The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29473

1924 orzeł w wieńcu, kolorowa frankatura znaczków jednego wydania na liście poleconym z Borysławia do Wiednia.

Fi.183-7
40 PLN
29474

1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa bez kreślenia czerwonym tuszem.

Fi.183P
200 PLN
29475

1924 Orzeł w wieńcu, dwie próby znaczków za 3 gr., jasnopomarańczowa na cienkim papierze i pomarańczowa na średnim, kreślone, gwarancja.

Fi.184 P
Mi.203
350 PLN
29476

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 5 gr. w jednym z odcieni zieleni, lekko kreślona, gwarancja Schmutz.

Fi.185 P
Mi.204
150 PLN
29477

1924 orzeł w wieńcu, list firmowy z Katowic 21.5.25 do Niemiec, kolorowa frankatura znaczków jednego wydania.

Fi.185-8
30 PLN
29478

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.185P
100 PLN
29479

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 1.

Fi.186
Mi.205
60 PLN
29480

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, ledwo widocznie kreślona, sygnowana, gwarancja.

Fi.186 P
Mi.205
150 PLN
29481

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na średnim papierze, kreślona, sygnowana, gwarancja.

Fi.186 P
Mi.205
150 PLN
29482

1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Żychlina do Wiednia.

Fi.186, 187
Mi.205, 206
25 PLN
29483

1924 list polecony z małej miejscowości Świr (dzisiaj na Białorusi) 2.X.24 do USA.

Fi.186, 192
Mi.205, 211 
40 PLN
29484

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.186P
100 PLN
29485

1924 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.187
80 PLN
29486

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, kreślona, sygnowana s.Kski, gwarancja.

Fi.187 P
Mi.206
150 PLN
29487

1924 orzeł w wieńcu, znaczek z podwójną perforacją poziomą na dolnym marginesie.

Fi.187MK
Mi.206
120 PLN
SOLD
29488

1924 orzeł w wieńcu, cięta niegumowana próba arkuszowa w kolorze definitywnym kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.187P
100 PLN
29489

1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa bez kreślenia czerwonym tuszem.

Fi.187P
200 PLN
29490

1924 list polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do konsulatu polskiego w Pradze.

Fi.188, 192, 208II
25 PLN
29491

1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, próba z grupy rzadszych tego wydania, gwarancja.

Fi.189P
620 PLN
SOLD
29492

1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1925 z Krakowa do Zurychu; koperta firmowa: "KEROSEN" SPÓŁKA NAFTOWA Z OGR. ODP. KRAKÓW; temat - ROPA NAFTOWA.

Fi.190
Mi.209a 
30 PLN
29493

1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa bez kreślenia czerwonym tuszem, próba z grupy rzadszych tego wydania.

Fi.190P
480 PLN
29494

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowo niebieskim na wycinku listu obiegowego z Żodzisk, gwarancja.

Fi.190a
Mi.209b
350 PLN
29495

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
110 PLN
29496

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. , piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
550 PLN
29497

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
400 PLN
29498

1924 Stanisław Wojciechowski, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
450 PLN
29499

1924 Stanisław Wojciechowski - prezydent RP, cięty znaczek za 1 zł., bardzo rzadki bez unieważnienia - odręcznego lub poprzez odbicie jednego z sześciu rodzajów stempla, takie pochodzące z pogiętych arkuszy makulaturowych znaczki były wykorzystywane w wewnętrznym obiegu poczty, mimo widocznego na froncie zgięcia egzemplarz ten jest ponadprzeciętnie ładny, gwarancja.

Fi.193 nz
Mi.212 U
3 600 PLN
29500

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236 
90 PLN
29501

1924 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka (Złoty Róg) wysłana 14.IX z Konstantynopola do Warszawy, nieodległy, ale stosunkowo rzadki kierunek wysyłki.


80 PLN
29502

1925 list polecony z Stanisławowa do Wiednia.

Fi.183, 190, 192
Mi.202, 209, 211
35 PLN
29503

1925 kartka z wykorzystaniem całostki z roku 1920 (Cp40) z Rzeszowa do Holandii.

Fi.184, 187
10 PLN
29504

1925 kartka z Wilna do Niemiec, znaczek kwestarski.

Fi.184, 187
50 PLN
29505

1925 kartka ze Zdunów 11.6.25 do Niemiec.

Fi.184, 210
10 PLN
29506

1925 ekspres polecony z Bielska 14.VII.25 do Szwajcarii.

Fi.185, 186, 190
Mi.204, 205, 209&nbs;
30 PLN
29507

1925 list polecony z Przemyśla do Krakowa, ciekawy datownik Przemyśla z wyróżnikiem 2a w prostokącie, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.186, 187
Mi.205, 206
120 PLN
29508

1925 kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa numer 101.

Fi.187
50 PLN
29509

1925 list polecony z Radomyśla do Pragi.

Fi.188
Mi.207
25 PLN
29510

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria bez znaczka za 40 + 50 gr w czworoblokach, katalog Fischer 1.600,- zł.

Fi.194-202, 204
Mi.213-21, 223
900 PLN
29511

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana.

Fi.194-204
Mi.213-23
750 PLN
29512

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.1200.-).

Fi.194-204
Mi.213-23
1 200 PLN