39467 |
1920 Kwidzyn, wycinek przekazu paczkowego z Kwidzyna, znaczki unieważnione niemym kasownikiem. | Fi.11 |
| 500 PLN | |
39468 |
1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, nadruk 10/20 f. na znaczku z błędem "H nad COMMISSION", na szarym papierze, gwarancja. | Fi.11 (B1) |
| 30 PLN | |
39469 |
1920 Kwidzyn, parka makulaturowych znaczków pierwszego wydania bez perforacji pionowej miedzy znaczkami, gwarancja Mikulski, Zöbisch. | Fi.11MK |
| 350 PLN | |
39470 |
1920 Olsztyn, list polecony z Olsztyna do Niemiec, erka urzędu pocztowego w Olsztynie numer 2 znajdującym się na dworcu kolejowym - "Allenstein 2 (Bhf.)", na odwrocie stempel odbiorczy, brak klapy koperty. | Fi.15, 16, 17, 20 |
| 100 PLN SOLD | |
39471 |
1920 Olsztyn, luzaki z serii (brak znaczka za 2,50 mk), gwarancja Weźranowski. | Fi.15-26, 28 |
| 100 PLN | |
39472 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria kasowana, znaczek nr.18 na wycinku gwarancja Schmutz. | Fi.15-28 |
| 250 PLN | |
39473 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria ze znaczkiem za 15 Pf. w rzadszym kolorze karminowobrązowym (Fi.18b) - gwarancja i oznaczenie Gryżewski, oferowane w cenie znaczka 18b (Fi.240.-), reszta serii gratis. | Fi.15-28 (18b) |
| 220 PLN | |
39474 |
1920 list z Opola 23.8.20 do Wrocławia. | Fi.16 |
| 40 PLN | |
39475 |
1920 list z Bytomia 21.9.20 do Niemiec opłacony czterema znaczkami Fi 16 i co ciekawe z silnie przesuniętym ząbkowaniem. | Fi.16 |
| 150 PLN | |
39476 |
1920 Olsztyn, list polecony z Lyck (Ełk) nadany 9.6.20 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.17, 23 |
| 70 PLN SOLD | |
39477 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorze czarnofioletowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.17b |
| 150 PLN | |
39478 |
1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 20 pf. ze znacznym przesunięciem perforacji. | Fi.18 |
| 15 PLN | |
39479 |
1920 Olsztyn, kartka z Olsztyna nadana 15.7.20 do Niemiec, widokówka z Olsztyna. | Fi.20 |
| 75 PLN | |
39480 |
1920 list firmowy z Bytomia 29.11.20 do Chorzowa. | Fi.21 |
| 80 PLN | |
39481 |
1920 Olsztyn, list polecony z Gross Buchwalde (Bukwałd) do Olsztyna, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.21, 22 |
| 400 PLN SOLD | |
39482 |
1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Lyck (Ełk) do Olsztyna, na odwrocie stempel odbiorczy, dziurka po archiwizacji. | Fi.22 |
| 600 PLN | |
39483 |
1920 Olsztyn, przekaz pieniężny z Sensburg (Mrągowo) do Berlina, dziurka po archiwizacji. | Fi.22 |
| 250 PLN | |
39484 |
1920 Olsztyn, list polecony z Niederburga (Nidzicy) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.22, 26 |
| 100 PLN SOLD | |
39485 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorach niebieskozielonym i czarnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.23b |
| 100 PLN | |
39486 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe 1 Mk, frankatura pojedyncza - prawidłowo opłacony list polecony wysłany 7.6 z miejscowości Biskupiec (Bischofstein) do Zehlendorf, datownik odbiorczy 9.6 na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.24 |
| 250 PLN | |
39487 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, kasowany znaczek za 1,25 Mk. w rzadkim kolorze niebieskozielonym (Fi.80.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.25b |
| 80 PLN | |
39488 |
1920 Górny Śląsk - LUBIE (OBERSCHL.) - Łubie, datownik typu III, ładnie odciśnięty 31 3 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 100 PLN | |
39489 |
1920 Kwidzyn, podstawowa seria wydania przedrukowego. | Fi.26-9 |
| 220 PLN | |
39490 |
1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach. | Fi.26-29 |
| 160 PLN | |
39491 |
1920 Kwidzyn, seria znaczków wydania przedrukowego. | Fi.26-29a |
| 220 PLN | |
39492 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.26c |
| 250 PLN | |
39493 |
1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 3 Mk. z ładnym, dobrze wycenionym (Mi.70 euro), błędem "kropka w obwódce pod lewym MARK", gwarancja Krawczyk. | Fi.28 Mi.28III |
| 140 PLN | |
39494 |
1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, znaczek za 3 mk. ze znacznym przesunięciem perforacji. | Fi.28 |
| 30 PLN | |
39495 |
1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, unikalny znaczek za 3 Mk. z odwróconym nadrukiem (Fi.3000.-, bez podlepki 5000.-), mimo minimalnego śladu po podlepce na gumie ledwo widocznego na skanie zachowany w pięknym stanie, gwarancja Kosack, gwarancja i fotoatest Dr.D.Hochstädter BPP. | Fi.28 No Mi.28K |
| 3 600 PLN | |
39496 |
1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-). | Fi.Cp2 |
| 30 PLN | |
39497 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 5 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, nietypowy lekki "schmitzdruck" ramki, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.Dx2 |
| 360 PLN | |
39498 |
1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski. | Fi.I-V Mi.II-VI |
| 2 000 PLN | |
39499 |
1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski. | Fi.I-V |
| 2 000 PLN | |
39500 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIGx1 |
| 160 PLN | |
39501 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, na białym cienkim papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines i wczesny nieco nieostry druk, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIIx3 P |
| 800 PLN | |
39502 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, szeryfy słabiej zaznaczone, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIx1 |
| 240 PLN | |
39503 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz. | Fi.IIx1 |
| 200 PLN | |
39504 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IIx1 |
| 100 PLN | |
39505 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 200 PLN | |
39506 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 100 PLN | |