The auction will start on 19.04.2024

Auction 101. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39467

1920 Kwidzyn, wycinek przekazu paczkowego z Kwidzyna, znaczki unieważnione niemym kasownikiem.

Fi.11
500 PLN
39468

1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, nadruk 10/20 f. na znaczku z błędem "H nad COMMISSION", na szarym papierze, gwarancja.

Fi.11 (B1)
30 PLN
39469

1920 Kwidzyn, parka makulaturowych znaczków pierwszego wydania bez perforacji pionowej miedzy znaczkami, gwarancja Mikulski, Zöbisch.

Fi.11MK
350 PLN
39470

1920 Olsztyn, list polecony z Olsztyna do Niemiec, erka urzędu pocztowego w Olsztynie numer 2 znajdującym się na dworcu kolejowym - "Allenstein 2 (Bhf.)", na odwrocie stempel odbiorczy, brak klapy koperty.

Fi.15, 16, 17, 20
100 PLN
SOLD
39471

1920 Olsztyn, luzaki z serii (brak znaczka za 2,50 mk), gwarancja Weźranowski.

Fi.15-26, 28
100 PLN
39472

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria kasowana, znaczek nr.18 na wycinku gwarancja Schmutz.

Fi.15-28
250 PLN
39473

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria ze znaczkiem za 15 Pf. w rzadszym kolorze karminowobrązowym (Fi.18b) - gwarancja i oznaczenie Gryżewski, oferowane w cenie znaczka 18b (Fi.240.-), reszta serii gratis.

Fi.15-28 (18b)
220 PLN
39474

1920 list z Opola 23.8.20 do Wrocławia.

Fi.16
40 PLN
39475

1920 list z Bytomia 21.9.20 do Niemiec opłacony czterema znaczkami Fi 16 i co ciekawe z silnie przesuniętym ząbkowaniem.

Fi.16
150 PLN
39476

1920 Olsztyn, list polecony z Lyck (Ełk) nadany 9.6.20 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.17, 23
70 PLN
SOLD
39477

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze czarnofioletowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.17b
150 PLN
39478

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 20 pf. ze znacznym przesunięciem perforacji.

Fi.18
15 PLN
39479

1920 Olsztyn, kartka z Olsztyna nadana 15.7.20 do Niemiec, widokówka z Olsztyna.

Fi.20
75 PLN
39480

1920 list firmowy z Bytomia 29.11.20 do Chorzowa.

Fi.21
80 PLN
39481

1920 Olsztyn, list polecony z Gross Buchwalde (Bukwałd) do Olsztyna, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.21, 22
400 PLN
SOLD
39482

1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Lyck (Ełk) do Olsztyna, na odwrocie stempel odbiorczy, dziurka po archiwizacji.

Fi.22
600 PLN
39483

1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Sensburg (Mrągowo) do Berlina, dziurka po archiwizacji.

Fi.22
250 PLN
39484

1920 Olsztyn, list polecony z Niederburga (Nidzicy) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.22, 26
100 PLN
SOLD
39485

1920 Olsztyn, znaczek w kolorach niebieskozielonym i czarnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.23b
100 PLN
39486

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe 1 Mk, frankatura pojedyncza - prawidłowo opłacony list polecony wysłany 7.6 z miejscowości Biskupiec (Bischofstein) do Zehlendorf, datownik odbiorczy 9.6 na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.24
250 PLN
39487

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, kasowany znaczek za 1,25 Mk. w rzadkim kolorze niebieskozielonym (Fi.80.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.25b
80 PLN
39488

1920 Górny Śląsk - LUBIE (OBERSCHL.) - Łubie, datownik typu III, ładnie odciśnięty 31 3 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

Fi.26
100 PLN
39489

1920 Kwidzyn, podstawowa seria wydania przedrukowego.

Fi.26-9
220 PLN
39490

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
39491

1920 Kwidzyn, seria znaczków wydania przedrukowego.

Fi.26-29a
220 PLN
39492

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
39493

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 3 Mk. z ładnym, dobrze wycenionym (Mi.70 euro), błędem "kropka w obwódce pod lewym MARK", gwarancja Krawczyk.

Fi.28
Mi.28III 
140 PLN
39494

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 3 mk. ze znacznym przesunięciem perforacji.

Fi.28
30 PLN
39495

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, unikalny znaczek za 3 Mk. z odwróconym nadrukiem (Fi.3000.-, bez podlepki 5000.-), mimo minimalnego śladu po podlepce na gumie ledwo widocznego na skanie zachowany w pięknym stanie, gwarancja Kosack, gwarancja i fotoatest Dr.D.Hochstädter BPP.

Fi.28 No
Mi.28K
3 600 PLN
39496

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
39497

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, nietypowy lekki "schmitzdruck" ramki, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
360 PLN
39498

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
39499

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
39500

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx1
160 PLN
39501

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, na białym cienkim papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines i wczesny nieco nieostry druk, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx3 P
800 PLN
39502

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
39503

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
200 PLN
39504

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIx1
100 PLN
39505

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
200 PLN
39506

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
100 PLN