The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 100. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31229

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
100 PLN
31230

1944 ŚWIĘTO MORZA okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiająca figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom"; walor w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
31231

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.


120 PLN
31232

1944 kartka z grafiką obozową.


120 PLN
31233

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.


50 PLN
31234

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Tydzień Ziem Wschodnich", na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
31235

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
31236

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk. w kolorze czarnym - seria A; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, minimalny ślad złożenia, ostre rogi.


600 PLN
31237

1944 wnętrze kaplicy obozowej, grafika autorstwa Tadeusza Płończaka, wykonana rzadko stosowaną techniką suchej igły, sygnowana; dobry stan zachowania (niewielkie rozdarcie po lewej stronie na dole nie dochodzące do rysunku).


2 600 PLN
SOLD
31238

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. seria AIII, niezłożony, ostre rogi.


120 PLN
31239

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki); dobry stan zachowania.


800 PLN
31240

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter, rzadko spotykane z dużymi marginesami wokół rysunku, gwarancja Schmutz.


1 000 PLN
31241

1944 odbitka autorska naklejki primaaprilisowej z podobizną najstarszego obozu płk Wacława Szalewicza, nalepka według projektu Edmunda Czarneckiego z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie.


1 400 PLN
31242

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


900 PLN
31243

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na froncie odciśnięty 2.V. stempel okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy o Górę Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego; na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
31244

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz.


500 PLN
31245

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.900.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
700 PLN
31246

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
120 PLN
31247

1945 "krwawa niedziela", gwarancja Schmutz.

Fi.51
120 PLN
31248

1945 "Krwawa niedziela", gwarancja.

Fi.51
150 PLN
31249

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
700 PLN
31250

1945 "krwawa niedziela", gwarancja Schmutz.

Fi.51
100 PLN
31251

1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 21.V w Warszawie.


50 PLN
31252

1970 kopia broszury angielskojęzycznej pod redakcją S.J.Bykowskiego "Polish Prisoner of War Post", 72 strony.


80 PLN
31253

1991 opracowanie w języku polskim, niemieckim i angielskim "Stanowisko PZF w sprawie poczt obozowych polskich jeńców wojennych w Niemczech w czasie II Wojny Światowej", 52 strony, czarno białe ilustracje.


40 PLN