Auction 100. Inter-war Poland 1919-1939

29192

Fi.104-6B
Mi.120-22A
80 PLN
29193

1919 list polecony wysłany z I Wystawy marek w Warszawie do Włocławka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.104-6B, Ck6
60 PLN
29194

1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona wysłana 5.V, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, wpisana ręcznie litera R z numerem 3459, doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
60 PLN
29195

Fi.104B B
Mi.120A
20 PLN
29196

1919 I Polska Wystawa Marek GRUBA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.99, walor o nakładzie jedynie 100 sztuk, tylko na dwu pozycjach występuje odmiana rzymskiej cyfry w postaci "bardzo gruba I", drugi egzemplarz pozostaje nieznany; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch dolnych rzędach (20 szt.) nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie na środku rysunku znaczka; w innych jest znacznie poprzesuwany, fotoatest, gwarancja i opis pozycji w arkuszu Schmutz.

Fi.106IA B5
Mi.122By1
10 000 PLN
29197

Fi.107-9, 111-3
Mi.123-5, 127-9
50 PLN
29198

Fi.107-13
Mi.123-29
20 PLN
29199

1919 SUWAŁKI, znaczek na wycinku unieważniony kasownikiem prowizorycznym Suwałk.

Fi.108
25 PLN
29200

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, dwie próby znaczka za 20 fen. rzadsza zwykła brązowa na białym papierze i popularniejsza, choć niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P3, P4 Dpt
Mi.125
280 PLN
29201

Fi.110 P
Mi.126
4 000 PLN
29202

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.880.-), co niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P3
Mi.126
1 200 PLN
29203

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen. o potrójnym druku - na pierwszej dwa bicia blisko siebie wyżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w dół, na drugiej dwa bicia blisko siebie niżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w górę, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
240 PLN
29204

Fi.112
Mi.128
100 PLN
29205

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa próba z podwójnym drukiem, ładny egzemplarz podwójna gwarancja Berbeka.

Fi.112P2
Mi.128DD
170 PLN
29206

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka marginesowych znaczków za 1 mk. w kolorze fioletowym ze znacznie przesuniętą w dół perforacją, co unikalne, tylko na jednym poziomie - górny znaczek jest bardzo szeroki, a dolny wąski, rzadsze niż jednostronnie cięty znaczek, parka zachowana w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, gwarancja i piękny opis Schmutz.

Fi.113 MK3
Mi.129
600 PLN
29207

Fi.113 P1 / 113 P2
Mi.129
400 PLN
29208

Fi.113P3
Mi.129
330 PLN
29209

Fi.114
180 PLN
29210

1919 znaczki stemplowane kasownikiem Glinnika Maryampolskiego.

Fi.114
50 PLN
29211

Fi.Cp1I
300 PLN
29212

1919 kartka na odpowiedź wysłana 27.3.19 do Braknitz koło Budzynia, rzadki stempel cenzury wojskowej z Budzynia "Cenzura", gwarancja.

Fi.Cp3B
700 PLN
29213

1919 kartka z Dąbrowy21.7.19 do Monachium, stempel cenzury zagranicznej przy MSZ w Warszawie.

Fi.Cp14IIx
60 PLN
29214

1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim stemplem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp24
500 PLN
29215

Fi.Cp24
360 PLN
29216

1919 kartka z Chyrowa (dzisiaj na Ukrainie) 31.8.19 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie i Krakowie "K8".

Fi.Cp25
80 PLN
29218

1919 prekursory, kartka z Jarosławia do Przemyśla na dana 1.01.19 opłacona znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20 stycznia 1919.

100 PLN
29219

1919 "25.h.gotówką.L.ark." - czytelnie odciśnięty stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 23.II z Nowego Sącza do Krakowa, datownik z napisem niemieckim i polskim "NEU SANDEC 1 NOWY SĄCZ" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
29220

90 PLN
29221

1919 prekursory, OPASKA GAZETOWA wysłana z Poznania 27.6.19 do Lwowa opłacona niemieckim znaczkiem za 5 fen., niemiecki kasownik POSEN W, stempelek "Administracja Kuriera Poznańskiego", rzadkie.

300 PLN
29222

1919 prekursory, kartka z Dębicy do Krakowa opłacona austriackimi znaczkami dopuszczonymi do obiegu do 20.1.19.

100 PLN
29223

40 PLN
29224

1919 list z 8. pułku artylerii nadany w ambulansie pocztowym na trasie Białystok - Warszawa nr 107 (stempel z wyróżnikiem c) do Mogilan, na odwrocie stempel cenzury wojskowej i stempel odbiorczy z Mogielnicy, koperta patriotyczna.

600 PLN
29225

1919 Powstanie Wielkopolskie, list wysłany z Mogilna 8.2.19 do Brzeżan zwrócony nadawcy, rzadki stempel cenzury wojskowej z Mogilna "K".

1 000 PLN
29226

1919 list z Legnicy 12.8.19 do Zdun, stempel formacyjny "Preussiche Grenadier Regiment", rzadki stempel cenzury wojskowej w Ostrzeszowie "WOJSKOWA CENZURA OSTRZESZÓW".

300 PLN
29227

1919 przekaz paczkowy z Radomia nadany 24.2.19 do Sandomierza, opłata za przekaz znaczkiem austriackiej poczty polowej, opłata za blankiet znaczkiem opłaty skarbowej, opłaty doręczeniowe na odwrocie pobrane również znaczkami austriackimi.

450 PLN
29228

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", liczne podlepki.

90 PLN
29229

1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH".

80 PLN
29230

1920 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Posen - Kreuz (Poznań - Krzyż Wielkopolski), osunięty numer ambulansu tylko napis ZUG.

Fi.76B, 77B, 79B
500 PLN
29231

1920 mieszana frankatura wydań definitywnego i dla Śląska Cieszyńskiego na liście z Bielska 14.12.20 do Niemiec, list opłacony według taryfy z 1.09.20 2,50 mk. w przeddzień wprowadzenia nowej znacząco wyższej taryfy, gwarancja.

Fi.77B, 88B, 97, SC4, SC5
300 PLN
29232

1920 kartka polecona ze Lwowa 7.5.20 do Landskrony w Szwecji, pięknie odbity kasownik lwowskiej cenzury wojskowej "PRZEGLĄDANO / WOJSK. DOZÓR POCZT LWÓW 2", na odwrocie doklejone znaczki przeznaczone dla zbieracza w Szwecji, bardzo późne użycie całostki krakowskiej tej odmiany, opłata 5 hal powyżej taryfy pocztowej.

Fi.79B, 113, Cp16Ix
120 PLN