 900 PLN SOLD | |
39521 |
1921 znaczek wydania Korfantego. | Fi.2A |
| 20 PLN | |
39522 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.3A |
| 25 PLN SOLD | |
39523 |
1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego. | Fi.6A |
| 20 PLN | |
39524 |
1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa wysłana z Katowic 20.3 - w dniu Plebiscytu. | Fi.16, 18 |
| 150 PLN | |
39525 |
1921 kartka z Katowic do Niemiec. | Fi.18 |
| 35 PLN | |
39526 |
1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu III, ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.23 |
| 100 PLN | |
39527 |
1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu III, ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.25 |
| 80 PLN | |
39528 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria kasowanych znaczków w bardzo ładnym stanie (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 000 PLN | |
39529 |
1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 900 PLN | |
39530 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana. | Fi.41-43 |
| 60 PLN | |
39531 |
1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Beuthen (Bytom) do Opola. | Fi.U2, U6 |
| 90 PLN SOLD | |
39532 |
1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Gleiwitz (Gliwice) do Opola. | Fi.U2, U14 |
| 68 PLN SOLD | |
39533 |
1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Gross Strehlitz (Strzelce Opolskie) do Opola. | Fi.U4 |
| 100 PLN SOLD | |
39534 |
1921 Górny Śląsk, list urzędowy z Beuthen (Bytom) do Tarnowskich Gór. | Fi.U5 |
| 68 PLN SOLD | |
39535 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta w czworoblokach. | |
| 500 PLN | |
39536 |
| 160 PLN | |
39537 |
1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 18.2.22 do Niemiec. | Fi.19, 21, 22, Cp3 |
| 100 PLN | |
39538 |
1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.42 relacji WROCŁAW-KATOWICE, znaczek skasowany 21.3 ładnie odciśniętym owalnym datownikiem ambulansowym "BRESLAU-KATTOWITZ Z.42", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
39539 |
1922 Górny Śląsk - SANCT ANNABERG - Góra Św.Anny, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 7 6 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.41 |
| 100 PLN | |
39540 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, ładnie frankowany, prawidłowo opłacony list wysłany 20.10 z Tarnowskich Gór (Tarnowitz) do Katowic, na odwrocie stempelek nadawcy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.145, 147, 148, 149, 158 Mi.2, 4, 5, 6, 10 |
| 250 PLN | |
39541 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 pf. + 1 mk.- frankatura mieszana, widokówka wysłana 6.7 z miejscowości Hajduki Wielkie (Bismarckhütte) do Modlina, datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.148, 150 Mi.5, 7 |
| 250 PLN | |
39542 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 3 mk. - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w firmowej kopercie okienkowej wysłany 26.7 z Katowic; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.153 Mi.10 |
| 400 PLN | |
39543 |
1922 Górny Śląsk - PANEWNIK, polski datownik ładnie odciśnięty 20.IX na znaczku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.153 Mi.10 |
| 100 PLN | |
39544 |
1922 Górny Śląsk, list urzędowy z Oppeln (Opole) do Niemiec, gwarancja. | Fi.U16 |
| 180 PLN SOLD | |
39545 |
1922 Górny Śląsk, list urzędowy z Gleiwitz (Gliwice) do Niemiec, gwarancja. | Fi.U18 |
| 162 PLN SOLD | |
39546 |
1930 Saara, list wartościowy wysłany 23.8 z Saarbrücken do Drezna, przeadresowany do Giersdorf; kasowniki pośrednie i odbiorczy; jeden znaczek nie skasowany przez przeoczenie - kreślony. | Mi.89, 114, 120 |
| 80 PLN | |